Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 20 cze 2018, 16:55     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

Nowy blog o inwestowaniu

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
  • Autor
  • Wiadomość

swingtrader

Bywalec

Bywalec

Nowy blog o inwestowaniu

Nieprzeczytany post16 lut 2018, 13:04

Cześć Wszystkim,

Chciałbym Was serdecznie zaprosić na mojego bloga o inwestowaniu/spekulacji. Słów tych używam zamiennie, gdyż nie ma zysku bez ryzyka a każda inwestycja wiąże się nierozłącznie z potencjalnym zyskiem albo stratą spekulacyjną ;-).

Oprócz suportu w postaci kilku narzędzi wspomagających handel oraz sekcji edukacja, staram się wyselekcjonować i zaprezentować najlepszą/najtańszą obecnie ofertę na rynku jeżeli chodzi o pośredników tzw. brokerów (sekcja ta jest w trakcie tworzenia).

Wreszcie sedno, czyli moje wpisy odnośnie okazji spekulacyjnych, które można śledzić na bieżąco i sprawdzać ich trafność ;-). W każdy weekend robię wpis nt. moich autorskich czasowych stref wsparć/oporów dla konkretnych instrumentów finansowych na kolejny tydzień. Często także dołączam do nich komentarze z prognozami.

Jeszcze raz zapraszam i do zobaczenia na blogu!

https://technikispekulacji.pl/

pozdrawiam,

Mariusz
technikispekulacji.pl - Giełda, Forex, Towary, Kryptowaluty - Handel Krótkoterminowy

FreeWay

Stały bywalec

Stały bywalec

Re: Nowy blog o inwestowaniu

Nieprzeczytany post19 lut 2018, 20:58

Większość analiz już nie co przeterminowana , jesli sam to prowadzisz to sie nie dziwie bo musiał bys poświecić mnóstwo czasu by było wszystko aktualne. W dziale edukacja tylko książki które można kopic , ktoś może pomyśleć ze ten blog ma na celu reklame :wink: Wykresy COT raz że płatne to w której grupie są algorytmy ? jeśli szukać wejścia na SP500 to tylko z wykresu CBOE Volatility Index (VIX) https://pl.investing.com/indices/volatility-s-p-500 wysokie wartości sugerują zmianę.

swingtrader

Bywalec

Bywalec

Nieprzeczytany post19 lut 2018, 22:43

Cześć,

Dzięki za komentarz, każdy mile widziany. :D

Wszystkie analizy były przeprowadzone i publikowane konkretnego dnia o konkretnej godzinie i wtedy były aktualne. Czas płynie a na giełdzie jednym z najważniejszych czynników jest odpowiedni timing :wink:
Na górze każdego wpisu masz dzień publikacji a na stronie na FB jest też dokładny czas. Najlepszym sposobem żeby niczego nie przegapić to zapisanie się do subskrypcji np. na FB i po sprawie :D

Dział edukacji pewnie jeszcze będę rozwijać. Natomiast z polecanych książek warto rzeczywiście przeczytać ,,Sukces na giełdzie,, ponieważ jest tam skondensowana różnorodność metodologii spekulacyjnych uznanych już autorów. Każdy znajdzie coś dla siebie i może to rozwijać.

Wykresy COT są bezpłatne w wersji podstawowej. Najnowsze są z 12.02.2018 i według mnie są wystarczające jako wspomagacz do podejmowania decyzji. VIX oczywiście też można używać, każdy lubi co mu się w jakiś sposób sprawdza ,jest pomocne.

pozdrawiam,

Mariusz
technikispekulacji.pl - Giełda, Forex, Towary, Kryptowaluty - Handel Krótkoterminowy
Awatar użytkownika

Nieśmiertelny Trader

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post22 lut 2018, 20:38

Hej, jak długo pracowales w OSTC i co poszło nie tak?
Kapitał --> Plan --> Spokój --> Szach Mat

Buduj dobre nawyki

Na forum od grudnia 2010 jako overall, następnie EFFECTIVE by finalnie przybrać formę Nieśmiertelnego ;)

swingtrader

Bywalec

Bywalec

Nieprzeczytany post23 lut 2018, 00:02

Moja przygoda z OSTC trwała 3,5 roku.

A co poszło nie tak?

Napisałbym, tak jak zawsze sądziłem, że rynki najbardziej zyskowne dla mnie się ,,popsuły,, ..... Jest to prawdą w tym znaczeniu, że dzienny range na nich drastycznie zmalał. W przeciwieństwie do kontraktów terminowych, spready kalendarzowe na nie (rynki na których się gra w OSTC), potrafią się zmienić diametralnie z kwartału a nawet miesiąca na miesiąc.

Ale z perspektywy czasu myślę, że to jednak moja nieumiejętność odpowiednio szybkiego dostosowania się do zmieniającej się sytuacji była kluczowa.

Rozbudziłeś wspomnienia... i może napiszę jakiś wpis na blogu o pracy w OSTC.
Awatar użytkownika

Nieśmiertelny Trader

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post23 lut 2018, 15:00

swingtrader pisze:Moja przygoda z OSTC trwała 3,5 roku.

A co poszło nie tak?

Napisałbym, tak jak zawsze sądziłem, że rynki najbardziej zyskowne dla mnie się ,,popsuły,, ..... Jest to prawdą w tym znaczeniu, że dzienny range na nich drastycznie zmalał. W przeciwieństwie do kontraktów terminowych, spready kalendarzowe na nie (rynki na których się gra w OSTC), potrafią się zmienić diametralnie z kwartału a nawet miesiąca na miesiąc.

Ale z perspektywy czasu myślę, że to jednak moja nieumiejętność odpowiednio szybkiego dostosowania się do zmieniającej się sytuacji była kluczowa.

To gratki, Ja nie dałem rady wolumenowo mimo, że cała reszta była znośna. Tak czy siak miło wspominam tamten okres.

Powodzenia z blogiem :564:
Kapitał --> Plan --> Spokój --> Szach Mat

Buduj dobre nawyki

Na forum od grudnia 2010 jako overall, następnie EFFECTIVE by finalnie przybrać formę Nieśmiertelnego ;)

swingtrader

Bywalec

Bywalec

Nieprzeczytany post23 lut 2018, 17:16

Nieśmiertelny Trader pisze:
swingtrader pisze:Moja przygoda z OSTC trwała 3,5 roku.

A co poszło nie tak?

To gratki, Ja nie dałem rady wolumenowo mimo, że cała reszta była znośna. Tak czy siak miło wspominam tamten okres.

Powodzenia z blogiem :564:

U mnie też nigdy nie było kolorowo z wolumenem. Jakoś zawsze chciałem super ratio wykręcać 8)

Wielkie dzięki! :D
Awatar użytkownika

Pablo90

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post25 lut 2018, 02:39

Akurat ten spadek zmienności pokonał wielu traderów, ciężko zrobić nawet spread kiedy rynki czasem nie ruszają się nawet o 1 punkt w ciągu dnia.

swingtrader

Bywalec

Bywalec

Nieprzeczytany post11 mar 2018, 20:00

Wróć do Ciekawe linki, reklamy