Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 22 lip 2018, 16:44     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

Od 1000zł Real

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość

PaulGilbert

Pasjonat

Pasjonat

Re: Od 1000zł Real

Nieprzeczytany post09 lip 2018, 19:34

Jakbym Cię zatrudnił i zarządzał ryzykiem a Ty tylko tradował to byśmy szybko milionerami zostali ;-)

irmentruda

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post09 lip 2018, 21:05

PaulGilbert pisze:Jakbym Cię zatrudnił i zarządzał ryzykiem a Ty tylko tradował to byśmy szybko milionerami zostali ;-)

i tu grubo mylisz się.
Dlaczego? Ponieważ jedno z drugim jest nierozerwalnie związane. Po pierwsze Danbo nie wie gdzie tego SLa postawić, po drugie boi się stawiać SLa, po trzecie jak chcesz zarządzać ryzykiem jak nie masz SLa? Robiąc wypłaty z konta? Wybacz ale osiągnięte wyniki to czysty przypadek.

PaulGilbert

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post09 lip 2018, 23:13

W runach SLem jest stop na kapitale najczęściej. Chociaż osobiście nie widzę powodu dlaczego by nie przestawiać na BE kiedy cena już trochę odejdzie. A czy wynik to przypadek? Hmmm, ja bym tu raczej widział kombinację dotychczasowego doświadczenia i rachunku prawdopodobieństwa. Robiłem trochę różnych robotów i przy odpowiednim MM nawet losowo dobierane pozycje zwykle nie są w stanie wyzerować rachunku, a nawet czasami wychodzą na plus. Najczęściej oscylują w okolicach zera. Autor po tych paru latach patrzenia na wykresy z pewnością ma choćby minimalną przewagę nad zupełnie losowymi pozycjami. A czasami już taka przewaga wystarcza przy dobrym MM, żeby system zarabiał.

Nendo

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post10 lip 2018, 14:37

O jakich runach ty mówisz?? (oglądałem Rafała Z.)
Screenshot_1.png
Zaloguj się (lub zarejestruj), aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika

Nieśmiertelny Trader

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post10 lip 2018, 14:56

PaulGilbert pisze:W runach SLem jest stop na kapitale najczęściej. Chociaż osobiście nie widzę powodu dlaczego by nie przestawiać na BE kiedy cena już trochę odejdzie. A czy wynik to przypadek? Hmmm, ja bym tu raczej widział kombinację dotychczasowego doświadczenia i rachunku prawdopodobieństwa. Robiłem trochę różnych robotów i przy odpowiednim MM nawet losowo dobierane pozycje zwykle nie są w stanie wyzerować rachunku, a nawet czasami wychodzą na plus. Najczęściej oscylują w okolicach zera. Autor po tych paru latach patrzenia na wykresy z pewnością ma choćby minimalną przewagę nad zupełnie losowymi pozycjami. A czasami już taka przewaga wystarcza przy dobrym MM, żeby system zarabiał.

Ja tu widzę amatora komentującego amatora (fx to jedna z niewielu dziedzin gdzie po 10 latach doświadczenia wciąż można być amatorem)

Gdy danbo walił ciągle longi (kiedys tak tutaj sugerowałem by gral tylko jeden kierunek ale watpie by mialo to związek ;) ) to coś tam zaczął zarabiać wchodząc na pałe przy dzwigni 1:1000000000000000000000000000000000000 no ale ostatnio znowu kombinuje. Generalnie gwarantuje Ci ze kazdy przy takiej dzwigni moze krecic takie wyniki by pod koniec miesiaca i tak wszystko stracić jeśli nie gra za kazdym razem od przysłowiowego zera bo nie da się konsekwentnie i systematycznie zarabiac wykorzystując non stop tak gigantyczną dźwignię bez wypłat jak to pokazal juz spontfx. Sam swoją zmniejszyłem do 1:50. Moj broker niebawem bedzie pozwalal na 1:500 ale gdy tak czasem tu zaglądam i daje się ponieść marzeniom ze przy Mojej wiedzy z dzwignią 1:500 1:1000 czy wiecej to zrobil bym te banke raz dwa ale po paru minutach mysli i calej tej historii danboo szybko schodzę na ziemię i cisnę dalej jak do tej pory bo chcę po prostu systematycznie zarabiać na FX co też czynię i wiem ze obieram dobry kierunek zmniejszając dzwignię a nie odwrotnie. Wiem, ze robię dobrze bo mam wywalone na wieksze wahania, nie ma stresa i sraczki przez byle tąpnięcie.

Mysle sobie tez czasem aaa otworze rachunek specjalnie pod 1:500 i się pobawie ale znowu wracam na ziemię i mówię Sobie przecież to nie zabawa. Wiem ile kosztuje każda złotówka gdy robi się dla kogoś na etacie to też szanuję każdą i wyplacam non toper gdy tylko widzę plus. Nie chomikuje hajsu tylko cały czas wypłacam, czasem oczywiście coś dopłacę ale konsekwentnie trzeba wypłacać hajs od brokera. MM i RR stanowi 99% w tej grze.

Danbo jest na etapie zero czyli albo wszystko albo nic. Wpadłeś w pułapkę czasu i straciłeś wzrok bo nawet jesli jakims cudem pierdolniesz pozycje na 200k, nie wiem no otworzysz te 20 lotow i jakims cudem nie zamkniesz po 20 pipsach tylko poczekasz 2 miesiace z zamknieciem to i tak wszystko przepierdzielisz pozniej bo wyjdzie Ci to fartem a nie odejdzies od stolu bo tak wielka wygrana nakreci cie jeszcze bardziej.
Kapitał --> Plan --> Spokój --> Szach Mat

Buduj dobre nawyki

Na forum od grudnia 2010 jako overall, następnie EFFECTIVE by finalnie przybrać formę Nieśmiertelnego ;)
Awatar użytkownika

kupidyn

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post10 lip 2018, 20:17

Bardzo ładnie odwróciłeś pozycje Danbo, ale abstrahując od dobrego wyniku (licząc od ostatniej wpłaty- jeśli zamkniesz te 7 lotów na plusie), to nie masz wrażenia, że teraz zrobiła Ci się wielka nerwówka na koncie? Wpłacasz coraz większe kwoty, dajesz pozycje na ile dźwignia pozwoli, zeruje Ci konto i za chwilę znowu kolejny depozyt leci na konto?
Ani się nie uczysz, ani nie wyciągasz wniosków, ciągle masz nadzieję, że w końcu będziesz miał z rzędu tyle zyskownych tradów, że zarobisz z milion zł i wypłacisz większość. Możliwe, że tak będzie, ale zanim to nadejdzie szczyścisz swoje konto bankowe.
Kiedyś grałeś spokojniej, zostawiałeś sobie większy margines na depozycie na błędne decyzje, a teraz walisz przelewarowane pozycje, żeby tylko szybciej odrobić straty (pewnie sobie myślisz: teraz oby szybko odrobić stracone pieniądze nawet grając po bandzie, a później będę spokojnie pykał z tym mitycznym ryzykiem 1% depa na pozycję)/
Naprawdę aż smutno się patrzy na to co tu wyrabiasz na koncie.
Awatar użytkownika

danbo86

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post11 lip 2018, 22:11

Znowu było 3tys eur A jest 340eur i to w jeden dzień.

Moja psychika i emocje psychologia wysiadły dzisiaj....
nie bądź zachłanny... bądź cierpliwy... bądź ostrożny...
Obrazek
Awatar użytkownika

freakout

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post11 lip 2018, 22:14

jak Ty walisz kilka pozycji po 3 loty przy takim depo i to w dodatku bez SL to czym jesteś zdziwiony? jeśli tego nie zmienisz to do końca życia będziesz sponsorować brokera i tyle - albo to zrozumiesz, albo nie :)

nemoofx

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post11 lip 2018, 22:43

AMEN

irmentruda

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post12 lip 2018, 12:57

Pytanie bezpośrednio do Danbo: dlaczego nie stosujesz SL a stosujesz TP? Analizujesz swoje trejdy czy tylko wzdychasz "znów mnie wywaliło"? na myfxbook masz taką chmurkę do wyświetlenia trejda (z prawej strony wiersza z zamkniętym trejdem), gdzie możesz popatrzeć ile zmarnowałeś zysku lub popatrzeć, że twoje ostatnie pozycje były totalnie pod prąd bo ani przez chwilę nie były zyskowne.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex Journal