Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: raposo »

alinoe pisze:
01 sie 2019, 16:38
To jest naganianie na szkolenia przez KNF? Widocznie uznano, że skoro polscy brokerzy mają niewiele do zaoferowania jeśli chodzi o warunki handlowe to należy rozwijać alternatywne obszary tj. rynek szkoleń. Dyplom Fraktal Trader będzie się liczył? :mrgreen:
Też się nad tym zastanawiam :D
Sporo wątpliwości jest zdecydowanie. Ale tak samo było rok temu jak KNF samodzielnie (ŹLE) zinterpretował warunki do uzyskania statusu profesjonalisty :) Teraz jest przynajmniej krok w dobrą stronę. Zobaczymy co z tego ostatecznie wyjdzie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Tam jeszcze jest coś o 12 miesiącach jeśli chodzi o szkolenia. To znaczy, że ktoś kto ledwie odbył szkolenie jest już inwestorem doświadczonym. Ciekawe jak w takiej sytuacji wygląda sytuacja osoby, która na rynku jest 15 lat a szkolenie odbyła w swoim pierwszym roku przygody z tradingiem. Musi powtórzyć szkolenie? :)

Ja miałbym lepszy pomysł. Status inwestora doświadczonego na podstawie pitu 38. Jak ktoś przedstawi pit z zyskiem za poprzedni rok łącznie z wymogiem transakcji, o którym mowa w projekcie ma w bieżącym roku wyższą dźwignię.

Osoba, która zaledwie w ciągu ostatnich 12 miesięcy przeszła szkolenie jest już klientem doświadczonym. Śmiechu warte. Jedzie na kilometr lobbingiem okołoforeksowego biznesu. I to niby ta lepsza jakość. :)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Ten nowy pomysł KNF jest beznadziejny.

https://comparic.pl/forex-w-polsce-z-dz ... -projektu/

Wymogi transakcyjne z kosmosu. Jeśli jest wymóg : 10 transakcji na kwartał o wartości 50 000 euro tzn , że tyle powinno wynosić depo każdej transakcji, bo tak rozumiało to wcześniej KNF (i XTB). Łatwiej będzie zrobić 50 transakcji z depo 10 000 euro.
Generalnie niewiele to zmienia, bo trzeba by nabić sporym kapitałem duży obrót przez rok regularnie w każdym kwartale. Wykonalne, ale czasochłonne.
Najbardziej mnie ubawił wymóg certyfikatów i szkoleń. Zdobycie DI albo maklera, to nie jest takie łatwe.
Kurs na 50 godzin szkoleń ? Nawet gdyby dziennie było 5 godzin, to kurs weekendowy trwałby 10 tygodni. Albo 5 gdyby kursy były w sobotę i w niedzielę.
Jestem na fx 12 lat. Czy naprawdę potrzebuję szkolenia ? :D
Jeśli nawet, to takie jak oni zaproponują przyda się psu na buty.
Nie zmieniam swojego poglądu na KNF. Ono jest niepotrzebne i nieprzydatne. Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek podjęli akcję ostrzegania na czas. A ich zasady i ograniczenia, działają raczej na szkodę klienta niż na jego dobro.
Jeśli ktoś koniecznie będzie chciał grać u polskiego brokera i będzie potrzebował lewaru 1:100, a przy tym potrafi zarabiać na fx, to łatwiej będzie założyć spółkę zoologiczną w Estonii niż spełniać te wydumane kryteria jako osoba prywatna.
Na szczęście są brokerzy zagraniczni i można z nich korzystać z wyższym lewarem. Boję się tylko jednego. Żeby nie wprowadzili zakazu, iż Polak może korzystać tylko z polskich brokerów, lub z zagranicznych, ale na takich samych zasadach, jakie obowiązują przy wyborze polskich brokerów.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
shogomad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1112
Rejestracja: 24 paź 2014, 16:51

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: shogomad »

Co do punktu 2 wymagań KNF to nie ma co sobie głowy zawracać certyfikatami czy szkoleniami ( choć odbębnienie 50 h szkolenia brzmi łatwo, na pewno za niedługo pojawią się odpowiedni "przedsiębiorcy" co będą chcieli zarobić na tym ). Warunek C spełniają już wszyscy co aktywnie tradują przez ostatni rok lub przez rok nawet lata temu, ale także np. moderatorzy forów o fx, uczestnicy grup FB o fx, szkoleniowcy, mentorzy etc. gdyż trudno nie nazwać tego "wykonywaniem czynności [...] ...które wymagają wiedzy [...]dotyczącej zawierania transakcji CFD[...]"

A wystarczy spełnić tylko jeden z warunków (a,b, lub c ) w obu punktach 1 i 2 by spełnić wymagania.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

shogomad pisze:
04 sie 2019, 13:03
A wystarczy spełnić tylko jeden z warunków (a,b, lub c ) w obu punktach 1 i 2 by spełnić wymagania.
Z przykrością stwierdzam, że się mylisz. Nie doczytałeś dokładnie. Muszą być spełnione OBA warunki, a przynajmniej ja to tak rozumiem. Zerknij na cytat :

"Warunkiem uzyskania statusu doświadczonego klienta detalicznego, na pisemny wniosek, jest łączne spełnienie następujących warunków:"

I tu następują punkty 1 i 2. Bez wykonania regularnego obrotu w ciągu OSTATNIEGO roku nie da się uzyskać wyższego lewara.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

I to jest bardzo ciekawe. Warunki obrotu może nie są specjalnie wygórowane ale zakładam, że intencją tego warunku było ograniczenie oferty do osób dość aktywnych a nie przypadkowych, które dopiero co założyły rachunek albo grają na mikrolotach, ogólnie rzecz biorąc do osób z pewnym doświadczeniem rynkowym. Jednocześnie jednak osoby takie muszą mieć zaliczone 50 godzin szkolenia. Jeśli szkolenie takie miałoby mieć miejsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy to mamy do czynienia z osobami tak naprawdę początkującymi, które w ciągu roku opanowały dopiero teoretyczne podstawy a niekoniecznie już zarabiają czy w ogóle zarabiają. Przecież to się kupy nie trzyma, osoba dopiero po szkoleniu a robiąca już wymagany obrót w ciągu roku. :mrgreen:

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

alinoe pisze:
05 sie 2019, 14:01
Przecież to się kupy nie trzyma, osoba dopiero po szkoleniu a robiąca już wymagany obrót w ciągu roku. :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Właśnie . To ma być zawodowy amator. :p
Tak w zasadzie to szkolenie lepiej zrobić po zrobieniu obrotu aby nie minęło więcej niż rok od szkolenia :p

EDIT

Zerknąłem na to co napisałem wcześniej :
MarioDM pisze:
02 sie 2019, 08:36
Łatwiej będzie zrobić 50 transakcji z depo 10 000 euro. Wykonalne, ale czasochłonne.
Otóż NIE jest to wykonalne. 40 000 PLN w depo przy lewarze 1:300 na Eur/Usd daje pozycję o wielkości 28 lotów. Czyli kwartalnie trzeba by zrobić obrót (w obie strony) 2 800 lotów na edku.
Podziękuję jednak KNF i polskim brokerom za taką okazję.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

1 lot = 100.000 EUR
50 razy 0.1 lota to jest 5 lotów

Awatar użytkownika
shogomad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1112
Rejestracja: 24 paź 2014, 16:51

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: shogomad »

MarioDM pisze:
05 sie 2019, 12:57
shogomad pisze:
04 sie 2019, 13:03
A wystarczy spełnić tylko jeden z warunków (a,b, lub c ) w obu punktach 1 i 2 by spełnić wymagania.
Z przykrością stwierdzam, że się mylisz. Nie doczytałeś dokładnie. Muszą być spełnione OBA warunki, a przynajmniej ja to tak rozumiem. Zerknij na cytat :

"Warunkiem uzyskania statusu doświadczonego klienta detalicznego, na pisemny wniosek, jest łączne spełnienie następujących warunków:"

I tu następują punkty 1 i 2. Bez wykonania regularnego obrotu w ciągu OSTATNIEGO roku nie da się uzyskać wyższego lewara.
To właśnie napisałem. Punkt 1 i 2 trzeba spełnić łącznie....ale by zaliczyć 1 wystarczy podpunkt a,b lub C... to samo z 2

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

shogomad pisze:
05 sie 2019, 20:35
To właśnie napisałem. Punkt 1 i 2 trzeba spełnić łącznie....ale by zaliczyć 1 wystarczy podpunkt a,b lub C... to samo z 2
To źle Cię zrozumiałem. Sorka. Na wypadek gdyby ktoś miał jednak wątpliwości to dostałem od mForex info w tej sprawie.

https://www.mforex.pl/KNF
1to1 pisze:
05 sie 2019, 14:47
1 lot = 100.000 EUR
50 razy 0.1 lota to jest 5 lotów
Liczysz z lewarem 1:1 ?
Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że moje wyliczenie dotyczy lewara 1:300. Nie wiadomo wg. jakiego lewara będą to liczyć.
W przypadku lewara 1:30, 40 000 PLN w depo jest przy pozycji 2,75 lota. Czyli obrót to 5,5 lota razy 50 na kwartał czyli 275 lotów na kwartał lub 92 loty miesięcznie. Tygodniowo 21 lotów. Mówiąc wprost trzeba w każdym tygodniu otworzyć 4 pozycje o wartości 2,75 lota. Raczej sporo jak na początkującego. Bez 100 000 PLN na koncie lepiej tego nie robić.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ