Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

W końcu Polska wprowadza zmiany, które już od dawna funkcjonują w cywilizowanych państwach. Niższa dźwignia spowoduje, że mniej osób będzie grało krótkoterminowo, a co za tym idzie mniej osób bedzie tracić pieniądze w szybkim tempie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Pablo90 pisze:W końcu Polska wprowadza zmiany, które już od dawna funkcjonują w cywilizowanych państwach. Niższa dźwignia spowoduje, że mniej osób będzie grało krótkoterminowo, a co za tym idzie mniej osób bedzie tracić pieniądze w szybkim tempie.
Idąc tym tokiem rozumowania, to lepiej całkowicie zakazać forexu, wtedy ludzie w ogóle nie będą tracić :o

Awatar użytkownika
Borsuk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 26 lip 2014, 09:23

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Borsuk »

Pablo90 pisze:W końcu Polska wprowadza zmiany, które już od dawna funkcjonują w cywilizowanych państwach.
Troll alert :D

BTW: W których to tak od dawna?

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Pablo czym spowodowana jest twoja troska o moje pieniądze?
Bo mówisz mi jak ktoś kto chce mi je zabrać, by wydawać je po to aby było mi lepiej. W skrócie - komunista. Z tego co wiem, pracujesz w branży która na tradingu raczej zarabia, sam jednak ( jak pisałeś) aktywnie nie handlujesz na Forex. Jaki jest w tym biznes dla ciebie, bo mnie się wydaje, że skurczy ci się rynek, i pole do popisów na tym forum.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Pablo90 napisał:
W końcu Polska wprowadza zmiany, które już od dawna funkcjonują w cywilizowanych państwach. Niższa dźwignia spowoduje, że mniej osób będzie grało krótkoterminowo, a co za tym idzie mniej osób bedzie tracić pieniądze w szybkim tempie.
W jakich to cywilizowanych (cokolwiek to dla Ciebie znaczy) krajach funkcjonuje tak niska dźwignia. Mam obecnie rachunek w LMAX w Wielkiej Brytanii z dźwignią 1:100, miałem także rachunek Dukascopy EU z dźwignią 1:100, a zanim wybrałem LMAX przeglądałem wiele ofert usług brokerskich w Europie i nie tylko i wszędzie było min. 1:100. Więc gdzie są te Twoje "cywilizowane kraje". Czyżby Szwajcaria i WB nie były dostatecznie cywilizowane!?

Kilka lat temu pospekulowałem sobie gdzieś tak przez pół roku na FW20 (kontrakty na WIG20) na GPW z dźwignią 1:10. Typowy daytrading na M5 lub M15, a więc baaardzo krótkoterminowo. W sumie nie było źle. Szybko jednak zrezygnowałem. Nie ze względu na niską dźwignię ale z powodu bardzo dużych kosztów transakcyjnych i dość niskiej płynności.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Czemu piszecie bzdury, że polski rezydent nie może np. tradować u brokera australijskiego i mieć dźwignię 500, skoro może? Nie ma takiego przepisu, który by zabraniał korzystać z usług dowolnego brokera na świecie, o ile ten broker przyjmuje klinetów z całego świata.

Poza tym, ktoś powinien uświadomić KNF, że tu nie chodzi o dźwignię, tylko o poziom MC.
Ograniczenie dźwigni niczego nie zmieni, tylko uniemożliwi trading ludziom bez kapitału.
Ryzyko redukujemy ustalając poziom MC na 100%.
Czyli, ryzykujemy 100% wymaganego depozytu, a nie więcej.

Nie po to walczyliśmy o wolność, żeby jakiś rząd decydował co ja mam robić z swoimi pieniędzmi!
Oto mój zdecydowany sprzeciw!
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: raposo »

FX-technik,

Wg KNF nie może - napisz, zadzwoń, zapytaj (ja pytałem :) ). Ale to nieistotne, bo de facto może założyć takie konto i na nim grać.

(Ich) Problemem obecnie jest, że KNF nie ma jak zmusić brokera z Australii, aby dostosował się do ich wytycznych. Ale to wlasnie ma się zmienić poprzez możliwość blokowania witryn. Wystarczyłby "anonimowy" donos.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Myślę, że na blokowanie witryn, to nie tylko ja się nie godzę!

A pytałeś może według jakiego prawa, konkretnie, nie może?
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Darooo
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 30 mar 2013, 14:59

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Darooo »

Nie ma sie co już w tym kraju powoływać na prawo , jeśli nie ma takiego paragrafu który zakazuje , to nic prostszego chwila moment jedna nocka i już jest prawo , i już ci nie wolno ....... dobra zmiana !

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

fx-technik napisał:
Myślę, że na blokowanie witryn, to nie tylko ja się nie godzę!

A pytałeś może według jakiego prawa, konkretnie, nie może?
W pierwszej kwestii - nie takie rzeczy już PiSowcy robili i jak widać protesty mieli głęboko w d...

Co do drugiego - no proszę Cię, nie bądź taki naiwny - takie prawo to się uchwali w ciągu jednego posiedzenia...
Że Trybunał Konstytucyjny może je zanegować... Wątpię...
Że Sąd Najwyższy - ten który będzie wkrótce także niczego zgodnego z linią PiS nie zaneguje.

ODPOWIEDZ