NOSL

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

czesc ludzi moze to nazwac gridem.
ale nie lubie byc wciskany szufladkowany;).
na jednym zleceniu to jest gridopiramida, kupilem shocidzlo w dol dokupilem pozniej poszlo do gory dokupilem
na kolejnym jest grid a na jeszcze jednym jest niewiadomo co ;D tak wiec nie mam narzuconego stylu schematu, rynek daje sygnal to ide
czuje sie niepewnie to wychodze

i teraz mozecie sie wypowiedziec, jest zestaw informacji ktore mozna ocenic. teraz z checia uslysze slowa krytyki bo moze cos z tego wezme dla siebie i moze mi to pomoze pozyskac wiecej pipsow ktore wymienie na fajne gadzety:).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

dlaczego otworzylem kilka kont. pierwsze ryzykowne to tam wszystko testuje nowe strategie nowe wskazowki itd ale momentami mi puszczaly emocje i mowie zaszalejemy i dokonywalem transakcje z niskim prawdopodobienstwem skutecznosci
mowie trzeba byc Grazynka tradingu i szukac tylko dobrych okazji.
otworzylem konto za granica gdzie kasa idzie przynajmniej jeden dwa dni na konto to nie bede mial mozliwosci doplaty, czyli nie bede mial mozliwosci ratunku to musze grac ostroznie aby nie przekroczyc kapitalu. te konto mnie uczy szukania duzej skutecznosci
otworzylem konto fundowane gdzie tam zjazd na kapitale moze byc 10% a w ciagu dnia 5% (juz jestem na drugim poziomie:D), tak wiec tez wymaga kalkulacji bo inaczej wyrzucaja Cie z programu. musisz obliczyc prawdopodobienstwo sukcesu aby nie przekroczyc zjazdy, tak wiec ponownie uczy mnie ostroznosci.
i kolejne konto gdzie jestem Grazynka promocji, szukam tylko najpewniejsze transkacje ktore maja wysokie prawdopodobienstwo sukcesu. obecnie zaostrzylem kryteria wchodzenia w transakcje, poprzednio jak mialem 3000 transakcji w ciagu kilku miesiecy na pewno drastycznie sie obnizy ale mam nadzieje ze obcinam zlecenia z niskim prawdopodobienstwem sukcesu, czas pokaze.

obawiam sie takich strzalow np na gbpusd 2022 9 23. na to jestem przygotowany, dlatego tez ograniczylem ilosc zlecen i zaostrzylem zasady zamkniecia. ale na strzal taki jak byl na chf to jedyne moje przygotowanie polega na wplacaniu i wyplacaniu kapitalu na zapasowe konto. chociaz i tak nie gram na chf i jpy.

co do samego wyszukiwania okazji to tego nie opisze, bardzo ciezko na to pracowalem aby znalezc element wspolny zyskownych transakcji taki ktory ma wysoki wspolczynnik prawdopodobienstwa, przerobilem wiele lat, zapisalem wiele stron. nie chce tej ciezkiej pracy oddawac za darmo. pozostanie ta wiedza u mnie


cala moja filozofia tradingu, na pewno mozna to poprawic zmienic ulepszyc, caly czas szukam eksploruje, testuje, wiem ze cos robie zle, cos mozna poprawic i wkrotce rynek mi pokaze co robie zle, staram sie przygotowac na zdarzenia ktore mnie przetestuja.
tak naprawde w najwiekszych testach widzimy siebie jakimi naprawde jestesmy w tradingu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Pozytywne afirmacje rzeczywiście mogą pomóc, i często pomagają, ale nigdy nie mogą zastąpić trzeźwego i sceptycznego myślenia. Rzeczywistość się nie zmieni tylko na skutek pozytywnego myślenia.

Umiejętność wyjścia z tracącej pozycji jest bardzo pożądana, i jeżeli ten element masz opanowany, to bardzo dobrze.

Ja nie mam więcej pytań.
Doświadczenie pokaże na ile twój sposób jest skuteczny.

Tak jak napisałem wcześniej, bardzo dużo zależy od umiejętności tradera.
Jednakże, na pewne rzeczy trader nie ma wpływu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

Cblondyn pisze:
15 kwie 2023, 13:14
ZL11LE pisze:
01 kwie 2023, 10:33
a tutaj moj balance i equity:), jest troche poszarpane, kilka razy musialem doplacic depozyt zeby miec kase na nowe sygnaly, robie dosyc duzo zlecen. w ciagu 130 dni tradingowych zrobilem 3000 zlecen
Wykres z dużym DD sugeruje jedno. Jak i text o dopłacie bo brakuje na otwarcie pozycji. Kilkadziesiąt pozycji w ciągu dnia. Rodzaj scalpingu. Czy czegoś nie rozumiem?
duza ilosc zlecen byla spowodowana mysle zaspokajaniem zysku obcinaniem strat. jak mialem jedna duza transakcje to ciezko mi bylo zakonczyc dlatego ze mysli byly a moze bedzie jeszcze dobrze, jak jedno zlecenie skladalo sie z 10 mini zlecen to pozwalalo mi to zakanczac jak cos nieszlo po mojej mysli i tak etapami ucinac zyski lub realizowac straty;). teraz juz troszke opanowalem emocje i ograniczylem ilosc transakcji.
jesli chodzi o doplate, dzialam na 12 parach walut, 3 indeksach, zle wyliczylem odpowiednia ilosc lotow, wahania dzienne sie zwiekszyly tak wiec spadki sie zwiekszyly, jak rowniez ilosc zlecen byla wieksza niz przewidywalem, moj kapital byl przygotowany powiedzmy na transakcje na kilku parach walut a byly momenty gdzie pojawily mi sie sygnaly na wszystkich parach walut to wymagalo dorzucenia kapitalu aby dokonac wszystkich transakcji. zbyt duzy lot, zle go oszzacowalem. w tej chwili wielkosc lota jest nizszy i ograniczylem ilosc transakcji co usunie koniecznosc doplaty. bylo pare bledow ktore mam nadzieje zostaly usuniete, czas pokaze mi kolejne bledy:)

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

ninjaproject pisze:
18 kwie 2023, 12:59
Pozytywne afirmacje rzeczywiście mogą pomóc, i często pomagają, ale nigdy nie mogą zastąpić trzeźwego i sceptycznego myślenia. Rzeczywistość się nie zmieni tylko na skutek pozytywnego myślenia.

Umiejętność wyjścia z tracącej pozycji jest bardzo pożądana, i jeżeli ten element masz opanowany, to bardzo dobrze.

Ja nie mam więcej pytań.
Doświadczenie pokaże na ile twój sposób jest skuteczny.

Tak jak napisałem wcześniej, bardzo dużo zależy od umiejętności tradera.
Jednakże, na pewne rzeczy trader nie ma wpływu.
dzieki za odpowiedz
tez jestem ciekaw jak potoczy sie moja droga:), w zaden sposob nie mowie nie mysle ze moja filozofia jest najlepsza itd. po prostu wierze w swoje dzialania a to mam nadzieje da mi energie do znalezienia rozwiazan na przyszle problemy, na nieprzewidziane zdarzenia ktorych przewidziec nie mozna:)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nieprzewidziane = takie, których nie przewidzieliśmy, ale mogliśmy przewidzieć, potencjalnie.
Nieprzewidywalne = takie, których przewidzieć nie można w żaden znany sposób.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

ninjaproject pisze:
18 kwie 2023, 13:25
Nieprzewidziane = takie, których nie przewidzieliśmy, ale mogliśmy przewidzieć, potencjalnie.
Nieprzewidywalne = takie, których przewidzieć nie można w żaden znany sposób.
to prawda masz racje, musze bardziej przykladac sie do znaczenia slow. z tym to zawsze mialem problem, moj mozg jakos ciezko zapisuje sztywne definicje. szkola podstawowa technikum to byla meka;D panie od jezyka polskiego mnie nienawidzily, z litosci mnie kopaly do przodu. raz mialem sytuacje w technikum, nie zdalem do nastepnej klasy z polskiego, mialem poprawke na wakacje, poszedlem i nie zdalem, wychodze z egzaminu mowie ja nie moge poprawiac klase jeszcze raz tragedia a dla mnie tragedia dodatkowa, jestem introwertykiem i kazda nowa osoba to stres a co dopiero cala nowa klasa. zaczalem wypelniac papiery powtarzania klasy i nagle przybiega pani ktora mnie egazminowala i mowi dobra zdales niech Ci bedzie masz 2 ;D mega to bylo.

FreeWay

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

ZL11LE pisze:
18 kwie 2023, 12:06
nie uzywam SL.
mam kilka zasad ktore mowia mi kiedy mam zakonczyc:
- przebicie dwoch ustalonych poziomow supply&demand
- zamiana supply na demand i odwrotnie, swap, wtedy wiem ze jest duze ryzyko ze juz nie wrocimy gdzie mielismy wrocic
- n liczba swiec w jednym przedziale cenowym, daje mi to sygnal ze nowa cena zostala zaakceptowana i nikt nie mysli aby wrocic do mojego przedzialu
- retest poprzedniego szczytu/dolka, cos podobnego do swapa supply&demand
- zbyt niski mozliwy poziom zmiany ceny danego dnia, czyli mniej wiecej akceptacja ceny
- trzeci dzien trwania transakcji, szukam zamkniecia w najlepszym mozliwym punkcie
- zmiana polki cenowej (konsolidacja). wybicie, jesli po lewej nie mamy wykresu traktuje to jako pustke gdzie nie ma supply&demand i wtedy jestem bardzo restrykcyjny co do trwania transakcji
i kilka innych bardziej intuicyjnych ktore ciezko opisac kiedy mam zakonczyc transakcje.
zdaje sobie sprawe ze bede mial zjazd ktory zje mi troche kapitalu ale najwazniejsze zeby zarobic na straty w dobre dni kiedy rynek daje okazje.

ustawiam tez tp ale w 95% sam zakanczam transakcje.

przedewszystkim nie patrze ile zarobie ile strace tylko czy cena spelnia moje warunki/zasady.
najwazniejsze, staram sie byc ze soba szczery i sie nie oklamywac. wyjsc ze swojego umyslu ciala i widziec to jakie naprawde jest. jesli cos idzie do gory to nie szukam powody dlaczego to powinno isc w dol bo ja mam tam tp
Sam te SD rysujesz ? ja EA używam bo za dużo z tym roboty , jaką role pełni swap czyli opłata za trzymanie pozycji przez noc? Przyznam że w tych miejscach w których ty wchodzisz ja bym nie handlował a nawet jeśli to bym na SL kończył bo ja używam. Jak do tego "funda" się dostałeś jak można spytac ?

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

FreeWay pisze:
18 kwie 2023, 16:38
ZL11LE pisze:
18 kwie 2023, 12:06
nie uzywam SL.
mam kilka zasad ktore mowia mi kiedy mam zakonczyc:
- przebicie dwoch ustalonych poziomow supply&demand
- zamiana supply na demand i odwrotnie, swap, wtedy wiem ze jest duze ryzyko ze juz nie wrocimy gdzie mielismy wrocic
- n liczba swiec w jednym przedziale cenowym, daje mi to sygnal ze nowa cena zostala zaakceptowana i nikt nie mysli aby wrocic do mojego przedzialu
- retest poprzedniego szczytu/dolka, cos podobnego do swapa supply&demand
- zbyt niski mozliwy poziom zmiany ceny danego dnia, czyli mniej wiecej akceptacja ceny
- trzeci dzien trwania transakcji, szukam zamkniecia w najlepszym mozliwym punkcie
- zmiana polki cenowej (konsolidacja). wybicie, jesli po lewej nie mamy wykresu traktuje to jako pustke gdzie nie ma supply&demand i wtedy jestem bardzo restrykcyjny co do trwania transakcji
i kilka innych bardziej intuicyjnych ktore ciezko opisac kiedy mam zakonczyc transakcje.
zdaje sobie sprawe ze bede mial zjazd ktory zje mi troche kapitalu ale najwazniejsze zeby zarobic na straty w dobre dni kiedy rynek daje okazje.

ustawiam tez tp ale w 95% sam zakanczam transakcje.

przedewszystkim nie patrze ile zarobie ile strace tylko czy cena spelnia moje warunki/zasady.
najwazniejsze, staram sie byc ze soba szczery i sie nie oklamywac. wyjsc ze swojego umyslu ciala i widziec to jakie naprawde jest. jesli cos idzie do gory to nie szukam powody dlaczego to powinno isc w dol bo ja mam tam tp
Sam te SD rysujesz ? ja EA używam bo za dużo z tym roboty , jaką role pełni swap czyli opłata za trzymanie pozycji przez noc? Przyznam że w tych miejscach w których ty wchodzisz ja bym nie handlował a nawet jeśli to bym na SL kończył bo ja używam. Jak do tego "funda" się dostałeś jak można spytac ?
swap mialem na mysli zamiana podazy w popyt i popyt w podaz. czyli dla przykladu cos co mialo dla mnie robic za popyt to nagle sie okazalo ze robi za podaz i idziemy w przeciwnym kierunku niz myslalem.

jesli moge cos polecic to ten produkt jest dla mnie idealny:)
https://www.mql5.com/en/market/product/ ... ce=Unknown
bardzo dobry do backtestow, widzimy stare skasowane sd rowniez.
do ustalania SD pomaga mi wlasnie ten skrypt zigzag jak rowniez wlasna obserwacja.
SD mi sluzy do okreslenia prawdopodobienstwa sukcesu.

ja Ci powiem ze jak patrze na wykres to tez bym w zyciu w to nie wchodzil:D ale moja strategia mowi teraz masz wchodzic i to robie, dlatego caly czas powtarzam sobie wszystko moze sie wydarzyc musze zaufac swoim backtestom. w wiekszosci przypadkow tka jest ze na oko to po prostu nie ma mozliwosci ze tam pojdzie a jednak tam idzie:).

jesli chodzi o fund to tutaj zrobie reklame, https://the5ers.com/
wybralem tego poniewaz ma bardzo dobre warunki jesli chodzi o czas realizacji celu, gorsze jesli chodzi o podzial zysku (50%/50% im dalej tym on sie zmienia). mi bardziej zalezy na tym aby cel zrealizowac w spokoju niz byc napalonym miec wizje bogactwa i go nie zrealizowac. w innych jest wiekszy procent podzialu zysku dla Ciebie,90% dla ciebie/10% dla nich ale krotszy okres realizacji.
ja zaczałem od poziomu 10 000$, zrobilem 600$ dostalem 300$. teraz dali mi 40 000$, mam zrobic 4000$. tak wiec jesli uda sie zrobic cel to dostane 2000$ a to juz sie robi solidny pieniadz:). ale tak naprawde glowny cel wziecia udzialu w fundowanym koncie to nawyk aby bardziej troszczyc sie o zlecenia o ich skutecznosc, prawdopodobienstwo sukcesu.

a co jest jeszcze fajne to to ze maja naprawde dosyc duzo edukacyjnych filmikow na youtubie za darmo, inni taka wiedze sprzedaja za gruba kase a oni daja za free. staraja sie dbac o klientow zeby im kasiore robili;).

FreeWay

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Całkiem ciekawe https://the5ers.com/ wybrałeś "instant funding" ? dobrze rozumiem od 10 level cały zysk jest dla ciebie ? To co nazywasz swapem to chyba chodzi o odwrócone strefy , ja używam tego polski produkt https://www.fxware.pl/sd-zoner/

ODPOWIEDZ