Od marzyciela do tradera...

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

daromanchester pisze:To może zmienię nazwę tematu na:
"Urzekła mnie Twoja historia....." ;)
A jednak ktoś odpisał w temacie,cieszy mnie to.Jednak zastanawiam się czemu z tego kpisz?

Oczywiście,ktoś może chcieć zapodać tekst w stylu,zarabiam od 20 lat grube miliony,za 1000 zł i Was nauczę,ale jak pisałem nie taki jest cel tego tematu,i jeżeli pewien post będzie wzbudzał jakąś "agresje" pozostałych zainteresowanych tematem,zawsze można usunąć.

@Vanguard napisał
"ja bym sie chcial dowiedziec czegos o Tobie, zz "

a my o Tobie:) napisz coś o sobie,to pewnie "rozdziewiczysz temat" i może inny też się odważą(no ale rozdziewiczenie pozostanie dla Ciebie:D) ;)


@ZZ
pracujesz w Alior Banku? bo zastanawia mnie dlaczego w co drugim temacie chyba o tym wspominasz.

A co do "integralnej całości"-to co powiesz o osobach które zarabiają całkiem przyzwoite pieniadzę,i zajmują się tylko FX?
Czy interesowanie się"i tym,i tym i tym" nie będzię poniekąd stratą czasu?myślę że to jest dobre jeżeli dojdzie się do poziomu wystarczającego na jednym z tych rynków.

@mysje_hood
raczej nie pomyślałem w ten sposób,zakładam że jeżeli ktoś chce się podzielić tym,to jaki cel miałby w tym żeby zmyślać historię?
Pewnie i tacy też się zdażą,żeby zainteresowanie osobą podskoczyło,ale jednak jestem dobrej myśli że więcej będzie takich,którzy napiszą prawdę,o ile nie uważają że temat podobny do "tematu o ufo",itp.

Awatar użytkownika
Vanguard
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 563
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:10

Nieprzeczytany post autor: Vanguard »

Songo89K pisze:@Vanguard napisał
"ja bym sie chcial dowiedziec czegos o Tobie, zz "

a my o Tobie:) napisz coś o sobie,to pewnie "rozdziewiczysz temat" i może inny też się odważą(no ale rozdziewiczenie pozostanie dla Ciebie:D) Wink
moja story jest krotka i nie tak ciekawa jak paru panow tutaj
zainteresowalem sie przez brata rynkiem fx i tyle staram sie dziobac ziarnko do ziarnka nie mam zadnych doswiadczen z BOKami BankiemSlaskim prehistoria gpw itp
co dodatkowo mnie zmotywowalo do poglebiania tematu to system emerytalny w Polsce (dzieki za przypominanie o tym zz ! ) i chcec uwolnienia sie od schematu 40 lat odprowadzania skladek ktore nic ci nie dadza...
Nie wierz w trendy.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

@ZZ
pracujesz w Alior Banku? bo zastanawia mnie dlaczego w co drugim temacie chyba o tym wspominasz.
Nie pracuje w Alior Banku,natomiast na dzień dzisiejszy Alior Bank jest jedyną moim zdaniem instytucją finansową w Polsce co w naturalny sposób przy naszych zainteresowaniach i naszej pracy powoduje że jest często wymieniany.

A co do "integralnej całości"-to co powiesz o osobach które zarabiają całkiem przyzwoite pieniadzę,i zajmują się tylko FX?
Czy interesowanie się"i tym,i tym i tym" nie będzię poniekąd stratą czasu?myślę że to jest dobre jeżeli dojdzie się do poziomu wystarczającego na jednym z tych rynków.
Niestety nie mogę się z Kolegą zgodzić.
Uważam że system finansowy jest integralną całością i systemem naczyń połączonych i nie można go oddzielać.
Jeżeli ktoś tylko na FX zarabia i czuje się z tym dobrze to OK,ja tak nie potrafię,uważam że trzeba pracować na wielu rynkach.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Zz tylko do końca nie wiem z czym,to jest po prostu fakt,że ludzie mogą zarabiać na fx,wcale nie interesując sie giełdą,i całą resztą.

Ale nie rozwodźmy się w tą stronę bo to nie temat o tym,potem poczytam Twoją historię w temacie,który podałeś.

Może napiszesz chociaż tutaj jak wiele się zmieniło,w jaki sposób człowiek się zmienia z upływem tych lat,plusy i minusy tego "hobby".

Fakt można o tym pisać i pisać,takie moje zdanie,jeżeli ktoś nei lubi "streszczeń",to może znajdzie kiedyś pare minut i wyskrobie coś.

@Vanguard
ciesze się że coś napisałeś,czyli dość "oryginalne" podejście,jednak widzę że jesteś w tym od 2 lat,czy coś się od tego czasu zmieniło,czy inaczej patrzysz na wszystko?

A co z resztą trejderów,czy może jest w tym coś niemoralnego,bo być może jestem nieświadomy tego co założyłem(i nie jest to ironia).

Interesuje mnie dosłownie wszystko,ktoś napiszę"straciłem rodzinę,bo nie miałem dla nich czasu"-to będzie sygnał pewnie dla nie jednego tradera,by na to uważać,być może gdy coś już sie zacznie dziać,właśnie tutaj znajdzie odpowiedź ;)

Wiem,że różnie można ten temat odbierać,ale w moim zamyśle to takie"streszczenie o traderze".

Awatar użytkownika
Janek Trader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 507
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:54

Nieprzeczytany post autor: Janek Trader »

Songo89K pisze:Interesuje mnie dosłownie wszystko,ktoś napiszę"straciłem rodzinę
U mnie przeciwnie, rynki wykształciły podejście które w znacznym stopniu poprawiły ralacje z "drugą połówką"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Forex - wielka zmanipulowana szulernia

Jakby co, to jestem po spożyciu legalnych napojów........
http://www.youtube.com/watch?v=mOB-LTL4jjg

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Kolega z LO powiedział: "Wow. Wiesz co to Fx?" Ja mówie: "Nie" i tak od trzech lat działam on natomiast stracił 5k i skończył karierę.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

SzybkiSzmal
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2010, 00:54

Nieprzeczytany post autor: SzybkiSzmal »

admkowal pisze:Kolega z LO powiedział: "Wow. Wiesz co to Fx?" Ja mówie: "Nie" i tak od trzech lat działam on natomiast stracił 5k i skończył karierę.
hahah do humoru się nadaje ;D:D:D

Podziwiam ludzi siedzących w tym ponad 5 lat. Może coś więcej o nich?:p
Songo89K pisze: jak wiele się zmieniło,w jaki sposób człowiek się zmienia z upływem tych lat,plusy i minusy tego "hobby".
Ostatnio zmieniony 29 cze 2011, 00:32 przez SzybkiSzmal, łącznie zmieniany 1 raz.

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Janek Trader pisze:
Songo89K pisze:Interesuje mnie dosłownie wszystko,ktoś napiszę"straciłem rodzinę
U mnie przeciwnie, rynki wykształciły podejście które w znacznym stopniu poprawiły ralacje z "drugą połówką"
nie ukrywam że ciekawie się zapowiada,nie wypada naciskać,no ale gdybyś mógł...:) more more more ;)

Ja chętnie bym napisał wypracowanie,niestety nie ma o czym.Jak jakieś 80-90% tego forum jestem tu by spełniać marzenia swoje,rodziny i w przyszłości dzieci;)

Nie raz się widzi znajomych z podstawówki,widzi się do czego oni doszli i myślę sobie"zazdroszczę mu",może to głupio zabrzmi,chciałbym by i kiedyś ktoś o mnie mógł powiedzieć takie słowa.A ja śmiało będę mógł odpowiedzieć"nic straconego,skoro mnie się udało,Tobie też może".

Czy są tutaj takie osoby,co zaczynały na forexie mając nie wiele,co nie do końca wierzyli,że im się może udać,mieli wątpliwości,że to na pewno nie może być takie proste,a jednak udało im się?

Czy w Waszym wypadku sprawdziło się"zapomnienie o marzeniach,pieniądzach,luksusie" czy jednak to Was pchało do przodu,nie pozwalało przestać,poddać się?

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Songo89K pisze:nie ukrywam że ciekawie się zapowiada,nie wypada naciskać,no ale gdybyś mógł...Smile more more more Wink

Ja chętnie bym napisał wypracowanie,niestety nie ma o czym.Jak jakieś 80-90% tego forum jestem tu by spełniać marzenia swoje,rodziny i w przyszłości dzieci;)

Nie raz się widzi znajomych z podstawówki,widzi się do czego oni doszli i myślę sobie"zazdroszczę mu",może to głupio zabrzmi,chciałbym by i kiedyś ktoś o mnie mógł powiedzieć takie słowa.A ja śmiało będę mógł odpowiedzieć"nic straconego,skoro mnie się udało,Tobie też może".

Czy są tutaj takie osoby,co zaczynały na forexie mając nie wiele,co nie do końca wierzyli,że im się może udać,mieli wątpliwości,że to na pewno nie może być takie proste,a jednak udało im się?

Czy w Waszym wypadku sprawdziło się"zapomnienie o marzeniach,pieniądzach,luksusie" czy jednak to Was pchało do przodu,nie pozwalało przestać,poddać się?

Nie wiem czy to Koledze pomoże....
W moim przypadku ok. roku 1993 miałem dostęp do założeń nowej reformy emerytalnej która weszła o. 1996 roku,wynikało z niej że czy będziemy
dyrektorami,prezesami czy zwykłymi robotnikami będziemy REALNIE zapieprzać cały miesiąc za 1 zł miesięcznie...
Co w tej sytuacji robić?....
Do luksusów się nie wypowiadam... ponieważ to mnie nie interesuje.
Znajomym z podstawówki też niczego nie zazdroszczę ...
Co do reszty .....
Zrozumiałem w 1993 roku że jedyną szansą dla nas jest anty debilizm + to co jest w mojej stopce....
Dodatkowo przestudiuj to
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... c&start=20
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 1&start=50
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=10511
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=16144
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... c&start=20


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Czyli kolejny post o tym samym.
Nie chciałbym robić OT,ale to anty debilizm+Twoja magiczna stopka trochę mi się gryzą...

Tzn teoretycznie może być,ale jak to rozumieć,jeżeli chce coś osiągnąć to mam szukać osoby,która się zajmie moimi funduszami? Czy sam tego robić nie mogę?
Zdecydowana większość jest tu po to by właśnie się uniezależnić,raczej nikt za Nas marzeń spełniać nie będzie,stąd nie rozumiem,dlaczego każda Twoja odpowiedź to "stopka...Alior Bank...Alior Bank bo jest najlepszy aktualnie...no a jak masz wątpliwości patrz stopka".

Nie odbierz mnie źle,ale to jest trochę męczące,do końca nie wiem czy chcesz się udzielić w temacie żeby "pomóc,opowiedzieć coś" czy jednak coś,kogoś reklamować,bo przykro mi ale tak to odbieram.

Jedyny sens jaki to może mieć,to po prostu przestroga przed tymi,co to szukają magików co im zarobią miliony,tylko ten temat nie jest o tym,co podkreślałem,stąd znowu moje pytanie,co ma Twoja stopka do tego tematu?

EDIT:
coś dla mnie i nowych traderów;)
http://demotywatory.pl/3187596/Nadmierna-pazernosc

ODPOWIEDZ