Nowe Stanowisko Pracy

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Re: Nowe Stanowisko Pracy

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

kolbi123 pisze: jak ktoś wie jak zarabiać to starczy mu laptop 15 calowy, a jak sie nie ma pomysłu na inwestowanie to trzeba sie bawić w budowanie sprzętu
ja chetnie poslucham ty to robisz....

i czy robisz to zawodowo czy w wolnych chwilkach jak szef nie patrzy....

-- pn 20-05-2013, 13:50 --
niemiaszek pisze:fotel (lepszego nie znajdziesz)
http://ergohuman.com/

co dobebechów kompa to wedle uznania, ale
procek i7 (płyta główna pod to do wyboru)
dysk systemowy SSD min 64 GB - koniecznie :!:
można dodatkowy wrzucić, 500 GB lub 1 TB (na różne bzdety)

monitory (polecam, stosunek ceny do jakości :!: )
DELL 23(U2312HM) lub 24(U2412M :idea: ), ogólnie z monitorami to podstawa aby była matryca IPS

karta graficzna
MATROX - robi profesjonalne do takiej roboty
propozycja:


ogólnie co do kosztów całości, to w 15k zł powinieneś się wyrobić :wink: :564:


aha, stojak

wpiszesz w google symbol i znajdziesz ofertę :wink:
niemiaszek....
na ciebie zawsze mozna liczyc
dziekuje... :564:
"...wyniki z przeszlosci wcale nie daja gwarancji zyskow w przyszlosci"...

kactuzz
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 18 cze 2013, 21:09

Re: Nowe Stanowisko Pracy

Nieprzeczytany post autor: kactuzz »

A może ktoś wrzucić zdjęcie swojego biurka?
Bo ciekawy jestem jak to u Was wygląda :)

Awatar użytkownika
NiceFox
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 452
Rejestracja: 05 lis 2009, 13:22

Re: Nowe Stanowisko Pracy

Nieprzeczytany post autor: NiceFox »

proszę

BTW: wymieniam sprzęt na nowy, mam bardzo silny komp, dobre monitory, sprzedam w dobrej cenie. Info na priv.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pieniądze rosną na drzewie cierpliwości.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: Nowe Stanowisko Pracy

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Ze wszystkich rzeczy rzucił mi się w oczy tylko kalkulator :lol:

Widać kto tu siedzi ciągle przed monitorami :)
Posiadanie kilka ma swój plus na początku, żeby łatwiej widzieć i coś nie przegapić, ale po czasie wg mnie może rozleniwiać i nie sprawdza się co na innych instrumentach.. dylematy. O ile "gra" się na kilku to ok..
Liczyłem na DOMy na monitorach :D
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Herbin
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 05 cze 2011, 17:24

Re: Nowe Stanowisko Pracy

Nieprzeczytany post autor: Herbin »

Cześć,
Niedawno miałem okazję składać sprzęt do handlu, więc postanowiłem podzielić się swoimi przemyśleniami, może się komuś przyda. Moim zdaniem najważniejsze są monitory i siedzisko. Ten, kto ma chociaż dekadę pracy przy biurku na karku, z pewnością się zgodzi. Co do krzesła to najbardziej pasuje mi wspomniana już kolekcja ergohuman. Jeśli chodzi o pracę z samym laptopem to ładny i wygodny jest fotel Klera z podstawką na komputer. Przy wyborze monitora, warto wybierać modele z matową matrycą i stosunkiem boków 16:10 (1920x1200 zamiast 1920x1080) – sporo większa powierzchnia robocza (ci co przechodzili z 4:3 na full hd, wiedzą o co chodzi). Pozostała jeszcze kwestia stosunku rozdzielczości do przekątnej. Kilku odwiedzonych przeze mnie okulistów stwierdziło, że najlepiej jest wybierać monitor z jak największą wielkością piksela czyli unikać wynalazków typu full hd na 14 calach. Jeśli chodzi o komputer to warto wybrać nowe Haswelle Intela (podstawka 1150) do samej płyty głównej można wtedy podłączyć 3 monitory oraz zależnie od potrzeb i5 lub i7. Dokupienie 2 najtańszych kart ati z display port to minimum dodatkowe 6 monitorów. Karty Matroxa to moim zdaniem nieporozumienie. Drogie, wolne i z nieciekawym serwisem w kraju. Trzeba też uważać na karty nvidii. 3 monitory obsługują dopiero od serii 660?. Niższe modele, pomimo odpowiednich portów dają radę tylko z 2 monitorami. Jeśli komputer ma służyć wyłącznie do handlu, to dysk ssd nie jest wymagany. Jedyne, co zauważalnie przyśpieszy, to start systemu czy aplikacji. Później różnica nie będzie odczuwalna.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Helium
Gaduła
Gaduła
Posty: 291
Rejestracja: 04 kwie 2011, 13:02

Re: Nowe Stanowisko Pracy

Nieprzeczytany post autor: Helium »

andy11 pisze:
alinoe pisze:
Ilość monitorów to indywidualna sprawa. Ja polecałbym wyłącznie te z matrycą matową. Warto zastanowić się także nad matrycą IPS bo obecnie jest sporo tanich monitorów z taką matrycą. 23 cale hd z IPS można kupić już za kilkaset zł.
znalazlem takie:

monitory 22" IPS
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/filtr ... 3772_0_0_0

monitory 23" IPS
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/filtr ... 3772_0_0_0
Powiedz mi tylko po co Tobie monitory z matrycą IPS. Jesli to tylko do fx wystarczy matryca TN jest tańsza i w przypadku twojej pracy nie bedzie widać różnicy
Gółwnie elektronika :fuckyou2: :fuckyou2: :509: :516:

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: Nowe Stanowisko Pracy

Nieprzeczytany post autor: Jones »

Helium pisze:
andy11 pisze:
alinoe pisze:
Ilość monitorów to indywidualna sprawa. Ja polecałbym wyłącznie te z matrycą matową. Warto zastanowić się także nad matrycą IPS bo obecnie jest sporo tanich monitorów z taką matrycą. 23 cale hd z IPS można kupić już za kilkaset zł.
znalazlem takie:

monitory 22" IPS
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/filtr ... 3772_0_0_0

monitory 23" IPS
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/filtr ... 3772_0_0_0
Powiedz mi tylko po co Tobie monitory z matrycą IPS. Jesli to tylko do fx wystarczy matryca TN jest tańsza i w przypadku twojej pracy nie bedzie widać różnicy
przecież wiadomo
IPS = lepsze kolory i kąty widzenia
czy to nie wystarczy że pracuje sie na forex to już nie można mieć lepszej matrycy ?
a nieraz w przerwie to można i coś innego robić
oczywiście dla niektórych wystarczy jakiś stary laptop i nic więcej zgadzam sie ale sa różne gusta i potrzeby
w banku sprawdzaja sie NT klient z boku raczej nie widzi co jest na tapecie
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

Awatar użytkownika
Helium
Gaduła
Gaduła
Posty: 291
Rejestracja: 04 kwie 2011, 13:02

Re: Nowe Stanowisko Pracy

Nieprzeczytany post autor: Helium »

"Powiedz mi tylko po co Tobie monitory z matrycą IPS. Jesli to tylko do fx wystarczy matryca TN jest tańsza i w przypadku twojej pracy nie bedzie widać różnicy"

"przecież wiadomo
IPS = lepsze kolory i kąty widzenia
czy to nie wystarczy że pracuje sie na forex to już nie można mieć lepszej matrycy ?
a nieraz w przerwie to można i coś innego robić
oczywiście dla niektórych wystarczy jakiś stary laptop i nic więcej zgadzam sie ale sa różne gusta i potrzeby
w banku sprawdzaja sie NT klient z boku raczej nie widzi co jest na tapecie"

No własnie kolega chce wykorzystywac tylko do pracy na fx:) Pozatym powiedz mi jakie ty masz kolory na platformie?? Te parę kresek i kwadratów czy kółek na wykresie? (te matryce zdajaą egz. jak wykorzystują całą paltę barw a nie 6 kolorów) Oczywiście można miec lepszą matrycę ale w tym przypadku to będzie lekka przesada :)
Gółwnie elektronika :fuckyou2: :fuckyou2: :509: :516:

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Re: Nowe Stanowisko Pracy

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

Zbyt intensywne kolory mogą powodować zmęczenie oczu i dekoncentracje przy dłuższym patrzeniu.
Tak jest przynajmniej u mnie i u kilkudziesięciu trejderów których znam,
ale jak to zwykle bywa nie jest to wyznacznik niczego ;)
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Nowe Stanowisko Pracy

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Helium pisze: Oczywiście można miec lepszą matrycę ale w tym przypadku to będzie lekka przesada :)
Ja wiem czy przesada? Parę różnicy w zł i już przesada? Poza tym dobry TN może więcej kosztować niż taki sobie IPS. Jeśli jest wybór to wybiera się po prostu ten, który bardziej odpowiada, zwłaszcza gdy cenowo jest podobnie. W IPS obraz jest jak "przyklejony", nic się nie zmienia w zależności od kąta patrzenia i to jest główna zaleta. Kolory są natomiast ważne dla grafików. Przesadą byłby zakup monitora graficznego za kilka tys. z wide gamut a nie IPS za kilkaset zł lub nieco więcej.

Zresztą jak ktoś chciałby kupić sobie monitor o rozdzielczości 1920x1200, która jest bardzo dobra do tradingu, decydując się na TN nie miałby zbyt dużego wyboru. Coraz mniej jest monitorów TN.

-- czw 08-08-2013, 18:07 --

Dodam jeszcze, że tu nie chodzi o to, że IPS jest takie zajebiste, bo różnicy wielkiej nie ma. Chodzi o to, że IPS spowszedniało. Jeśli ktoś chce kupić monitor o ciekawej dla tradera rozdzielczości, dorzuci odpowiednie złącza, hdmi czy też displayport przydatny na stanowisku wielomonitorowym i ustawimy w tym celu odpowiednie filtry w porównywarce internetowej może wyjść na to, że bez IPS trudniej znaleźć odpowiedni monitor a te z TN wcale mogą nie być tańsze. Więc taki zakup to nie przesada a czasami nawet konieczność.

ODPOWIEDZ