Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 21 wrz 2018, 18:37     Inwestuj z zaufanym, globalnym brokerem XM!

Od 1000zł Real

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

danbo86

Pasjonat

Pasjonat

Re: Od 1000zł Real

Nieprzeczytany post13 wrz 2018, 14:48

Stan konta 1173,89eur
Wszystko zamknięte.

Pozdrawiam i do jutra.
nie bądź zachłanny... bądź cierpliwy... bądź ostrożny...
Obrazek
Mój RUN od 250eur do 9100eur---->>>> od-1000zl-real-t22917-4250.html#p913083
Awatar użytkownika

danbo86

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post16 wrz 2018, 13:51

witam,
Wrzucam podsumowanie za tydzień 37

Ten tydzień, był bardzo słaby, to co zarobiłem w ostatnich dwóch tyg to w tym straciłem i jeszcze dopłacałem... :roll:

stan konta na koniec tygodnia: 183,23EUR i z takim stanem konta zaczynam następny tydzień

strata w eur: -2579,77Eur
zysk w %: -100%
strata w pips: -317,4
zysk na dax: 87,5pkt

Obrazek
Zaloguj się (lub zarejestruj), aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek
Awatar użytkownika

anturo

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post16 wrz 2018, 17:23

Witam

Powiedz, po co Ty się bawisz w fx? Pytam poważnie. O co chodzi, dlaczego fx i jaki jest cel? Bo ja go nie widzę.
Kolejne pytanie, gdzie był błąd z tymi eskami?

Pozdro
Awatar użytkownika

danbo86

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post16 wrz 2018, 17:49

anturo pisze:Witam

Powiedz, po co Ty się bawisz w fx? Pytam poważnie. O co chodzi, dlaczego fx i jaki jest cel? Bo ja go nie widzę.

Pozdro

Witaj. Fx dlatego że jest to dla mnie jedyny sensowny sposób na zarobienie "większej gotówki" przy nakładzie pracy na poziomie od 3g do 6g dziennie 5dni w tyg, i przy kwocie inwestycji na poziomie startowym 1000zł

Cel: zarobić przynajmniej 4mln zł( 1mln eur) potem kupić nieruchomości pod wynajem za około 3 mln, za resztę dom z dużą działką.

Błąd z eskami taki że za dużo ich było, za duże pozycje, Ok nie mogłem prowadzić pozycjii bo byłem poza zasięgiem telefonu i laptopa.

Następny tydzień to gra z poziomu robota i ryzyko 2% na pozycję. Brakuje mi dyscypliny psychicznej, tego żeby sprawdzić czy dam radę chociaż miesiąc utrzymać rachunek. Kiedyś bez problemu miałem 2-3 miesiące konto i szło do góry, raz wolniej A raz szybciej ale bez tak częstych Margin Call-i.
Ewidentnie problem mam z trzymaniem się stałego poziomu ryzyka. Stałe ryzyko i nie trzymać strat bo może wróci. Często wraca... Ale jak nie wraca to ja akurat jestem zapakowany po pachy i co gorsza zauważyłem że likwiduje SL na dużym locie bo wróci...
Dlatego obcinanie strat na poziomie 1-2% jest u mnie kluczowe.
Obrazek
Awatar użytkownika

anturo

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post17 wrz 2018, 13:00

danbo86 pisze:
anturo pisze:Witam

Pozdro

Następny tydzień to gra z poziomu robota i ryzyko 2% na pozycję. Brakuje mi dyscypliny psychicznej, tego żeby sprawdzić czy dam radę chociaż miesiąc utrzymać rachunek. Kiedyś bez problemu miałem 2-3 miesiące konto i szło do góry, raz wolniej A raz szybciej ale bez tak częstych Margin Call-i.
Ewidentnie problem mam z trzymaniem się stałego poziomu ryzyka. Stałe ryzyko i nie trzymać strat bo może wróci. Często wraca... Ale jak nie wraca to ja akurat jestem zapakowany po pachy i co gorsza zauważyłem że likwiduje SL na dużym locie bo wróci...
Dlatego obcinanie strat na poziomie 1-2% jest u mnie kluczowe.

Hm....

1. Nie za dużo pozycji, tylko za duże pozycje, chyba 7 lotów na 1,8k waluty? Dlatego jak rozumiem wywaliło Cię na StopOut'ach. Tu sprawa jest prosta, po cholerę takie duże pozycje. Nie możesz sobie rozpisać na kartce, nie żartuję, jakie max pozycje przy jakim wolnym depo ? Powieś kartkę na ścianie i tyle....
2. Jakie Twój system daje Ci przewagi? W MyFxbooku masz zarobionych krótkich 50%, a długich 44%. Nawet gdybyś miał R:R 1:1 to jesteś w plecy. A wiemy, że często zamykasz na małych zyskach i przeciągasz straty. Średni zysk w sumie masz podobny do średniej straty w pipsach, więc to co zarabiasz i tak w końcu oddajesz, bo masz skuteczność c.a. 50% plus spredy/swapy i jesteś w doopę. To wszystko jest matematycznie bez sensu. Po co pchać się w fx jak od 5 lat chcesz oszukać matematykę/statystykę. Jeszcze się taki nie urodził który by oszukał matmę. Chcesz być pierwszym? Jeśli tak to za kilka lat nadal będziesz, w tym samym miejscu.

Piszesz, że AT nie działa, w dziale daytrading jest Żaba/Karnak/Cblondyn/XAB/Belon/Merlin i oni wszyscy są na rynku od lat, wrzucają swoje analizy przed faktem, w oparciu o prostą AT i działa, nie zawsze, ale działa. Na pewno skuteczność Żaby jest większa niż 70%. Twoja to c.a. 50% i do tego taki Żaba ma R:R większy zawsze niż 1:1, nie sztywny r:r, po prostu taki jaki akurat daje rynek. Więc chłop ma skilla zarabia hajs i pali nim, w kominku ;) Czyli jakieś przewagi to AT daje, tak?

Twój system oparty o granie intuicyjne w dostatecznie długim terminie i na dużej próbie, da wynik ok 50%. Równie dobrze możesz rzucać monetą. Do tego jak dorzucisz większe ryzyko niż zarobek to masz zawsze plecy. Jak do tego dorzucimy dokładanie do stratnych, przeciąganie strat, to jest idealna recepta na wpierdol. I nie ważne czy będziesz się trzymał zasad czy nie i tak będzie doopa.

Nie masz systemu. Nie masz sprecyzowanego wejścia i wyjścia. Na YT często widzę filmiki, w których ktoś mówi, że system to 5% sukcesu, a reszta to głowa. I ktoś może, z tego wyciągnąć wniosek, że system jest w ogóle niepotrzebny. Z tym, że jak nie masz systemu, to głowę możesz se wsadzić w doopę. Bez systemu to nie pojedzie.

Pytałem się, czy widziałeś ostatni film Rafała Zaorskiego na kanale tjs'u? Może to jest Twój sposób gry. Wpłacasz jakiś mały hajs akumulujesz pozycje do jakiejś godziny masz sl na StopOucie i trzymasz pozycje do którejś godziny danego dnia, albo jak widzisz, że leci w Twoją stronę, to trzymasz do pierwszej odwrotnej świeczki na jakimś wyższym interwale. Jak widzisz R.Z. ma system, ma też głowę, ale przede wszystkim ma system, czego Ty nie masz

uf.......

PaulGilbert

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post17 wrz 2018, 13:22

Dodam do tego, co napisał kolega wyżej, że jeżeli grasz tylko na zwykłe przecięcia średnich tak jak kiedyś pisałeś, to ten system nie przyniesie zysku, bo każdy prosty robot by zyskiwał. Nie musisz stosować AT - możesz rozgrywać początki i końcówki sesji, badać sentymenty, czy jeszcze inaczej planować wejścia i wyjścia, tylko zwiększ w jakiś sposób skuteczność.

nemoofx

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post17 wrz 2018, 18:38

Za wiele z tego GBP nie złapiesz nie lepiej było by poczekać na korektę z tego ruchu ceny i dopiero wejść? /

nemoofx

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post17 wrz 2018, 22:52

Max dźwignia dla ciebie to 25:1 przy takim lew. może przez 2 miesiące z depoztem byś się utrzymał a z taką grą i brakiem strategii to taką dźwignia jaką teraz masz nic nie z działasz

nemoofx

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post18 wrz 2018, 12:04

No i teraz grać z trendem z wyższego interwału masz korektę na h1 i brać long na gbpusd nie lepiej szukać nalerzy dużych ruchów ceny a te pozycje ze wczoraj to kiepski pomysł bo mały zasięg
Poprzednia

Wróć do Forex Journal