Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

ech trzeba tylko troche popracowac na excelu zeby dojsc do wniosku ze cala ta heca z lewarami , w przypadku inwestrow sredniego kapitalu nie ma wiekszego znaczenia . wazniejsze jest powiazanie prawdopodbienstwa skutecznosci danej transakcji z metodami zarzadzania portfelem

kapart
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 11 cze 2015, 12:51

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: kapart »

Na 28.01.2018 liczba odpowiedzi na "Call for evidence..." przekroczyła 4000.

kapart
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 11 cze 2015, 12:51

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: kapart »

Wg. strony https://replytoesma.trading/ odpowiedzi na "Call for evidence ..." jest 9650 (liczba stale wzrasta).
Na dole strony można przeczytać odpowiedzi dotychczas udzielone po angielsku, francusku, niemiecku, hiszpańsku, włosku i "Rest of EU".
W linku https://replytoesma.trading/data.html jest podsumowanie odpowiedzi, na razie 98% nie zgadza się z propozycją ESMA, 1% zgadza się, 1% neutralnych.
Uzupełnienie - to są tylko odpowiedzi wysłane poprzez tę stronę. Liczba odpowiedzi nie uwzględnia tych, które są wysłane bezpośrednio do ESMA.

Awatar użytkownika
forexesor
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2018, 20:15

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: forexesor »

Napisałem po angielsku odpowiedzi na pytania (w pliku), ale przycisk RESPOND jest u mnie niewidoczny i nie można wypełnić tego formularza na stronie, który widzę w artykule na Comparic. Jest za to podany adres e-mail, cytuję:

"All contributions should be submitted through the dedicated email address CFECFDBO@esma.europa.eu."

Wygląda na to, że wysyłamy zatem teraz odpowiedzi e-mailem, bo ESMA zdjęła to okno z formularzem. Ktoś coś wie na ten temat? A może macie u siebie widoczny ten przycisk RESPOND?
Obrazek

polonaise
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2008, 17:07

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: polonaise »

EU regulator receives wave of responses to CFD clampdown :D


https://amp.ft.com/content/882ffdd2-082 ... ssion=true
The love of money is the root of all evil :!: :!: :!:

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

Jak widać europejski regulator ma nas gdzieś i chcą zrobić 1:5. TO będzie zabójstwo dla całego rynku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel44
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 01 paź 2010, 13:22

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Pawel44 »

Zabójstwo w dla Europejskich brokerów, nie dla samej branży. Tak mi się w każdym razie wydaje. Sam już pewien czas temu opuściłem regulacje UE i pewnie większość osób tak zrobi. O ile idioci nie zrobią zapowiadanych blokad stron itp, chociaż i to jest pewnie do przejścia. Świat nie znosi pustki... Obym miał rację :(.

Pozdrawiam, Paweł

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

Pawel44 pisze:Zabójstwo w dla Europejskich brokerów, nie dla samej branży. Tak mi się w każdym razie wydaje. Sam już pewien czas temu opuściłem regulacje UE i pewnie większość osób tak zrobi. O ile idioci nie zrobią zapowiadanych blokad stron itp, chociaż i to jest pewnie do przejścia. Świat nie znosi pustki... Obym miał rację :(.

Pozdrawiam, Paweł

O blokowaniu stron to już jakiś czas temu powiedzieli i z tym się nie chowają. WIęc to jeden problem. Drugi problem, a ich możliwość to blokowanie przepływów finansowych z banku do banku. Tu przykładem jest to co wyprawiają z krypto. Banki blokują na ich hasło. Poczytaj. Więc jedyna możliwość to wyprowadzić się z tego chorego kraju.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel44
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 01 paź 2010, 13:22

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Pawel44 »

Obyś nie miał racji :(, ale to pierwsze o czym pomyślałem. Niestety cała UE przestaje być fajnym miejscem do życia. Trzepa spieprzać dalej.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Rekomendacja ESMA jest od wczoraj.
Dwa miesiące na wdrożenia.
Mają gdzieś nasze zdanie.
Za dużo ludzi zarabia.
https://www.esma.europa.eu/press-news/e ... -investors
https://www.esma.europa.eu/system/files ... download=1
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ