Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: raposo »

CySEC poinformował o wprowadzeniu "nowych" regulacji, które będą obowiązywać na tamtejszym rynku Forex.
Okazuje się, że obecnie najkorzystniejsze warunki lewarowania na terenie UE są w.... Polsce ;)

https://forexclub.pl/cysec-mowi-nie-dzw ... acje-esma/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Taaa jasne.Łatwiej zostać profesjonalistą niż doświadczonym traderem.

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

ADASKO2012 pisze:
29 wrz 2019, 13:31
Taaa jasne.Łatwiej zostać profesjonalistą niż doświadczonym traderem.
dla wiekszosci detalistow to raczej niezbyt
profesjonalny to 2z3:
1- wymog aktywow (2 banki euro bodajze)
2- obrot
3- doswiadczenie w branzy min 2 lata bodajze

dla doswiadczonego wystarczy 2z3:
1-kurs 50h -> tms i xtb juz maja gotowe rozwiazanie, wystarczy sobie odpalic w tle video i potem zdac test (ktos to ogarnia to nie musi sobie nawet robic przypomnienia :D )
2- obrot
3- doswiadczenie lub dyplom z uczelni ekonomicznej

no ale moze masz wiecej znajomych z 2 mln eur niz ja i dlatego tak myslisz :564:

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

500 tys euro a nie 2 mln .Nie masz pojecia to po co wprowadzasz w błąd.Obrót na doświadczonego musi być 2 razy większy niż profesjonalisty bo liczą otwarcie i zamknięcie jako jedno i to z ostatnich 24 miesięcy .A jeszcze jedno kto zakładał ten wie.

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Dla doświadczonego test 30 pytań 60 procent poprawnych odpowiedzi czas 1,5 godziny na odpowiedzi ,łatwe pytania
Obród liczony od depozytu
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Okazuje się, że wytyczne KNF mogą być rozumiane przez naszych brokerów bardzo liberalnie.
Wczoraj dzwonił do mnie opiekun z CMC i w trakcie rozmowy okazało się, że umiarkowanie łatwo zostać Pro.
Upewniłem się co do detali i wygląda to tak.

W ciągu 24 miesięcy ( 2 lata) należy wskazać 4 dowolne kwartały z odpowiednim obrotem.
1) 10 pozycji w 4 kwartałach i każda z pozycji ma wartość nominalną 50 000 euro.
Czyli w przypadku Eur/Usd 10 pozycji po pół lota.

LUB

2) W każdym z czterech kwartałów otworzyć po minimum 40 pozycji dowolnej wielkości. Suma wszystkich transakcji z dwóch lat musi wynosić minimum 2 000 000 euro.
Czyli analogicznie na Eur/Usd oznacza to łącznie otworzoną pozycję o wielkości 20 lotów.
Podkreślam, że nie chodzi o obrót, a jednie o otworzone pozycje czyli pół obrotu.

3) Kurs internetowy trwający 50 godzin, który można przelecieć w 5 minut. I na koniec test. Nie widziałem go, ale podejrzewam, że jest tak samo trudny jak test ciążowy, a poza tym w razie niepowodzenia, można do niego wielokrotnie podchodzić.

Ad 1
40 transakcji po pół Lota, to dosyć sporo, więc dla wielu ten warunek będzie nieco trudny do spełnienia.

Ad 2
4 dowolne kwartały w ciągu dwóch lat, w których otworzono po minimum 40 pozycji to pikuś.
Ktoś kto gra rzadko i raczej pod kątem wykresu D1, może takiego obrotu nie mieć, ale on i tak nie potrzebuje wtedy wyższego lewara. Z kolei daytrader, który może potrzebować wyższego lewara, to taki obrót robi miesięcznie.

To są wymogi CMC. Nie wiem czy XTB i TMS mają takie samo podejście, ale podejrzewam, iż również.
Cieszy to, że w końcu KNF ułatwia nam życie. To chyba pierwszy taki przypadek i oby nie ostatni.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Brokerzy będą dawać "papierek" po ukończeniu i zdaniu kursu? Chodzi o to czy będzie taka możliwość aby zdać kurs tam gdzie najłatwiej i z odpowiednim zaświadczeniem grać z wyższą dźwignią u innego brokera, który na przykład nie oferował takiego kursu.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

alinoe pisze:
01 paź 2019, 16:27
Brokerzy będą dawać "papierek" po ukończeniu i zdaniu kursu? Chodzi o to czy będzie taka możliwość aby zdać kurs tam gdzie najłatwiej i z odpowiednim zaświadczeniem grać z wyższą dźwignią u innego brokera, który na przykład nie oferował takiego kursu.
O to nie zapytałem, ale podejrzewam, że każdy broker będzie respektował jedynie własny kurs. Nie masz jednak czym się martwić, bo nie wydaje mi się aby to był trudny test. Brokerom zależy na tym aby wszyscy go zdali :)
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MarioDM pisze:
01 paź 2019, 17:01
O to nie zapytałem, ale podejrzewam, że każdy broker będzie respektował jedynie własny kurs. Nie masz jednak czym się martwić, bo nie wydaje mi się aby to był trudny test. Brokerom zależy na tym aby wszyscy go zdali :)
To dlaczego miałby respektować tylko swój test? ;)
Przecież klient chce u niego handlować, chce większy lewar, a test (jakiś tam) zdał... ;)

Z tymi 5 min to nie tak hop do przodu. Platforma XTB, jak i CMC, zliczają czas oglądania. 50h może w sumie lecieć sobie w tle, ale "tydzień pracowniczy" na to zejdzie ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

O... OTC.
Na futures jest dzwignia 1:250+ na edku na DT u wielu brokerow z min. depozytem $2000.00, koszty sa wieksze ale mozna z tego zyc. Powodzenia

ODPOWIEDZ