NOSL

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

meylo pisze:
16 kwie 2023, 11:34
Autor napisał, że nie griduje w/g Waszej definicji.
Autor nawet nie wie co to jest grid. A definicja gridu jest jedna. Polecam obejrzenie filmu Szwajcara może w końcu się czegoś nauczysz :)

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Definicja gridu jest jedna? Dla Szwajcara na pewno. W tradingu to po prostu siatka zleceń, nieważne w którą stronę...
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

meylo pisze:
16 kwie 2023, 17:51
Definicja gridu jest jedna? Dla Szwajcara na pewno. W tradingu to po prostu siatka zleceń, nieważne w którą stronę...
Trochę się mylisz...
"grid" z angielskiego to po prostu siatka.
Ale, w Polsce ludzie nie znają angielskiego i często stosują fonetykę, i piszą fonetycznie.
Czyli, to co tu opisujemy jako grid jest fonetycznym zapisem słowa "greed".
Siatka zleceń w kierunku zysku jest nazywana "piramidą".
Siatka zleceń dokładanych do straty jest nazywana "gridem".

Mógłbym polemizować z poprawnością logiczną tych określeń, ale język działa tak, że liczy się częstość stosowania w słowa danym znaczeniu, a nie narzucona przez autorytet.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Właśnie napisałem, że to siatka. Twoje domniemanie, że ludzie zamieniają greed na grid ma jedynie sens w połączeniu z emocjami jakie mogą komuś towarzyszyć i to nie tylko przy dokładaniu do stratnych. Rozumiem, że jak Szwajcar ustanowiłeś własne nazewnictwo. Swoją drogą tak samo często mówi się o piramidowaniu zysków jak i strat.
Częstość stosowania "wziąść", "włanczam" itp nie spowoduje, że będą się liczyć jako poprawne.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

meylo pisze:
16 kwie 2023, 22:31
Częstość stosowania "wziąść", "włanczam" itp nie spowoduje, że będą się liczyć jako poprawne.
I tu też się mylisz.
Jeżeli będą te formy odpowiednio często występowały, to wyprą obecne i staną się normą.
Musiałbyś postudiować trochę językoznawstwo.
Polski też był inny w dawnych czasach. Czytałeś kiedy Bogurodzicę?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

meylo pisze:
16 kwie 2023, 22:31
Rozumiem, że jak Szwajcar ustanowiłeś własne nazewnictwo.
To nie Szwajcar nazwał coś co jest znane traderom od wielu lat. I dla zdecydowanej większości traderów grid jest jednoznaczny i jasny.
I nie mam zamiaru nikogo przekonywać do swoich racji. Każdy wie swoje.

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

FreeWay pisze:
15 kwie 2023, 19:18
Cześć, Wrzuć może jakieś wejścia i wyjścia w pozycje zobaczymy co zagrywasz , i jakiś ogólny zarys strategii może odkleją ci łatke GRIDZIARZA :d szczegółów nie chce bo nie jestem tobą i twojej strategii bym nie czuł i nie wierzył w nią , każdy musi wypracować swoje metody. COo do lekarzy ja od dawna w nich nie wierzę koncerny farmaceutyczne sponsorują im sympozja i konferencje w drogich hotelach tak by wypisywali recepty na produkty tych firm , nieraz podobne opinie pisałem w wątku "Polska absurdy" nazywali mnie tam szurem foliarzem i wyznawcą teori spiskowych :wink: bo miałem inne zdanie niż to które było w mediach głównego nurtu. Jesli tak dbasz o zdrowie i wpływ tego co robisz i jesz na twój organizm to tu mam kanał dla ciebie https://www.youtube.com/watch?v=PKSz7mgxTYs Ja nic tu nie rekomenduje i nie praktykuje rad autora bo po lekarzach nie chodzę i właściwie o zdrowie nie dbam , myślę że jak umrę będę duchem :shock: .
czesc:) serce mi sie raduje hehe:), pewnie ze wrzuce pare zagran co nieco wyjasnie. ogolnie myslalem ze traderzy najpierw potrzebuja pozyskac jak najwiecej informacji a pozniej wyciagaja wnioski. a nie jak w moim przypadku zobaczyli jedna swieczke (brak SL) juz wniosek wyciagniety jedziemy z koksem:D, zaraz podam kilka informacji i bedzie caly 'zestaw swieczek' i wtedy bedziecie mogli wyciagac informacje jechac mnie itd wtedy to bedzie mialo sens.

hehe :) tez jestem foliarzem:D siema:D. A przeciez wiadomo ze koncerny, panstwo chce dla nas dobrze i nigdy by nas sie skrzywdzilo ;)
bardzo lubie obu panow, od pana Ttłenyłan mam wykupiony program i caly pakiet edukacyjny i nie reklamujac go bardzo fajnie wychodze na portfelu defensywnym jak i standardowym:). drugiego pana tez bardzo lubie, puszczalem go swoim rodzicom jak mowil o wytrzymalosci organizmu o glutenie itd. bo moi rodzice i znajomi jak mowie ze nie jem laktozy i glutenu to by mnie chetnie pogonili, co za glupoty wyprawiam trzeba przeciez wszystko jesc itd

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

lubie takie poranki, budze sie i mam zarobione na dwa miesiace zycia. wtedy to az chce mi sie pracowac bo wiem ze pracuje dla przyjemnosci. wyprzedzilem czas hehe:)
fajny tekst wczoraj uslyszalem, ze jako traderzy nie powinnismy byc dla siebie zbyt surowi bo to wplywa na nasze decyzje, zostawmy to dla otoczenia/spoleczenstwa bo one ma za zadanie gnepic jednostki/foliarzy heh:)
czytaliscie moze potega podswiadomosci? fajna ksiazka, bardzo mi pomogla jesli chodzi o negatywne mysli, jak je przerobic na pozytywne. jak rowniez kontrola swojego zachowania, jak czlowiek juz zasypia albo sie budzi, jest pol na pol z rzeczywistoscia to powtarzam sobie formuly/rozkazy zdania twierdzace, typu ufam sobie, wierze w siebie, niech mnie zycie prowadzi, podejmuje swiadome decyzje itd itd glupoty nie glupoty kazdy sam to oceni ale warto sprobowac:). albo atomowe nawyki, jak negatywne odczucia czynnosci pokonac i powiazac z czyms przyjemnym, jak wizyta tesciowej, przed kazda wizyta zjesc czekoladke:D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

nie uzywam SL.
mam kilka zasad ktore mowia mi kiedy mam zakonczyc:
- przebicie dwoch ustalonych poziomow supply&demand
- zamiana supply na demand i odwrotnie, swap, wtedy wiem ze jest duze ryzyko ze juz nie wrocimy gdzie mielismy wrocic
- n liczba swiec w jednym przedziale cenowym, daje mi to sygnal ze nowa cena zostala zaakceptowana i nikt nie mysli aby wrocic do mojego przedzialu
- retest poprzedniego szczytu/dolka, cos podobnego do swapa supply&demand
- zbyt niski mozliwy poziom zmiany ceny danego dnia, czyli mniej wiecej akceptacja ceny
- trzeci dzien trwania transakcji, szukam zamkniecia w najlepszym mozliwym punkcie
- zmiana polki cenowej (konsolidacja). wybicie, jesli po lewej nie mamy wykresu traktuje to jako pustke gdzie nie ma supply&demand i wtedy jestem bardzo restrykcyjny co do trwania transakcji
i kilka innych bardziej intuicyjnych ktore ciezko opisac kiedy mam zakonczyc transakcje.
zdaje sobie sprawe ze bede mial zjazd ktory zje mi troche kapitalu ale najwazniejsze zeby zarobic na straty w dobre dni kiedy rynek daje okazje.

ustawiam tez tp ale w 95% sam zakanczam transakcje.

przedewszystkim nie patrze ile zarobie ile strace tylko czy cena spelnia moje warunki/zasady.
najwazniejsze, staram sie byc ze soba szczery i sie nie oklamywac. wyjsc ze swojego umyslu ciala i widziec to jakie naprawde jest. jesli cos idzie do gory to nie szukam powody dlaczego to powinno isc w dol bo ja mam tam tp

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

pierwszy zestaw
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ