Nie akcepuję straty

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
rekinb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2014, 18:08

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: rekinb »

System fajny :) jestem pod wrażeniem.

Czy mógłbyś napisać w jaki sposób obliczasz pozycje? to zależy od lewara wiadomo, tutaj na Twoim koncie widzę, że otwierasz 0.01; 0.05; 0,1; 0,34. Od czego zależy wielkość otwieranej pozycji? robisz to na oko, czy używasz jakiegoś kalkulatora.
I dla przykładu mam konto 1000 euro na lewarze 1:500. To jakiej wielkości pozycje otworzyć na parze EUR/USD? 0,1 lota? 0,05 lota?

Ile pozycji otwierasz na raz? dajmy na to masz 0,1 otwarte na EUR/USD na przykładowym koncie powyżej, to gdy mam otwarte, to mogę kolejne 0,1 otworzyć na czymś innym? czy wtedy mniejszy lot? Bo gdy będzie np. 1 lot sumarycznie otwarty na 4 różnych parach i pójdzie na nich nie w tą stronę co trzeba to się wyzeruje szybko.

W jaki sposób wchodzisz w transakcję? Robisz jakąś analizę na podstawie np. price action, czy po prostu oddalasz wykres mniej więcej "strzelasz" co się może zdarzyć i wchodzisz, ustawiasz od razu TP czy czekasz na rozwój wydarzeń, kiedy zamykasz?

Ustawiasz TP zawsze? jak dobije to będzie a jak cena się waha i zawraca nie w twoją stronę to zamykasz?

Swap. Czy przed otwarciem pozycji patrzysz w którą stronę jest dodatni swap i tylko w tą stronę otwierasz? Bo jak się nie uda z kierunkiem to będziesz płacił dodatkowo ujemny swap. To lepiej otwierać tylko w dodatni swap.?

Teraz może zarobiłeś, ale jak rynki zrobią się mocno trendowe to już tak nie będzie różowo - tak myślę.

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedź.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

xlusiv pisze:
12 gru 2019, 13:29
rekinb pisze:
06 gru 2019, 19:47
System fajny :) jestem pod wrażeniem.

Czy mógłbyś napisać w jaki sposób obliczasz pozycje? to zależy od lewara wiadomo, tutaj na Twoim koncie widzę, że otwierasz 0.01; 0.05; 0,1; 0,34. Od czego zależy wielkość otwieranej pozycji? robisz to na oko, czy używasz jakiegoś kalkulatora.
Tylko na początku otwierałem niskie pozycje, ale później było to za 80-100% depozytu.
Lewar (1:30) jest dla mnie jedynym zabezpieczeniem.
Przy lewarze 500 maksymalnie otwierałbym za ~17% całego depozytu.
Ale nie założyłbym konta z takim lewarem, bo wiem że w przypływie głupoty przekroczyłbym te 17%!
rekinb pisze:
06 gru 2019, 19:47
Ile pozycji otwierasz na raz? dajmy na to masz 0,1 otwarte na EUR/USD na przykładowym koncie powyżej, to gdy mam otwarte, to mogę kolejne 0,1 otworzyć na czymś innym? czy wtedy mniejszy lot? Bo gdy będzie np. 1 lot sumarycznie otwarty na 4 różnych parach i pójdzie na nich nie w tą stronę co trzeba to się wyzeruje szybko.
Na rynku działają korelacje między parami.
Jeśli giełby rosną to zwykle choć w różnym stopniu na całym świecie - S&P500 i DAX i WIG20 ...
Gdy dolar się osłabia to rośnie giełda i surowce. Dlatego nie możesz traktować instrumentów jako niezależnych.
Zwykle są 2 przeciwne kierunki i większość instrumentów można przypisać do jednego lub drugiego.
rekinb pisze:
06 gru 2019, 19:47

W jaki sposób wchodzisz w transakcję? Robisz jakąś analizę na podstawie np. price action, czy po prostu oddalasz wykres mniej więcej "strzelasz" co się może zdarzyć i wchodzisz, ustawiasz od razu TP czy czekasz na rozwój wydarzeń, kiedy zamykasz?
Staram się nie "strzelac". Na giełdzie jak i w życiu dominuje zasada, że cierpliwość wynagradza.
"Strzelanie" pochodzi ze starej/gadziej części mózgu, która reaguje impulsywnie bez udziału świadomości jako takiej.
Zachowania paniczne gadziego mózgu:
1. Ucieczka /natychmiastowe zamyknięcie pozycji/ lub atak /"łapanie noży"/.
2. Paraliż (chowaniem głowy w piach - jak tego naprawde nie robią strusie) /pozostawienie straty na wieczność/.
rekinb pisze:
06 gru 2019, 19:47

Ustawiasz TP zawsze?
Nie zawsze. Lubię TP czasowy. Dajmy na to mówię, że inwestuję w coś do np. 18 grudnia.
rekinb pisze:
06 gru 2019, 19:47

jak dobije to będzie a jak cena się waha i zawraca nie w twoją stronę to zamykasz?
Jeśli uznam, że nie ma już szansy na to co planowałem to tak, choć różnie mi z tym wychodzi.
rekinb pisze:
06 gru 2019, 19:47

Swap. Czy przed otwarciem pozycji patrzysz w którą stronę jest dodatni swap i tylko w tą stronę otwierasz? Bo jak się nie uda z kierunkiem to będziesz płacił dodatkowo ujemny swap. To lepiej otwierać tylko w dodatni swap.?
Dodatni swap przed niczym Ciebie nie chroni. Ale oczywiście jest to czynnik dodatkowy, który warto uwzględnić.
Warto też rozróżnić, że czym innym jest swap na dolarze, a czym innym na lirze tureckiej.
rekinb pisze:
06 gru 2019, 19:47

Teraz może zarobiłeś, ale jak rynki zrobią się mocno trendowe to już tak nie będzie różowo - tak myślę.
Wszystko być może, ale pociesza mnie, że mogę stracić tylko to co mam na koncie :wink:
Ostatnio zmieniony 12 gru 2019, 14:08 przez xlusiv, łącznie zmieniany 2 razy.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Nieśmiertelny Trader

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

xlusiv pisze:
12 gru 2019, 13:59

Na rynku działają korelacje między parami.
Jeśli giełby rosną to zwykle choć w różnym stopniu na całym świecie - S&P500 i DAX i WIG20 ...
Gdy dolar się osłabia to rośnie giełda i surowce. Dlatego nie możesz traktować instrumentów jako niezależnych.
Zwykle są 2 przeciwne kierunki i większość instrumentów można przypisać do jednego lub drugiego.

Dokładnie tak że np wachlarz 24 głównych walut i teoretyczna dywersyfikacja nie bardzo ma sens bo większość par jest ze sobą skorelowanych i właśnie są to dwa kierunki. Tak że jeśli źle wejdziemy na jednej to i pojazd będzie na 11 innych jak i odwrotnie. Warto obserwować kilka ale wybierać 1-3 max i tam skupiać uwagę. Nie zawsze nasz wybór zrobi największy ruch ale statystycznie powinniśmy jednak trafiać w te najbardziej zmienne.

rekinb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2014, 18:08

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: rekinb »

Będę inwestował Twoim systemem bo mi się spodobał, zobaczymy co z tego wyjdzie.
1 transakcja, dałem S na edku w poniedziałek. Po obliczeniach wyszło mi, że będę otwierał tylko 1 pozycję 0.15 lota, to jest ~3% konta, przy lewarze 1:500. Depo tak jak w obrazku. Swap dodatni się nalicza.
Analiza w załączniku. Cel to być na plusie po roku czasu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

rekinb pisze:
17 gru 2019, 22:04
Będę inwestował Twoim systemem bo mi się spodobał, zobaczymy co z tego wyjdzie.
1 transakcja, dałem S na edku w poniedziałek. Po obliczeniach wyszło mi, że będę otwierał tylko 1 pozycję 0.15 lota, to jest ~3% konta, przy lewarze 1:500. Depo tak jak w obrazku. Swap dodatni się nalicza.
Analiza w załączniku. Cel to być na plusie po roku czasu.
Jak idzie?
- Wydaje się, że rynek poszedł w Twoim kierunku ! :)
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

rekinb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2014, 18:08

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: rekinb »

xlusiv

tylko 2 transakcje wykonałem tym systemem, i 2 TP, ale później przerzuciłem się na inny system i żałuję bo mam duże DD aktualnie :D.

Ale cały czas pamiętam o tym i uważam że jest bardzo dobry, jak będę miał więcej gotówki wolnej to założę konto i będę testował ten Twój, bo na demo nie chce mi się bawić.

A Tobie jak idzie pozamykałeś te pozycje na SP500?

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

rekinb pisze:
17 lut 2020, 17:12
xlusiv
A Tobie jak idzie pozamykałeś te pozycje na SP500?
US500 trzymam już ponad 4 miesiące :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

xlusiv pisze:
18 lut 2020, 09:34
US500 trzymam już ponad 4 miesiące :)
Pierwsza pozycja w ciekawym momencie otwarta. Automat czy własnoręcznie?
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Anomalia pisze:
18 lut 2020, 09:44
Pierwsza pozycja w ciekawym momencie otwarta. Automat czy własnoręcznie?
Czemu ciekawy moment?
Czy ja gdzieś pisałem, że gram automatem?
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

xlusiv pisze:
18 lut 2020, 09:47
Anomalia pisze:
18 lut 2020, 09:44
xlusiv pisze:
18 lut 2020, 09:34
US500 trzymam już ponad 4 miesiące :)
Pierwsza pozycja w ciekawym momencie otwarta. Automat czy własnoręcznie?
Czemu ciekawy moment?
ps. Czy ja gdzieś pisałem, że gram automatem?
18 września 2019 - FED - cięcie stóp i konferencja.
Nie wiem, czy pisałeś.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ