Od 1000zł Real

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
anturo
Gaduła
Gaduła

Re: Od 1000zł Real

Nieprzeczytany post autor: anturo » 25 maja 2018, 16:49

PaulGilbert pisze:Anturo. To dobre rady nie tylko dla autora wątku ale w zasadzie dla wszystkich. Siedzisz już na forum jakiś czas - napisz ile mniej więcej czasu Ci zajęło wyrobienie u siebie prawidłowych nawyków? I na jakim etapie obecnie jesteś? Czy może też jeszcze starasz się te zasady w sobie doskonalić, czy też już osiągasz zadowalające rezultaty?
Hm... Mniejsza o mnie, mogę napisać wszystko, a nie koniecznie to musi być prawda, na pewno nie jestem zajebistym traderem ;)

I tak jak pisze ktoś wyżej, należy naprawdę podziękować autorowi wątku, że dzieli się swoimi statami, wejściami z ludźmi, jest to naprawdę spora dawka nauki, czego nie robić i jak w praktyce to się kończy.

Wątek znam od początku, a stwierdziłem że się udzielę, tylko dlatego, że nie bardzo rozumiem rady udzielane Danbo, typu wypłać, małą łyżką, nie bądź zachłanny, overtrading i inne. Skoro uważam że autor nie ma żadnego planu, na grę,strategii, to te rady nic nie dadzą, a niektóre uważam za bezsensu typu: overtrading, a inne są to jakieś bliżej nieokreślone humanistyczne historie typu: nie bądź zachłanny, co to ma niby znaczyć? Jak to wprowadzić w trading?

Amen.

unruhe
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: unruhe » 25 maja 2018, 17:07

anturo pisze: Wątek znam od początku, a stwierdziłem że się udzielę, tylko dlatego, że nie bardzo rozumiem rady udzielane Danbo, typu wypłać, małą łyżką, nie bądź zachłanny, overtrading i inne. Skoro uważam że autor nie ma żadnego planu, na grę,strategii, to te rady nic nie dadzą, a niektóre uważam za bezsensu typu: overtrading, a inne są to jakieś bliżej nieokreślone humanistyczne historie typu: nie bądź zachłanny, co to ma niby znaczyć? Jak to wprowadzić w trading?

Amen.
Ale danbo potrafi zrobić z 200e - 2500e czy nawet jeszcze więcej w przeszłości mu się udawało.
Dlatego rada typu wypłać ma moim zdaniem sens, przy tym jego stylu grania
Wystarczy, że raz na 10 prób taka sztuka mu sie uda i będzie na plus wychodził
Mały plus ale przynajmniej plus a nie straty.

WarrenB
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: WarrenB » 25 maja 2018, 23:59

200k PLN to półroczne zarobki specjalisty wysokich lotów, więc może danbo się bawi zamiast chodzić na dziwki.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn » 26 maja 2018, 09:50

Mam pomysł dla Danbo.
Jest taka stronka z gotową analizą rynku. Od strony wskaźników, pivotów itd.
Jest pokazanych 5 ocen rynku: mocne kup, kup, neutralny, sprzedaj, mocne sprzedaj.
Graj Danbo tylko mocne kup albo mocne sprzedaj. I to na większości TF czyli od M1 po D a nawet i W
Sam się zastanawiam czy na podstawie tego nie zbudować jakiejś strategii ;)
Na próbe jaki wynik osiągnie. Zawsze to lepsze niz brak jakiejkolwiek albo "jakos to będzie" :)
Przykład edka.
https://pl.investing.com/currencies/eur-usd-technical

Awatar użytkownika
anturo
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: anturo » 28 maja 2018, 18:06

Odkąd trend jest spadkowy, są prawie same długie pozycje. A najśmieszniejsze jest to, że jak już trend się, w końcu odwróci i będzie już wzrostowy, to Danbo napier.doli wtedy pierdyliard krótkich. ;)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: freakout » 28 maja 2018, 18:38

od tylu lat dzień w dzień to samo: wpłata i MC... chciałbym wierzyć że to jest jakaś sponsorowana prowokacja ;)

Awatar użytkownika
anturo
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: anturo » 28 maja 2018, 21:23

Tak z nudów policzyłem ile było pozycji długich, od 20.04, a ile krótkich, na e/u.

I tak c.a. 140 długich, do ok 30 krótkich. Te krótkie najczęściej pojawiały się, w korektach, kiedy zaczęło rosnąć ;)

I tu liczby jasno pokazują, że to żaden hazard, bo byłoby 50/50, a wynik końcowy też mógłby być w okolicach zera, albo chociaż nie taki wpierd.ol, na przestrzeni tych wszystkich lat i rachunków, tak statystycznie. Może się mylę, może się nie znam na hazardzie, nie wiem.
Wydaje się, że liczby jednak pokazują, że jest metoda, myśl, plan - zawsze grać przeciw trendowi.

Tyle, w sumie napisałem wszystko co chciałem autorowi wątku przekazać, co zauważyłem, myślałem że pomoże.

Przemyśl Danbo czy granie przeciw trendowi ma sens? Czy granie takie jak Spontfx jest dla wszystkich, ja tego nie ogarniam, gość robi wynik z kosmosu. Czy może taka gra jaką gra Szwajcar, przebija jego SMA 33 czyli np. świeca zamyka się poniżej średniej i buduje drabinkę w dół, co 15/20 pipsów, na chyba m15 m30, a SL jest przebicie średniej w drugą stronę.
Przemyśl zanim wpłacisz kasę, pomyśl nad strategią, którą wybierasz, rozpisz sobie całą na kartce, kiedy wchodzisz, kiedy wychodzisz, w którym miejscu SL/TP. A nie że w trakcie jakoś to będzie, bo wiesz bardzo dobrze, że nie będzie.

Amen

Awatar użytkownika
danbo86
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: danbo86 » 29 maja 2018, 13:10

Witam.

Na poszczególne posty i pytania postaram się odpowiedzieć po południu dziś.
Od dziś też będzie start od 250eur.
nie bądź zachłanny... bądź cierpliwy... bądź ostrożny...
Obrazek
Mój RUN od 250eur do 9100eur---->>>> od-1000zl-real-t22917-4250.html#p913083

Awatar użytkownika
danbo86
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: danbo86 » 29 maja 2018, 18:14

anturo pisze:Witam!

Danbo napisz poproszę jaką grasz strategię. Kiedy jest sygnał, kiedy grasz sell, a kiedy buy, gdzie jest TP, gdzie jest SL.

Witam,
nie mam strategii, sygnał pojawia się w mojej głowie (patrzac tylko na wykres) ze powinienem teraz kupic albo sprzedać.
ostatnio staram sie kupic kiedy mam przewage... czyli cena jest powyzej/poniżej jakiejś śrdniej kroczącej.
nie mam stałej reguły gdzie stawiam SL, na jakim procencie straty itp. TP tak samo.

staram się spekulować, poprostu. myśle ze jest drogo to sprzedaje, tanio to kupuje. moje błędy to trzymanie strat, brak SL i brak targetu tygodniowego, dziennego itd... brak momentu gdzie w głowie mi zaświeci się lampka... stary na dzis starczy dosyć, tak kiedyś miałem i mogłem po zarobieniu kilku stówek odejsć od ekranu i tyle, byłem zadowolony z tego ze zarobiłem. a dzis... moje podejscie jest inne i to jest powód moich ostatnich porazek i Margin CALL-ii.

Obrazek

AKtualnie zawarłem pozycje z SL na kapitale. tzn ryzykuje 100% kapitału na 100pkt na EUR/USD. TP 100PKT

pozycja BUY od 1.15467 0.3 LOTA

stan konta 250.11EUR
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
nie bądź zachłanny... bądź cierpliwy... bądź ostrożny...
Obrazek
Mój RUN od 250eur do 9100eur---->>>> od-1000zl-real-t22917-4250.html#p913083

nemoofx
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: nemoofx » 29 maja 2018, 19:41

Jedna wielka głupota poziom merytoryczny marny.

Apeluje do moderatora o zamknięcie tego dziennika na moją prośbę nemoofx :|

ODPOWIEDZ