Occupywallst

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.

Czy dołączyłbyś się do protetu ?

tak
7
16%
nie
32
74%
nie wiem
4
9%
 
Liczba głosów: 43

Awatar użytkownika
RAY of Sunshine
Gaduła
Gaduła
Posty: 350
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:33

Nieprzeczytany post autor: RAY of Sunshine »

Protesty tych ludzi są w złym miejscu. Wszystkiemu wini są POLITYCY i tylko oni, bo są przekupnymi świniami, którzy forsują każdego kto dobrze da im w łapę. Protesty powinny być przed białym domem. Tyle

anea
Gaduła
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2010, 11:31

Nieprzeczytany post autor: anea »

Kryzys: Co powiedzieć ludziom młodym?

hmmmm, prawde ...............

ze ich rodzicow emerytury wynszą 60 % przecietnej;
ze ich emerytury beda wynosić 30% przecietnej;
ze jest taki kraj gdzie mld pln przeznaczono na program 50+, a ani zlotowki na program 25+;
ze jest taki kraj gdzie okrada sie mlodych zaspokajając zlozone obietnice wyborcze starszemu czesci spoleczenstwa - ofe;
ze musza placic i beda placic wiecej podatkow zeby zaspokoic obiecanki wyborcze polikiterow dla seniorow bo to najwieksza grupa glosujacych;
ze zostala zachwina solidarnosc spoleczna, iz jedna grupa jest wyzyskiwana przez inna;
ze obecna sytuacja to konflikt pokolen.
"Po drugiej stronie monitora siedzą ludzie, którzy chcą waszych pieniędzy. Albo wy im je zabierzecie, albo oni zabiorą je wam. Bądźcie zimnymi sukinsynami. Cierpliwie czekajcie na swoją kolej......"

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

anea pisze:Kryzys: Co powiedzieć ludziom młodym?

hmmmm, prawde ...............
Czy słowa coś zmienią? Od gadania świat się nie zmienia - trzeba działać, ale na tym polu nie ma co/jak. Niektórym się w głowach poprzewracało i na starcie chcą więcej niż mają bez żadnych umiejętności. Z drugiej strony jak chcemy lepiej dla dzieci/wnuków to trzeba się podłożyć.
Za darmo NIC NIE MA. I nigdy nie będzie, ktoś musi zapłacić za resztę.

Sam mam znajomego co za X kasy nie będzie pracował i tak pewnie ma większość społeczeństwa. Albo czasami problem nie jest w znalezieniu pacy a w tym że jest problem z zasiłkiem dla bezrobotnych - czyli siedzę na dupie i chcę aby mi płacono bo mi się NALEŻY!
Ale też nie oszukujmy się - żadna jednostka tego nie zmieni, i nie ma nic za darmo.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

RAY of Sunshine pisze:Protesty tych ludzi są w złym miejscu. Wszystkiemu wini są POLITYCY i tylko oni, bo są przekupnymi świniami, którzy forsują każdego kto dobrze da im w łapę. Protesty powinny być przed białym domem. Tyle
Czyli ten kto bierze jest winny a ten kto daje już nie, to chyba nazywa się hipokryzja.

anea
Gaduła
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2010, 11:31

Nieprzeczytany post autor: anea »

to nie banki, sepekula etc. trzeba nazwac to po imieniu kto ich okradl

i co ze wprowadza podatki od kazdej transakcji, bedziemy handlowac wiecej, zeby zaplacic te podatki, wiecej spekuly to nie jest rozwiazanie .......

i co ze wprawadza podatki jak czesc instytucji wystrczy ze wyprowadzi jeden oddzial do rajow i dalej all sie kreci to nie jest zadne rozwiazanie ........

Dodano po 16 minutach:

mysliscie ze politykierzy o tym nie wiedza??? ze te podatki nic nie dadza ? 100-200 lat temu robilo sie rewolucje i scinalo glowy, dzis kryzys to nie brak chleba czy glodowka, poprostu nie kupisz sobie nowego gadzetu - hmm porchse w pol roku, w kryzysie na taki gadzet niektorzy poprostu popracuja dluzej i to wszystko .....

ale tak jak mowi Tig3r "Od gadania świat się nie zmienia - trzeba działać.":!:

ale oni nic nie robia :!: , w sprawie Grecji przez rok nic nie zrobili i pewnie by dalej nic nie zrobili gdyby nie ci ohydni spekulanci wymusili to przez rynek
"Po drugiej stronie monitora siedzą ludzie, którzy chcą waszych pieniędzy. Albo wy im je zabierzecie, albo oni zabiorą je wam. Bądźcie zimnymi sukinsynami. Cierpliwie czekajcie na swoją kolej......"

Awatar użytkownika
RAY of Sunshine
Gaduła
Gaduła
Posty: 350
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:33

Nieprzeczytany post autor: RAY of Sunshine »

alinoe pisze:Czyli ten kto bierze jest winny a ten kto daje już nie, to chyba nazywa się hipokryzja.
Ja tylko podkreślam konkretnego winnego. Ten kto bierze ma w tym przypadku ostateczną moc sprawczą. Gdyby politycy nie byli przekupni, tylko wsadzali by tych co próbują ich przekupić za łapówkarstwo to nie byłoby tego wszystkiego.To nie łapówkarze zadłużają Państwa na potęgę tylko kto??? 2+2=4 i tyle. Czy to jest hipokryzja Panie alinoe?

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

RAY of Sunshine pisze:.To nie łapówkarze zadłużają Państwa na potęgę tylko kto??? 2+2=4 i tyle
Ale tu przecież nie chodzi tylko o zadłużanie państwa ale o elementarne zasady demokracji, która podobno w USA ma być. W tej chwili prawo jest ustalane po myśli tego kto ma pieniądze. Bez uczciwych zasad nie może być chociaż namiastki wolnego rynku. Poza tym tu nie chodzi o łapówkarstwo, za które idzie się do więzienia bo lobbing w USA jest legalny, tak samo finansowanie kampanii wyborczych przez korporacje i banki i w tym cały problem. Zresztą jak chcesz oddzielić polityków i osoby związane z korporacjami skoro to często te same osoby. O tym jak wyglądają powiązania polityków z biznesem możesz sobie poczytać w raporcie, do którego link wcześniej podałem. Wielu polityków to byli pracownicy korporacji i banków.
Poza tym to co napisałeś to jednak hipokryzja.

Awatar użytkownika
RAY of Sunshine
Gaduła
Gaduła
Posty: 350
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:33

Nieprzeczytany post autor: RAY of Sunshine »

alinoe pisze:Poza tym to co napisałeś to jednak hipokryzja.
Hipokryzja= fałszywość, dwulicowość, obłuda z definicji. Gdzie w mojej wypowiedzi dostrzegasz którąkolwiek z tych opcji? Czy ja kogoś bronię? Forsuję? Nie, napisałem tylko moje luźne przemyślenie,więc proszę Cię do edukuj się najpierw zanim będziesz kogokolwiek nazywać hipokrytą.

W ogóle z demokracji to jeszcze nic dobrego nie wyrosło,trwała najkrócej w historii świata, zawsze upadała, jest to rząd głupoty, dlatego puki ona będzie nic się nie zmieni, możesz być tego pewny i pisanie o tym jest kompletnie bez sensu.

Pzdr.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

RAY of Sunshine pisze:Hipokryzja= fałszywość, dwulicowość, obłuda z definicji. Gdzie w mojej wypowiedzi dostrzegasz którąkolwiek z tych opcji? Czy ja kogoś bronię? Forsuję?
W zaznaczonym poniżej wyrazie jest wyrażona twoja hipokryzja:
RAY of Sunshine pisze:Wszystkiemu wini są POLITYCY i tylko oni

anea
Gaduła
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2010, 11:31

Nieprzeczytany post autor: anea »

alinoe pisze: Wielu polityków to byli pracownicy korporacji i banków.
albo odwrotnie wielu politykow to przyszli pracownicy korporacji przyklad nauczyciel fizyki P. Marcinkiewicz znalazl natychmist zatrudnienie w londynskim city, niektorzy nawet wiazali napisze brzydko wydymanie naszego zlotego z jego ciepla posadka, ale o tym sie nie mowi glosno bo ludzie by go zlinczowali .....
"Po drugiej stronie monitora siedzą ludzie, którzy chcą waszych pieniędzy. Albo wy im je zabierzecie, albo oni zabiorą je wam. Bądźcie zimnymi sukinsynami. Cierpliwie czekajcie na swoją kolej......"

ODPOWIEDZ