Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Mam pomysł : wnioskujmy za tym, by wraz ze zmniejszeniem dźwigni można było odpisywać straty od podatku. Wtedy ewentualne straty będą mniej dotkliwe dla "Kowalskiego". A o to przecież chodzi ustawodawcy, o nasze bezpieczeństwo ;)
A jak już zmienią na 1:25 to zaproponujmy zmiany w przyznawaniu kredytów, też 1:25. Czyli max. 25-krotność zarobków.
Zaraz coś jeszcze wymyślę... Pomożecie?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Pomożemy!Gierek! Gierek! "25k plus" - za każde uwalone konto, przedłużanie wacka do 25 cm za free.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Jak mnie wybierzecie na szefa partii "Wolność dla Dźwigni" to mogę Ci to obiecać ;)
Właściwie to mogę obiecać wszystko. (żart)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
Borsuk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 26 lip 2014, 09:23

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Borsuk »

23.07 miną. Wiadomo jakie dalsze losy tego gniota?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Piwko777 pisze:Czy to 1:25 naprawdę coś zmieni ? teraz mamy 1:100 od brokera dostałem bonus deposit który będzie mój dopiero po wyrobieniu określonego volumenu , no ale pozwala mi to otwierać o wiele większe pozycje w stosunku do kapitału który mam z użyciem dźwigni ponad 1:100 jeśli dobrze rozumiem..
Bonusy także mają być zabronione - i o tym akurat myśli Unia oraz kilku lokalnych regulatorów. W sumie wytyczne KNF z września ub. roku także je wyeliminowały wśród polskich brokerów.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

A czym się zakaz bonusów tłumaczy???
Jeżeli broker np. chce mi dać 100 Euro, bo się za mną "stęsknił", a ja mogę tę kasę
sobie przepierdzielić bez konsekwencji na realny trading, np. dopracowywanie strategii,
to co tu jest złego dla mnie?

Chodzi o ewentualny bilans ujemny na takim koncie?
Osobiście nie rozumiem, bo mój broker stosuje politykę zerowania sald ujemnych dla klientów detalicznych.
No to, w takim wypadku, dlaczego nie mógłby dawać bonusów???
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

ADASKO2012 pisze:
grzegrzyw pisze:Ograniczanie dźwigni na 1:25 jest bez sensu, dżwignia powinna być dowolna nawet 1:500 a nawet więcej. Powinna być możliwość wyboru dżwigni na platformie i nikt nie powinien mi narzucać jaką dżwinię zastosuję - to powinien być mój świadomy wybór. Moje ryzyko, mój zysk lub moja strata. Równie dobrze można by zakazać totolotka, tam też niektórzy tracą pieniądze.
1:500 jest to ryzykowana dzwignia.Ale 1:100 myśle,że jest idealnym kompromisem.Od tego czasu też przecież brokerzy zwiększyli stop out.A co do totka to miliony tracą ,a nie niektórzy.Niektórzy to coś czasem wygrywają.
Wiem że dżwignia 1:500 jest ryzykowna, 1:100 też jest ryzykowna, ale to ja powinienem mieć możliwość decydowania jaką dźwignię chcę stosować. Idealnie by było gdybym mógł zmieniać dźwignię z poziomu platformy.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

grzegrzyw pisze:
ADASKO2012 pisze:
grzegrzyw pisze:Ograniczanie dźwigni na 1:25 jest bez sensu, dżwignia powinna być dowolna nawet 1:500 a nawet więcej. Powinna być możliwość wyboru dżwigni na platformie i nikt nie powinien mi narzucać jaką dżwinię zastosuję - to powinien być mój świadomy wybór. Moje ryzyko, mój zysk lub moja strata. Równie dobrze można by zakazać totolotka, tam też niektórzy tracą pieniądze.
1:500 jest to ryzykowana dzwignia.Ale 1:100 myśle,że jest idealnym kompromisem.Od tego czasu też przecież brokerzy zwiększyli stop out.A co do totka to miliony tracą ,a nie niektórzy.Niektórzy to coś czasem wygrywają.
Wiem że dżwignia 1:500 jest ryzykowna, 1:100 też jest ryzykowna, ale to ja powinienem mieć możliwość decydowania jaką dźwignię chcę stosować. Idealnie by było gdybym mógł zmieniać dźwignię z poziomu platformy.
No, a co tu nie jest ryzykowne?
Dźwignia 1:1 też jest ryzykowna, bo nawet gdy zakupisz akcje fizyczne, to nie wiesz, czy zarobisz,
czy nawet nie staną się śmieciowe?
Więc, jakiekolwiek ograniczanie jest bzdurą totalną.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Borsuk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 26 lip 2014, 09:23

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Borsuk »

Mogli by ograniczyć do 1:50 dla początkujących, a nam oddać 1:500. To było by to piękne i rozważne.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Borsuk pisze:Mogli by ograniczyć do 1:50 dla początkujących, a nam oddać 1:500. To było by to piękne i rozważne.
Z tym jest problem...
Jak rozpoznać początkującego od doświadczonego?
Jakie kryteria zastosować?

Jedyne kryterium, jakie mi przychodzi do głowy, to skuteczność.
Dźwignia dostępna do wyboru funkcją skuteczności tradera...?
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ