Nietypowy problem w MT4 (z wykresami, błędy i inne)

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.

Czy MT4 to dobry software?

tak
20
80%
nie
5
20%
 
Liczba głosów: 25

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Co was wkurza w MT4? Czego wam brakuje?

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Witam
Czytam forum i pojawiają się tutaj różne pomysły.
napus pisze:Mam pytanko, czy można w oknie navigatora umieścić nowy folder aby wrzucić do niego grupę wskaźników.
Czy ktoś wysyłał jakieś propozycje ułatwiające życie do MQ? Czy był jakiś odzew?
Co was wkurza w MT4? Czego wam brakuje?
1) ograniczony explorer - navigator
2) brak menadżera wykresów, nazywania wg własnych potrzeb wykresów
3) marzą mi się rozwijane opcje wskaźników w navigatorze
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Pytanie o skale wykresu.

Mam skale 1:1. Mam taki zwyczaj ukrywać terminal [ Ctr+T ] przy [ F11] i co widzę ... świeczki w niektórych miejscach się zmieniają są krótsze :shock: razem z niektórymi poziomami przesówaja się też linie poziome. :shock:
Gann grid w niektórych miejscach to już w ogóle paranoja, a czasem normalnie :wall:

Też tak macie ? Nie było dzisiaj modlitwy do pipsów, ale to chyba nie dlatego.:mrgreen:
* reinstalacja mi nic nie dała... :?


Trzeba zapisać pliki graficzne i przeglądać w tył przód wtedy przeglądarka obrazów w xp płynnie uwidacznia różnicę... :x albo zmieniać pomiedzy zakładkami w firefoxie :roll:

Dodano po 1 minutach:

10 i 20
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Modification denied. Order too close to market

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Co robić ? To już 2 broker z taką filozofią :lol: (zmienić broka? wiem ..)

Mam - 5 pips profitu i tp 5 chcę ustawić 15 sl .. nie da się nic zrobić (ani zamknąć, ani ustawić tp,sl czy też zmienić)

log z journala

Kod: Zaznacz cały

[Modification denied. Order too close to market]
jak już było -27 pips to mogę :wink:

Skąd taka filozofia?

Obrazek
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Spisek Market Makera :)

Nieprzeczytany post autor: reptile »

A to dopiero spisek... to tak nawiązując do spisków http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 620#208620

Jego założenie jest na początku tematu.

Mianowicie: broker edytuje historię w kluczowych momentach dla występowania trendu. Od co i jak. Miałem zainstalowane 4 wersje mt4.
1 z 2009 roku następną z przed ponad 3 mcy, później 3 tygodnie temu i 3 wersję mt4 z poprzedniego tygodnia.
Już kilka razy podejrzewałem brokera o ten fakt więc sobie ustawiłem wszystkie tf dla 1 pary i template. Sprawdzam i śmiech :lol:
Wrzucenie tego do bazy i analiza w excelu rozbawiła mnie na maxa.. . nazwę ten proceder "UKRYWANIE TRENDU" hehe.
Pierwszy broker który takie praktyki wg mnie czynił to Broco, dalej prime4x,ikon-royal teraz InstaTrader .. fajnie, że broker ma dużo instrumentów, ale mogą być czasem bezużyteczne w praktyce.

hmmm

29 czerwca low na EJ 107,28 na platformie z przed 3 tyg tego low nie ma a dziś już jest. :mrgreen:
Scięcie 50 pips do ceny prawie 108 może sporo namieszać.

Normalny amator AT jak ja kiedyś dałby się naciąć i wyrysował trend którego nie ma albo go pominął z braku danych.

Ku rozwadze podczas analiz u MM...
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Pierwszy broker który takie praktyki wg mnie czynił to Broco, dalej prime4x,ikon-royal teraz InstaTrader .. fajnie, że broker ma dużo instrumentów, ale mogą być czasem bezużyteczne w praktyce.
Wiesz z tymi brokami to raczej bym uważał ....

reptile pisze:29 czerwca low na EJ 107,28 na platformie z przed 3 tyg tego low nie ma a dziś już jest. Mr. Green
Scięcie 50 pips do ceny prawie 108 może sporo namieszać.

Normalny amator AT jak ja kiedyś dałby się naciąć i wyrysował trend którego nie ma albo go pominął z braku danych.
Bardzo dobre :) Fajnie byłoby stwierdzić kiedy to brok zrobił taką modyfikację i jak ma się ona do cen rzeczywistych. Bo być może mieli problem z kwotowaniami i naprawili to zaraz potem. Albo może chcieli wywalić trochę stopów .....
Przyszedł mi do głowy sposób na wyszukiwanie takich "myków". Można by zrobić serwis informujący o tym, że broker właśnie zmodyfikował historię jakiegoś symbolu :) :)
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

green7 pisze: Wiesz z tymi brokami to raczej bym uważał ....
wiesz jak jest :lol:
green7 pisze:Bardzo dobre Smile
wcale nie ponieważ mój wskaźnik pokazał error, bo co ciekawe pozycji nie usunęli - low nie ma , a order jest (ofertowe zlecenie u mt4 hehe wolne zarty), ale prowadzone dla moich pozycji zarządzanie ryzykiem wprowadziło mnie w błąd no i jawna kreska trendu która byłą zaczepiona nigdzie... więc spisek się wydał.
green7 pisze:Przyszedł mi do głowy sposób na wyszukiwanie takich "myków". Można by zrobić serwis informujący o tym, że broker właśnie zmodyfikował historię jakiegoś symbolu Smile Smile
Technicznie ciężkie do realizacji z racji ilości danych i konieczności odświeżania całości historii która pobrana raz może być inna od tej aktualizowanej.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ