Od średnich do PA

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Pentuer
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 27 lis 2011, 17:58

Nieprzeczytany post autor: Pentuer »

Witam,

Nie używam MT4, piszesz że ów Coral to średnia wygładzona - jaka średnia i o jakich parametrach?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
waldi122
Gaduła
Gaduła
Posty: 270
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:44

Nieprzeczytany post autor: waldi122 »

Pentuer pisze:Nie używam MT4, piszesz że ów Coral to średnia wygładzona - jaka średnia i o jakich parametrach?
50 SMA jest zbliżona do corala.

Awatar użytkownika
matyys
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2011, 19:49

Nieprzeczytany post autor: matyys »

wydaje mi się, że tutaj była niezła okazja do wejścia, ale cena była pod sma 200 i 500. Trzymasz się bezwzględnie tych zasad?

Pozdrawiam!

edit.
Wszystkie wykresy na których dajesz opisy ze strzałkami itd. to też M5 ? np. green dragon style + kiedy dokładnie otwierasz pozycję biorąc za przykład ostatni post z 14.12? to jest ta mała czerwona strzałeczka? bo nie moge znaleźć tego miejsca po opisie. + masz może ten wskaźnik, który zaznacza na wykresie otwarcie poszczególnych sesji?

Dzięki!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
waldi122
Gaduła
Gaduła
Posty: 270
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:44

Nieprzeczytany post autor: waldi122 »

matyys pisze:wydaje mi się, że tutaj była niezła okazja do wejścia, ale cena była pod sma 200 i 500. Trzymasz się bezwzględnie tych zasad?
Nie gram tym systemem. Tak jak pisałem na początku należy traktować średnie jako wskazówki dające poczucie kierunku i orientacji, one nie odbijają ceny, to świece nadają im kierunek. Średnie pomagają nam zobaczyć jak ceny tworzą pewne powtarzające się wzory, jak tworzą się fale, korekty, konsolidacje itp. Pomaga to nam w podejmowaniu właściwych decyzji.

Widać, że średnie wolne często są opóźnione. Z tego względu wolałem dla określenia panującego kierunku używać s/r oraz sma 5 na H4.
Z kolei szybkie średnie zastąpione liniami trendu precyzyjniej określają nam moment przełamania danego trendu.

Pozwoliłem sobie nanieść na Twój wykres LT po to by moc zobrazować to o czym powyżej pisałem. Wejście w/g mnie powinno nastąpić po przełamaniu starej linii trendu, korekcie sięgającej nowej LT a następnie przebiciu poprzedniego szczytu. Dodatkowym potwierdzeniem było przebicie i retest zaznaczonego na czerwono poziomu s/r. Pokazuje to, ze PA plus LT i poziomy s/r mogą być dobrymi i wystarczającymi środkami analizy by móc na ich podstawie podejmować nasze decyzje.
Zachęcam do takiego upraszczania przez co wykres staje się czytelniejszy a decyzje jeszcze prostsze.
matyys pisze:Wszystkie wykresy na których dajesz opisy ze strzałkami itd. to też M5 ? np. green dragon style + kiedy dokładnie otwierasz pozycję biorąc za przykład ostatni post z 14.12? to jest ta mała czerwona strzałeczka? bo nie moge znaleźć tego miejsca po opisie. + masz może ten wskaźnik, który zaznacza na wykresie otwarcie poszczególnych sesji?
Tak wykresy są z M5. Te małe strzałeczki czerwone, niebieskie, pomarańczowe oraz biegnące między nimi linie przerywane obrazują przebieg transakcji zaczerpnięty z historii. Jeśli tego nie robiłeś to spróbuj u siebie wejść w historie swoich transakcji najechać na dowolną transakcje myszą, nacisnąć jej lewy przycisk i trzymać cały czas przyciśnięty aż do najechania na wykres, po zwolnieniu klawisza pokaże się na nim przebieg tej transakcji w raz z ewentualnie ustawionymi wartościami SL i TP. Jest to bardzo użyteczna funkcja w MT 4.

W załączniku przesyłam wskaźnik, który zaznacza na wykresie otwarcia lub inne dowolnie zdefiniowane przez użytkownika godziny na wykresie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2011, 10:15 przez waldi122, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
matyys
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2011, 19:49

Nieprzeczytany post autor: matyys »

dzięki wielkie za pomoc :) tylko nie wiem, może to u mnie błąd jakiś, ale jak pobieram ten wskaźnik to w środku jest tylko spakowany pusty folder.. możesz wrzucić jeszcze raz?

dzięki!

Awatar użytkownika
waldi122
Gaduła
Gaduła
Posty: 270
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:44

Nieprzeczytany post autor: waldi122 »

matyys pisze:jak pobieram ten wskaźnik to w środku jest tylko spakowany pusty folder.. możesz wrzucić jeszcze raz?
Poprawione

Awatar użytkownika
waldi122
Gaduła
Gaduła
Posty: 270
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:44

SPGM

Nieprzeczytany post autor: waldi122 »

Chciałbym przedstawić kolejnym systemem opierający się o PA znanym pod nazwą SPGM.
Przedstawię tu w kilku postach te elementy systemu, które były prze ze mnie wykorzystywane.
Opis będzie zgodny z ostatnią jego wersją.

System składa się tylko z dwóch średnich SMA 5 oraz SMA 20 dla każdego z TF.
Wykorzystujemy dwie ramy czasowe odpowiednio sparowane :

4 H - 5 m
Daily - 1 H
Weekly - 4 H
Monthly - Daily

Kierunek SMA 5 na wyższym TF określa nam trend, gdy średnia jest skierowana w górę kupujemy, dla średniej skierowanej w dół sprzedajemy. W przypadku gdy średnia jest płaska należy wstrzymać się z zajmowaniem pozycji.
Wejścia dokonujemy na podstawie analizy przeprowadzanej na niższym TF.

SMA 5 ma unikalny charakter, przejawiający się w tym, że jest zawsze blisko wykresu ceny. Najczęściej po zamknięciu się świecy, następna nowo otwierająca świeca ma tendencję do cofania się i testowania SMA 5 zanim zacznie kontynuować ruch wzrostowy lub spadkowy w zależności od aktualnego trendu, i tak się dzieje często po zamknięciu powyżej lub poniżej SMA 5.

Kiedy cena zbliża się do SMA 5 lub jej dotknie jest to najbardziej odpowiedni moment dla nowych wejść zgodnie z trendem. Jest to regularne zjawisko na każdym TF i jest tylko kwestią sprawdzania tego, by się upewnić, że trend jest nadal aktualny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
waldi122
Gaduła
Gaduła
Posty: 270
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:44

SPGM

Nieprzeczytany post autor: waldi122 »

Kiedy SMA 5 jest w trybie kupno, a świeca zamknęła się trochę poniżej średniej nie świadczy to jeszcze o chęci do zmiany kierunku.

Jednak, gdy dwie kolejne świece zamykają się poniżej SMA 5, jest to ostrzeżenie o możliwym dotarciu do oporu i sygnale odwrócenia się trendu.

Trzecie kolejne zamknięcie świecy poniżej SMA 5 wskazuje, że poziom wsparcia z dużym prawdopodobieństwem został osiągnięty i mamy potwierdzenie zmiany trendu. Jest to zwykle dobry moment do wyjścia z pozycji.

Dwie kolejne świece zamknięte powyżej SMA 20 na mniejszym TF, ale zgodnie z kierunkiem trendu na wyższym TF oznacza pełne potwierdzenie zmiany trendu na niższym TF.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
waldi122
Gaduła
Gaduła
Posty: 270
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:44

SPGM

Nieprzeczytany post autor: waldi122 »

Po dwóch kolejnych świecach zamkniętych, powyżej, ale blisko SMA 20 osiągane jest na ogół nowe high, po którym cena zazwyczaj powraca z powrotem do średniej, która staje się oporem. Po pierwszym teście SMA 20 cena wraca by ustanowić nowy high pod warunkiem, że kierunek jest zgodny z trendem na wyższym TF. Czasami może pojawić się więcej świec blisko SMA 20 przy pierwszym teście, ale zwykle nie jest to wystarczające, aby stanowić to miało zagrożenie odwrócenia się trendu. Spowodowane to może być silnym wsparciem w pobliżu SMA 20, tym samym odbicie odbywa się na poziomie wsparcia.

Dobrym momentem na wejście może być czas po pierwszym teście ceny na SMA 20, po świecach zamykających się blisko średniej SMA5.

Należy pamiętać, że drugi test SMA 20 może być traktowany, jako zagrożenie odwrócenia. Jeśli dwie świece zamkną się poniżej średniej, jest to potwierdzenie odwrócenia się. Długość lub czas trwania takiego odwrócenia ogromnie zależy od kierunku SMA 5 na wyższych TF.


Zamknięcie dwóch kolejnych świec poniżej SMA 20 na niższym TF, przeciw trendowi na wyższym TF, a następnie dwie świece zamykają się z powrotem w kierunku trendu na wyższym TF, stanowi to test SMA 20, który to może wystąpić wielokrotnie przed kolejnym potwierdzeniem odwrócenia się trendu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ