Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 15 gru 2018, 11:06     Inwestuj z zaufanym, globalnym brokerem XM!

Od 1000zł Real

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość

Cblondyn

Maniak

Maniak

Re: Od 1000zł Real

Nieprzeczytany post12 lip 2018, 12:39

irmentruda pisze:Pytanie bezpośrednio do Danbo: dlaczego nie stosujesz SL a stosujesz TP? Analizujesz swoje trejdy czy tylko wzdychasz "znów mnie wywaliło"? na myfxbook masz taką chmurkę do wyświetlenia trejda (z prawej strony wiersza z zamkniętym trejdem), gdzie możesz popatrzeć ile zmarnowałeś zysku lub popatrzeć, że twoje ostatnie pozycje były totalnie pod prąd bo ani przez chwilę nie były zyskowne.

Który juz raz o tym piszesz? Jak grochem o ściane. W ogóle nie warto tu zaglądać. Ten wątek to jakiś masochizm w połączeniu z samobiczowaniem.
Awatar użytkownika

freakout

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 14:03

brawo danbo - potrafisz już przewalić depo w ciągu godziny :)

myfxbook.png
Zaloguj się (lub zarejestruj), aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

byq69

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 14:25

godzina to bardzo duzo czasu jak wejdziesz za calosc przy lewarze >1:1000 w zlym momencie to mozesz przepierdolic wszystko w 10sekund
a jak wejdziesz w dobrym momencie to mozesz pomnozyc nawet x50
z tą różnicą że prawdopodobieństwo zdarzenia nr1 wynosi 99,9%
chyba ze masz 20lat doswiadczenia z forex to wtedy 99,5 ale w tym przypadku to raczej tak nie zagrasz bo wiesz co to mm i masz na uwadze ze statystyka jest przeciwko tobie
High Leverage Overtrading 8)
Awatar użytkownika

Nendo

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 18:37

zastanawia mnie czy lepiej być chuj**wym czy chamem

irmentruda

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 20:17

jednego problemu nie rozumiem, ja totalny amator, kręce się wokół zera ale po tych kilku latach nauczyłem się czekać przynajmniej na podstawowe książkowe oznaki zmiany lokalnego trendu lub początku większej korekty i zgarnąć na tym te "marne" 5 pipsów (które pewnie oddam w przyszłym tygodniu).
Danbo tego nie robi, nie czyta wykresu, nie czeka, pakuje się pod pociąg i liczy na szczęście. Dzięki takim jak on właściciele tych zamorskich brokerów mogą pić szampana i klepać blondynki po tyłeczkach przez cały dzień.
Zaloguj się (lub zarejestruj), aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika

danbo86

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 20:48

irmentruda pisze:Pytanie bezpośrednio do Danbo: dlaczego nie stosujesz SL a stosujesz TP? Analizujesz swoje trejdy czy tylko wzdychasz "znów mnie wywaliło"? na myfxbook masz taką chmurkę do wyświetlenia trejda (z prawej strony wiersza z zamkniętym trejdem), gdzie możesz popatrzeć ile zmarnowałeś zysku lub popatrzeć, że twoje ostatnie pozycje były totalnie pod prąd bo ani przez chwilę nie były zyskowne.

Witaj.
Sl nie zawsze stosuje bo po prostu bije się straty. Boję się pomylić. Boję się że dojdzie do Sl i rynek pójdzie w moja stronę. To są odwieczne problemy stawiania Sl. Tu wchodzi w grę moja psychika. Nastawienie i przekonania tak jak to jest opisane w ksiazce Duglasa.
Zmienić przekonania i stać się konsekwentnie zarabiający traderem.
nie bądź zachłanny... bądź cierpliwy... bądź ostrożny...
Obrazek
Mój RUN od 250eur do 9100eur---->>>> od-1000zl-real-t22917-4250.html#p913083

irmentruda

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 20:59

czyli jednak.

ale dużej straty już nie boisz się?

widzisz, a dzisiaj jednak tak to zadziałało ale na stopie kapitałowym (jak domyślam się), miałeś buy'e cena zleciała w dół aż u u ciebie spowodowała MC, zrobiła jeszcze jeden dołek i odwróciła trend. Czy to czymś różniło się?

forexforum86

Bywalec

Bywalec

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 22:31

Już ci kiedyś danbo86 o tym pisałem ale powtórzę się jeszcze raz. Musisz nauczyć się panować nad swoją zachłannością i przyzwyczaić swoją psychikę do zarabiania - nie robić runów od 100e w nieskończoność lewarując i ocierać się co godzinę o MC bo na dłuższą metę taka gra jest wyniszczająca zarówno dla twojego zdrowia psychicznego jak i portfela. Wpłać sobie raz 1000e ustal dzienny/tygodniowy limit zarobku i straty - tylko taki realny na poziomie 5% a nie 100% w 2 godziny - po którym definitywnie skończysz grę w danym dniu/tygodniu grę i zwyczajnie ochłoniesz z emocji a przy okazji nauczysz sam siebie że stały przyrost kapitału lub lekka obsuwa w granicach zdrowego rozsądku to coś normalnego. Pohandluj tak z pół roku pokaż przede wszystkim sobie że możesz zarabiać i naucz się na spokojnie handlować - duże kwoty przyjdą z czasem. Co z tego że zrobiłeś 3000 euro ze 100e jak widać po twoim dzienniku że jesteś za bardzo podniecony tym stanem konta i musisz być w pozycji za wszelką cenę.
Masz podpięty dziennik - ale czy sam go kiedykolwiek analizowałeś?
Zobacz ile razy po przegranej wpłacasz do brokera pieniądze i już w następnych 5 minutach znowu masz nastawiane 20 pozycji które najczęściej nadal są pod prąd i są mega przelewarowane.
Zobacz straciłeś kilka tysięcy euro - chyba mi nie powiesz że po takiej stracie byłeś obojętny i rześki jak gdyby nic się nie stało. Co robisz? Straciłeś o 20:34, 21:17 kolejna wpłata, 21:24 już zaczyna się stawianie kolejnych pozycji, kilka godzin i znowu przegrana. Kolejna wpłata 1000euro o 21:46 a zawarcie pozycji już o 21:53. Popatrz ile razy w ten sposób traciłeś - to nie są pojedyncze przypadki i zobacz jak mało trzeba żeby je wyeliminować.
Po przegranej musisz dać sobie trochę czasu na ochłonięcie - zamknij platformę na 2 dni, nie obserwuj rynku, niech ci się zmienią utarte przez ten czas trendy w głowie i wejdź w rynek na świeżo.
o nie wypłacaniu nie wspomnę bo to ciągłe robienie kroku w tył.
Awatar użytkownika

Peter_FX

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 22:46

irmentruda pisze:czyli jednak.

ale dużej straty już nie boisz się?

widzisz, a dzisiaj jednak tak to zadziałało ale na stopie kapitałowym (jak domyślam się), miałeś buy'e cena zleciała w dół aż u u ciebie spowodowała MC, zrobiła jeszcze jeden dołek i odwróciła trend. Czy to czymś różniło się?

Brak Stopa i pozycja stratna to nadzieja czyli pozytywne emocje, Stop lub pozycja zyskowna to strach więc negatywne emocje.
Nie od dziś znana jest prosta zasada na zarabianie "tnij straty, trzymaj zyski" a i tak prawie nikt nie zarabia.
Trading to 80% psychologia, 15% MM, 5% strategia, danbo ma być może te ostatnie 5% opanowane.
Planuj Trejd, Trejduj Plan
Awatar użytkownika

danbo86

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 23:06

forexforum86 pisze:Już ci kiedyś danbo86 o tym pisałem ale powtórzę się jeszcze raz. Musisz nauczyć się panować nad swoją zachłannością i przyzwyczaić swoją psychikę do zarabiania - nie robić runów od 100e w nieskończoność lewarując i ocierać się co godzinę o MC bo na dłuższą metę taka gra jest wyniszczająca zarówno dla twojego zdrowia psychicznego jak i portfela. Wpłać sobie raz 1000e ustal dzienny/tygodniowy limit zarobku i straty - tylko taki realny na poziomie 5% a nie 100% w 2 godziny - po którym definitywnie skończysz grę w danym dniu/tygodniu grę i zwyczajnie ochłoniesz z emocji a przy okazji nauczysz sam siebie że stały przyrost kapitału lub lekka obsuwa w granicach zdrowego rozsądku to coś normalnego. Pohandluj tak z pół roku pokaż przede wszystkim sobie że możesz zarabiać i naucz się na spokojnie handlować - duże kwoty przyjdą z czasem. Co z tego że zrobiłeś 3000 euro ze 100e jak widać po twoim dzienniku że jesteś za bardzo podniecony tym stanem konta i musisz być w pozycji za wszelką cenę.
Masz podpięty dziennik - ale czy sam go kiedykolwiek analizowałeś?
Zobacz ile razy po przegranej wpłacasz do brokera pieniądze i już w następnych 5 minutach znowu masz nastawiane 20 pozycji które najczęściej nadal są pod prąd i są mega przelewarowane.
Zobacz straciłeś kilka tysięcy euro - chyba mi nie powiesz że po takiej stracie byłeś obojętny i rześki jak gdyby nic się nie stało. Co robisz? Straciłeś o 20:34, 21:17 kolejna wpłata, 21:24 już zaczyna się stawianie kolejnych pozycji, kilka godzin i znowu przegrana. Kolejna wpłata 1000euro o 21:46 a zawarcie pozycji już o 21:53. Popatrz ile razy w ten sposób traciłeś - to nie są pojedyncze przypadki i zobacz jak mało trzeba żeby je wyeliminować.
Po przegranej musisz dać sobie trochę czasu na ochłonięcie - zamknij platformę na 2 dni, nie obserwuj rynku, niech ci się zmienią utarte przez ten czas trendy w głowie i wejdź w rynek na świeżo.
o nie wypłacaniu nie wspomnę bo to ciągłe robienie kroku w tył.

Witaj,
Wiem, muszę ustalic dzienne limity strat i dzienny limit zysku, bo czasem zysk przysłania mi xdrowy rozsądek i przez to w ostatnim czasie na koncie zamiast zysku 5tyś eur mam teraz minus 5tyś eur, czyli w sumie spadek profitu o 10tyś eur
to jest sporo i w tak krótkim czasie :563:
myślę nad tym jak kontrolować siebie... dzisiaj po tych dwóch wpłatach po 100eur na koncie "było" 560Eur i mogłem o zamykać, alee na koniec i tak zostało z tego tylko 240EUR bo trzymałem strate, bo zafiksowałem się na spadek funta bo mocno posedl to mocno spadnie a tu lipa... ciągle rośnie,
brak sprecyzowanej metody wejścia w poycje, w sumie nie jest to aż takie ważne, ale daje to jakąs konsekwencje. brak sprecyzowanego ryzyka jakie ponoszę, bral SL. to są głowne bolączki moje. ehhh... zauważyłem, że za szybko chcę podejść znó do 5tyś eur i przez to ryzykuję duzo, staram się piramidować.

tydzień ten jest zakończony z stanem konta: 240,47EUR
ale na pewno jeszcze dojdą wpłaty za spread, więc nastepny tydzien zacznę od "tradycyjnego" 1000zł (250Eur)
myślę nad metodą wejść w pozycję, np zawieranie transakcji oczekujących na dołkach lub górkach( są to moję teorie). chodzi mi o to gdy cena robi retest i leci dalej.
albo na podstawie mojego robota, ale juz minimum na wykresie m5 lub m15,
nie bądź zachłanny... bądź cierpliwy... bądź ostrożny...
Obrazek
Mój RUN od 250eur do 9100eur---->>>> od-1000zl-real-t22917-4250.html#p913083
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex Journal