Od małej kwoty w dowolną stronę

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Od małej kwoty w dowolną stronę

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

11) 27.08 CAD/CHF 0
12) 28.08 USD/TRY -7.5% R=-1.1
13) 28.08 USD/TRY +8.4% R=+0.9


Pipsów nie liczę bo mi się nie chce. Spread na usd/try tak szalał, że nie mogłem zamknąć na 1R z ręki bo co ułamek sekundy miałem zysk 1R a za chwilę prawie zero z samego rozszerzenia spreadu. Dopiero jak spread się uspokoił zamknąłem pozycję. Nie trzeba było w ogóle tykać tej pary i tak parłem pod prąd.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Od małej kwoty w dowolną stronę

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

14) 29.08 GOLD -7.9% R=-1
15) 29-30.08 GOLD +15.3% R=+2


Na wyższej skali niż załączony wykres lepiej widać kontekst dający podstawy dla krótkiej pozycji.

Postanowiłem zrobić małe podsumowanie. Jeśli chodzi o spis transakcji to godziny nie są polskiego czasu i nie wiem czy jest opcja żeby to zmienić bo na platformie mam mimo wszystko polski czas. Ułożyć transakcji chronologicznie też ich się chyba nie da. Natomiast jeśli chodzi o portfolio statement to balance i balance change są liczone nie z zamkniętych pozycji ale na końcu dnia i uwzględniają zysk/stratę z otwartych pozycji i w efekcie wszystko wygląda nie tak jak bym chciał gdy są overnighty.

W ostatnich pozycjach jest za dużo chaosu i na razie co najmniej przez kilka transakcji nie będę zwiększał wielkości pozycji jak planowałem mimo że jestem prawie 500zł do przodu zarobiwszy około 27%. Maks. dd. po zamkniętej pozycji to ponad 5% na usd/rub aczkolwiek w dwóch transakcjach: na ropie i drugiej pozycji na usd/try ryzykowałem około 10%. :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ