NZD/USD

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Zrubo
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 22 kwie 2007, 16:23

Nieprzeczytany post autor: Zrubo »

jasonbourne z Twoim poparciem moge walić w ciemno :)
hmm... gdzie tu dodaje sie pochwały ? :D

forex24
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 08 maja 2008, 11:37

NZDUSD: Sytuacja techniczna

Nieprzeczytany post autor: forex24 »

W ostanim czasie coraz częściej napływają na rynek słabe dane makroekonomiczne z Nowej Zelandii. Dzisiaj w nocy poznaliśmy wartość sprzedaży detalicznej w marcu, która była najgorsza od 1997 roku i wyniosła -1,2% m/m, a z wyłączeniem samochodów o -0,5%.

Coraz bardziej prawdopodobna wydaje się obniżka stóp procentowych jeszcze w tym roku. Para nzdusd w długim terminie cały czas pozostaje w trendzie wzrostowym. Trend ten pozostaje niezagrożony, jednak można zaobserwować poważne sygnały świadczące o jego słabnięciu, a mianowicie:

- Negatywne dywergencje na oscylatorach MACD i RSI na wykresie dziennym i tygodniowym;
- Przełamanie przyspieszonej linii trendu wzrostowego,
- Na wykresie dziennym średnie 55 i 100 sesyjna zmieniają swoje kierunki na spadkowe,

Najwyższy kurs tej pary został osiągnięty 14 marca tego roku i wyniósł 0,8213. Od tego czasu obserwujemy spadek nzdusd i jak do tej pory wyniósł on 656 pipsów. Podczas dzisiejszych notowań osiągnął on najniższy kurs od stycznia tego roku, który wyniósł 0,7538. Najbliższe poważne wsparcie znajduje się w okolicach 0,74, gdzie prebiega 50% zniesienie Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej oraz dołek z 22 stycznia tego roku.

Obrazek

aro78
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 02 cze 2008, 17:16

Nieprzeczytany post autor: aro78 »

Obstawiam wybicie NZDUSD powyżej 0.76... (rys. z interwału H4) Czy ktoś zgadza się ze mną?

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

A ja odwrotnie :D
Short O ILE przebije 0,758, a raczej przebije

marius09
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2007, 10:30

Nieprzeczytany post autor: marius09 »

No to jak tam Panowie i Panie widzicie sytuację na tej parze. Ostatnio spadało i to sporo pytanie czy będzie dalej czy już czas trochę odrobić.

Awatar użytkownika
Radon
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 22 kwie 2008, 19:57

Nieprzeczytany post autor: Radon »

Widze, że temat dawno nie poruszany!! Ale mam jedno pytanie?? Cóż to za "wahnięcie" kursu było: ponad 100 pipsów w 1 minute??

Awatar użytkownika
Ts_A
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 610
Rejestracja: 11 wrz 2007, 07:50

Nieprzeczytany post autor: Ts_A »

Radon pisze:Widze, że temat dawno nie poruszany!! Ale mam jedno pytanie?? Cóż to za "wahnięcie" kursu było: ponad 100 pipsów w 1 minute??
Z reguly to duza transakcja lub protekcja opcji kto go tam wiem jaki czart tym steruje,

Najlepszy jest wykres USD/HKD i automat uniemozliwiajacy zlamanie 7.75 :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Radon
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 22 kwie 2008, 19:57

Nieprzeczytany post autor: Radon »

Oczywiście to "wahnięcie" zamkneło mi pozycje i oczywiście na tym maksymalnym poziomie i oczywiście ze stratą :( :evil:

Awatar użytkownika
pan_martino
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 01 kwie 2009, 13:51

Nieprzeczytany post autor: pan_martino »

Szkoda ze takie male zainteresowanie ta para, wszystkim inwestorom polecam moj dziennik na jej temat.

NZD

Awatar użytkownika
Ts_A
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 610
Rejestracja: 11 wrz 2007, 07:50

Nieprzeczytany post autor: Ts_A »

na tej parze widac najlepiej co musi sie stac za dni kilka lub nascie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

ODPOWIEDZ