Od 1000zł Real

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Kontakt:

Re: Od 1000zł Real

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn » 22 maja 2019, 15:34

raposo pisze:
22 maja 2019, 15:00
Jeszcze jedno, bo aż w oczy kłuje, co autor journala ma w podpisie:
"nie bądź zachłanny... bądź cierpliwy... bądź ostrożny..."

To świetnie opisuje podejście skutecznych inwestorów, m.in. Warrena Buffeta, ale jednocześnie jest całkowitym przeciwieństwem tego, co Danbo robi.

Zachłanność - zarobić 3 bańki żeby mieć na mieszkania na wynajem i mieć wylane.
Cierpliwość - szybka wpłata, all-in, żeby zdążyło rosnąć.
Ostrożność - wybór głównej pary ale cechującej się w ostatnim czasie podwyższoną zmiennością i niepewnością dot. fundamentów (Brexit); handel całkowicie pod prąd.

Danbo, przemyśl to. Ale tak na poważnie - tylko przed samym sobą.
Co byś nie napisał Danbo ma to wy....ne :)
Ja bym ten dziennik umieścił w zakładce "szczególnie niebezpieczne zabawy z forex" ;)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk

Nieprzeczytany post autor: fx-technik » 22 maja 2019, 15:58

Super był ten sygnał od danbo86!
GBPUSDH1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Andreasgp
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp » 22 maja 2019, 15:59

Cblondyn pisze:
22 maja 2019, 15:34
Co byś nie napisał Danbo ma to wy....ne :)
Ja bym ten dziennik umieścił w zakładce "szczególnie niebezpieczne zabawy z forex" ;)

przypomina mi się historia z akademika...
mieliśmy kolegę który zamiast schodzić (4 piętro), zjeżdżał po poręczy schodów
do czasu aż jakiś idiota wbił dwa gwoździe w poręcz.... :wall:

Awatar użytkownika
Nieśmiertelny Trader
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader » 22 maja 2019, 18:12

Wiadomo ze hazard. Powielane tysiac razy. Teraz tylko najważniejsze czyli maxyma Bruca Lee ;)

Jeśli tracisz pieniądze, nic nie tracisz, jeśli tracisz zdrowie, coś tracisz, Jeśli tracisz spokój, tracisz wszystko.

Pytanie gdzie jest danbo. Jesli faktycznie jest to na zasadzie (jak emeryci w Szwecji ktorzy chodza do kasyna rozwalic czesc wyplaty a przy okazji posmiac sie i spotkac ze znajomymi to luz). Moze danbo traktuje to forum jako odskocznie a ze jego znajomi nie podzielaja tego typu rozrywki to pokazuje sie tutaj.

Z dwojga zlego wolalbym to robic w stylu emerytow ze Szwecji. (drinki, ziomki i wspolne tracenie a nóż czasem sie cos uda i zabawa)

ps. Z doświadczenia powiem, że zdrowie traciłem gdy ''przelewarowywalem'' pozycje.

Spokój traciłem gdy ''przelewarowywałem'' pozycje nawet mimo gry z planem.
Spokoj traciłem minimalnie gdy grałem bez planu ale za to z zasadami MM.

To też najlepiej się czuje gdy gram z planem i z rozsądnym MM. Wtedy jestem zdrowszy, czuje spokój i nawet jeśli zarobie trochę albo stracę trochę to się nic nie zmienia. Co najwyżej sobie ziewnę a to nie wpływa jakoś bardzo na zdrowie i spokój. ;)

Zauważyłem też że gdy wszystko idzie zgodnie z planem, zyski rosną a ja ziewam to pojawiają się myśli o złamaniu zasad - wejscia za wiecej, wejscia bez planu itd. Warto obserwować siebie co wtedy myslimy i zapisywać. A po co cos zmieniac gdy idzie dobrze? Nie da się zarobić szybciej, wielu probowalo i zwyczajnie sie nie da więc żółwik style i z prądem.
Kapitał --> Plan --> Spokój --> Szach Mat

Buduj dobre nawyki

Na forum od grudnia 2010 jako overall, następnie EFFECTIVE by finalnie przybrać formę Nieśmiertelnego ;)

nieudacznik
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik » 22 maja 2019, 18:57

Tak więc dzisiaj ponad 400 baksów poszło się dupcyć jak to mawiał pan Czesio z naszego biura... I tak dzień w dzień niemalże... Ciekawe kiedy danbo zacznie kombinować, że coś tu jest nie tak...

Awatar użytkownika
e.mordulec.fx
Stały bywalec
Stały bywalec

Nieprzeczytany post autor: e.mordulec.fx » 22 maja 2019, 19:25

ale ma jeden zysk, gadają o nim, nie ważne co, grunt że gadają taki pseudo celebryta forum, a te 400USD to po prostu koszt być na chorym świeczniku.
Wiem, że to wbrew regulaminowi, ale ja bym usunął ten dziennik, przynajmniej nie miał by gdzie pokazywać swojej głupoty. I ciekawe czy by dalej grał. Może dla jego dobra warto by tak zrobić?
często zaniedbywane dzieci czy nastolatki robią coś głupiego żeby tylko być zauważonym....
Obrazek

olds
Stały bywalec
Stały bywalec

Nieprzeczytany post autor: olds » 23 maja 2019, 08:56

Po 12 latach trwania na forexie uwagi raposo uzupełniłbym jedną: w żadnym innym fachu nie jest tak istotne poznanie samego siebie. Nie potrzebuje tego lekarz, nauczyciel, informatyk ani murarz. Nie poznając samego siebie i nie zdając sobie sprawy z własnych ograniczeń decyzje tradera zawsze pozostaną obciążone jego ograniczeniami i skrzywieniami. Moim balastem był i jest strach , więc kiedy dobrze i do szpiku kości zdałem sobie z tego sprawę zawsze biorę na to poprawkę i kiedy widzę na wykresie sytuację sprzyjającą otwarciu zawsze dokładam jej trochę optymizmu wiedząc , że mam tendencje do samoograniczania i czarnowidztwa. Tak jak żeglarz , który płynąc na wiatr musi brać pod uwagę dryf, trader musi zdawać sobie sprawę z pułapek własnego umysłu. Powtórzę za raposo - Danbo, przemyśl to. Ale tak na poważnie - tylko przed samym sobą.
Różnica pomiędzy możliwym a niemożliwym polega jedynie na stopniu determinacji.

Awatar użytkownika
danbo86
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: danbo86 » 23 maja 2019, 12:30

Nieśmiertelny Trader pisze:
15 maja 2019, 22:35
Do autora tematu który olewa wszystko co się do niego pisze. Wyobrażasz sobie gre na dzwigni 1:30 u polskiego brokera? Czy jest to dla ciebe straszne, nudne i pozbawione emocji? Pytam czy chcialbys w koncu zaczcac zarabiac czy wolisz tracic? 1:30= zarabianie, 1:500 = tracenie. Co wybierasz? pisżę o polskim poniewaz nie mialbys mozliwosci pod wplywem emocji zwiekszyc dzwigni.

BTW. Sukcesz jest nudny i pozbawiony emocji. Ludzie którzy tkwią w sukcesie są bardzo rozluźnieni i wszystko płynie gładko, myśli są pewne i niczym nie zmącone. Rozumiesz? Dzwignia 1:500 = spięte ciało, umysł, negatywne myśli, hustawka nastrojów. Dzwignia 1:30 = gibkość i swoboda, rześkość decyzji itd ale jednocześnie też może być nudno i bez emocji, adrenaliny. Ludzie sukcesu właśnie tacy są, chłodni w osądach. Więc jesli chcesz zaczac zarabiac to wyjscie wydaje sie jasne. Pytanie czy faktycznie jestes tutaj po to by zarabiac czy po to by zaspokajac swoje potrzeby emocjonalne ?

Fajnie jakbys odpowiedzial.
Cześć, wyobrażam sobie grę na dźwigni 1:30 ale tylko przy kwocie powyżej 100tys USD. Nie jest to straszne, ale pozbawione szybkiego wzrostu stanu konta. wiadomo że chciałbym w końcu zarabiać, ale czy dźwignia 1:30 to moje wybawienie....??? Wątpię, bo ja muszę się sam kontrolować a nie że dźwignia ma to zrobić za mnie.

Rozumiem o czym piszesz, wiem, wyższa dźwignia większe emocje bo można więcej... itd

Na pewno nie chce tutaj zaspokajać swoich potrzeb emocjonalnych takim wysokim kosztem pieniężnym, nie wspominając już o zdrowiu psychicznym.
nie bądź zachłanny... bądź cierpliwy... bądź ostrożny...
Obrazek
Mój RUN od 250eur do 9100eur---->>>> od-1000zl-real-t22917-4250.html#p913083

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk

Nieprzeczytany post autor: fx-technik » 23 maja 2019, 12:42

@danbo86,
Jeżeli masz zamiar zawsze grać tak, jak grasz, to prawda jest taka, że musisz mieć 100% wygranych tradów. Uważasz, że to się komukolwiek udało i może się w ogóle udać???
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

RAMZIFX
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: RAMZIFX » 23 maja 2019, 18:24

Juz tak nie srajcie, bo I tak wiekszosc z was na mikrolotach jedzie. On sie nie podniesie z tego za szybko. Musialby zrobic przerwe z pol roku. Potem:
1. Zaprojektowac strstegie. 1Rok czasu.
2. Testowac na demo (dzieki bogu kest taka mozliwosc!) Ulepszac. Zmieniac. Usuwac. Testujac. Do skutku. 3 lata.
3. Jezeli dziala dobrze, konto rosnie co kwartal.konto real z suma ktora cos znaczy ale nie jest duza I testy rok
4. Jezeli dziala to super duze konto I jazda, az sie dorobimy
Jak widac to wymaga czasu ale tak samo jest z zalozeniem innych firm. Nikt nie dorabia sie z dnia na dzien czy z roku na rok. Sa tacy ktorym sie uda ale sa tacy co porwia sie na duze kontrakty I potem koncza z dlugami, bo nie wywiazali sie z zobowiazan.
W warszawie jest duzo ludzi co maia po kilka milionow na rachunkach I to nikt z you tube, ci to pozerzy. Danbo moze zaloz firmie co robi instalacje elektryczne skoeo tak lubisz ryzyko haha

ODPOWIEDZ