Obalenie mitu 95%

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

W ogólnym rozrachunku na kontach real jestem na:

+
69
33%
-
138
67%
 
Liczba głosów: 207

qba3
Gaduła
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: 25 wrz 2009, 10:43

Nieprzeczytany post autor: qba3 »

no jak porównujesz już do motoryzacji to raczej bardziej z dźwignia jest jak z jazda przecinakiem a granie kapitałem odpowiadającym wielkości pozycji do jazda kompaktem oba rozpędza się do 200 ale za to jak
Big wheels keep on turning

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

qba3 pisze:no jak porównujesz już do motoryzacji to raczej bardziej z dźwignia jest jak z jazda przecinakiem a granie kapitałem odpowiadającym wielkości pozycji do jazda kompaktem oba rozpędza się do 200 ale za to jak
hm...moj przykład mnie bardziej przekonuje ;), bo dzwignia to ile możesz MAXYMALNIE kupic waluty przy danym kapitale, a z jaka prędkościa (wielkośc pozycji) FAKTYCZNIE jedziesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, i teraz jest czas na MM

czadu
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 24 wrz 2010, 13:38

Nieprzeczytany post autor: czadu »

chojnak pisze:I wtedy, niesiony na skrzydłach sukcesu stwierdziłem że zaczną wchodzić 'pod korek' - 300 zł starczało na 0.3 lota i ok. 10zł/pips na eur/usd. Jak się skończyło taka przelewarowana zabawa - dopowiedźcie sobie sami Wink

I dlatego jestem święcie przekonany, że największym zabójcą na rynku forex jest dźwignia
A to pycha była, nie dźwignia :wink: też się na tym przejechałam

wojnowy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 24 wrz 2010, 10:09

Nieprzeczytany post autor: wojnowy »

LowcaG pisze:hm...moj przykład mnie bardziej przekonuje Wink, bo dzwignia to ile możesz MAXYMALNIE kupic waluty przy danym kapitale, a z jaka prędkościa (wielkośc pozycji) FAKTYCZNIE jedziesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, i teraz jest czas na MM
Pomijając fakt, że dźwignia daje możliwość dużych zarobków przy stosunkowo niskim ryzyku - wystarczy tylko poznać takie fajne słówko jak "dywersyfikacja".
Grając na jednej parze i ryzykując 25% kapitału można dużo zyskać i dużo stracić ale grając na 5 parach i na każdej ryzykując jedynie 5% kapitału możliwości są nieco ciekawsze - wystarczy mieć tylko dobry, skuteczny system...
(\(^.^)/)

czadu
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 24 wrz 2010, 13:38

Nieprzeczytany post autor: czadu »

wojnowy pisze:fakt, że dźwignia daje możliwość dużych zarobków przy stosunkowo niskim ryzyku
chyba przy równie wysokim ryzyku :roll:

wojnowy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 24 wrz 2010, 10:09

Nieprzeczytany post autor: wojnowy »

czadu pisze: chyba przy równie wysokim ryzyku Rolling Eyes
Jak grasz na 5 parach walutowych to dywersyfikujesz ryzyko - szansa, że wszystkie pozycje będą stratne jest mniej więcej taka sama jak to, że na jednej parze przegrasz 5 razy pod rząd...
Oczywiście temat jest nieco bardziej skomplikowany bo można byłoby tu zahaczyć jeszcze o korelacje par walutowych - ale tak w przybliżeniu to by się zgadzało...

czadu
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 24 wrz 2010, 13:38

Nieprzeczytany post autor: czadu »

wojnowy pisze:Jak grasz na 5 parach walutowych to dywersyfikujesz ryzyko - szansa, że wszystkie pozycje będą stratne jest mniej więcej taka sama jak to, że na jednej parze przegrasz 5 razy pod rząd...
cudo, mógłbyś rozwinąć?

jaka to dywersyfikacja ryzyka, jeżeli nie masz pojęcia, co robisz? no chyba, że chcesz powiedzieć, że najlepiej, dla bezpieczeństwa, grać na eurusd long i jednocześnie na usdeur short :wink:
wojnowy pisze:Oczywiście temat jest nieco bardziej skomplikowany
wyobrażam sobie :D

wojnowy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 24 wrz 2010, 10:09

Nieprzeczytany post autor: wojnowy »

czadu pisze:cudo, mógłbyś rozwinąć?
Co tu rozwijać - wystarczy pomyśleć (ups, to może nie wyjść na tym forum :/ ).
czadu pisze:jaka to dywersyfikacja ryzyka, jeżeli nie masz pojęcia, co robisz?
Jak nie wiesz co robisz to brak dźwigni na pewno Ci nie pomoże...
czadu pisze:no chyba, że chcesz powiedzieć, że najlepiej, dla bezpieczeństwa grać na eurusd long i jednocześnie na usdeur short
To pozostawię bez komentarza...
(\(^.^)/)

czadu
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 24 wrz 2010, 13:38

Nieprzeczytany post autor: czadu »

Uważasz, że do inwestowania na forexie wystarczy stosowanie rachunku prawdopodobieństwa? Kilka osób by się z tym nie godziło.

wojnowy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 24 wrz 2010, 10:09

Nieprzeczytany post autor: wojnowy »

czadu pisze:Uważasz, że do inwestowania na forexie wystarczy stosowanie rachunku prawdopodobieństwa? Kilka osób by się z tym nie godziło.
Nie, uważam, że do inwestowania w ogóle na rynkach finansowych należy korzystać z rozumu.
Poza tym współczynnik korelacji to nie do końca to samo co rachunek prawdopodobieństwa i wolałbym się tak daleko nie zapędzać.

ODPOWIEDZ