next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie było mnie prawie 3 tygodnie. Nie zaglądałem tutaj od tamtego czasu. Miałem nie wchodzić ale oglądałem dziś końcówkę TJS Live i musiałem zajrzeć, żeby sprawdzić o co chodzi. Jeśli chodzi o mnie... Bez zmian. Zresztą w myfxbook widać, że nic nie robiłem przez ostatnie 3 tygodnie. Jakoś nie miałem ostatnio nawet ochoty zaglądać na wykresy. W tym tygodniu dopiero dziś zajrzałem. Dalej podtrzymuje to co napisałem, że powinienem mieć blokadę na forum do póki nie rozwiążę swoich problemów. Wejście dziś jest jednorazowym wybrykiem.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Po co założyłem ten dziennik? - Mam problem z utrzymywaniem dyscypliny i regularnym tradingiem - tak brzmi pierwsze zdanie napisane w moim dzienniku :P Pora na krótkie podsumowanie bo znowu chyba wypadłem z rytmu.

05 październik 2016 - założenie dziennika

22 grudnia 2016 - próba pracowania nad sobą, blokada forum żeby nie pisać głupot tylko zająć się szukaniem własnej metody.

12 styczeń 2017 - Powrót na forum. Miałem być tylko jeden dzień i nie pisać po forum, ale...

18 styczeń 2017 - Po nowym roku zabrałem się za siebie, ale po kilku dniach odpuściłem. Dziś jest już 18 / 365. W pierwszym tygodniu zacząłem czytać ebooka na temat analizy technicznej i mechaniki rynku, ale w drugi już całkowicie się rozleniwiłem. Teraz mamy 3 tydzień z 52. Dalej nie odrobiłem zadania domowego, tylko siedzę przed wykresami i strzelam góra / dół albo je oglądam. Marnuje czas. Od założenia dziennika minęło 105 dni licząc od 5.10.2016 - 18.01.2017. Jedyny postęp jaki zrobiłem ( tak mi się wydaje ) w ostatnim czasie to skończenie z łapaniem dołków i górek, a próbowanie analizowania tego co dzieje się na wykresie i szukania potwierdzenia tych analiz. Oznacza to, że kiedy zaczynałem, myślałem że jak nie złapię dołka, to koniec, pociąg odjechał i trzeba czekać na kolejny. Teraz nie szukam wierzchołków tylko próbuję ustalić prawidłowy kierunek poruszania się ceny. Nie wiem czy to dobry trop, ale takie wnioski nasunęły mi się po przeczytaniu połowy książki o mechanice rynku. Napisałem w myfxbook kilka komentarzy i w ostatnim jest wzmianka że miałem przejrzeć statystycznie EURUSD za 2016 rok, żeby znaleźć jakieś zależności, powtarzające się schematy. Nadal tego nie zrobiłem i dziś raczej też za to się nie wezmę...

Do wykresów wróciłem wczoraj, więc przez większość dni między blokadą forum a dniem dzisiejszym praktycznie nie odpalałem platformy albo rzuciłem okiem na wykresy żeby coś tam narysować i zobaczyć jaki wynik analizy będzie jutro. Tydzień temu nawet nie odpalałem platformy, dopiero w czwartek jak napisałem w poście wyżej ale też niewiele robiłem od tamtej pory. Nic już nie rysowałem od zeszłego tygodnia do wczoraj.

Jeszcze nie wiem co będę robił, czym zajmę się na początek i jak zmodyfikuję plan, bo przecież pisałem wcześniej plan co mam robić do końca marca 2017. Na razie napisałem to podsumowanie, żeby mieć jakiś punkt zaczepienia, bo zamierzam wrócić znowu do wykresów po przerwie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Na dziś starczy. Wiem, że to głupota analizować to co robię ( brak systemu i zasad ), ale muszę zacząć od początku.
- W ostatnią pozycje na USDJPY gdzie zgarnąłem 7.0 pips miałem nie wchodzić, a jak już wszedłem miałem wytrzymać do wybicia TP lub SL. Zamknąłem z palca. Brak dyscypliny i cierpliwości mimo, że to tylko demo. Odrobiłem stratę i po prostu zamknąłem pozycje z palca. A miałem czekać. Na tej pozycji miałem trenować cierpliwość i dyscyplinę. To absurd, ponieważ niby robię jakieś tam analizy ( tak przynajmniej napisałem, ale tutaj po prostu strzelałem ) więc TP i SL powinien wynikać z tych analiz, te poziomy na których stawiam SL i TP...
- Próba odegrania się po stracie zrobionej na GBPJPY. Próba wejścia od razu po zamknięciu pozycji na wykres, żeby szukać okazji do odrobienia.
- Brak SL przy pozycji zamkniętej na GBPJPY. Zamykałem z palca bo pogubiłem się jak zaczęło mną szarpać w górę i w dół i miałem ponad 10 pips straty chwilami. Ostatecznie zamknąłem ze stratą -8.3 pips.
- Gadam od kilku tygodni o trendzie, a teraz jeździłem we wszystkie strony.

I na koniec screen, ku pamięci. Sygnały oczywiście nie są generowane przez jakiś system, tylko to nazwa miejsc gdzie robiłem analizy i określałem kierunek w tym czasie i na jakim TF to robiłem - na jaki TF ostatecznie schodziłem, bo analizowałem wszystkie możliwe.
1. Sell M5
2. Sell M5
3. Sell M5
4. Buy M5
5. Sell H1

Więcej nie ma sensu pisać, to najważniejsze informacje które są mi teraz potrzebne
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

hej, probowales analizowac ruch ceny z punktu widzenie wykresow Daily? albo godzinowego ale maksymalnie pomniejszonego?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:hej, probowales analizowac ruch ceny z punktu widzenie wykresow Daily? albo godzinowego ale maksymalnie pomniejszonego?
Zbite świeczki albo bary do liniowego wykresu tak jakby? Tak patrzę na wszystkie możliwe sposoby na wykresy. Nawet używam też liniowego wykresu, "area" w jforex, barowego. Patrzę na wszystko. Ogólnie to nie próbuje zamykać analizy tylko w wykresie świecowym, jak to na początku robiłem, tylko jak już bawię się w takie wizualne analizy ( patrzenie na wykres i granie intuicyjne ) to wtedy szukam we wszystkim sposobu. Poza tym jeśli patrzę na świeczki to nie na jeden TF, tylko stawiam "sygnały" z różnych TF np. z H1, M15 albo M5. Nie tylko z jednego. Tak się bawię teraz.

Czy coś z tego rozumiem i coś mi to daje? Nie :P Na razie zbieram doświadczenie i testuje różne podejście do analizy. Te prostokąty które są na tym wykresie wyżej stawiałem na bieżąco śledząc 4 pary jednocześnie. Żeby nie otwierać pozycji stawiam te "sygnały" i potem patrzę jak zachował się rynek. One nie są po fakcie, tylko na bieżąco je postawiłem.

Tak samo robiłem na początku, 2 tygodnie temu. Wróciłem teraz do tego. W ten sposób uczę się analizować wykres.

A jeśli Cię to interesuje, to teraz zabieram się do przerabiania statystyki takich rzeczy jak to ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p844046 ) np. sprawdzenie tego co napisał simon o ruchu podczas sesji, co robią na danej sesji. Nie tylko tego. Jest jeszcze kilka innych rzeczy które chcę sprawdzić ale jak zwykle na planach się zatrzymałem.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, na dziś koniec. Znowu ten sam schemat. Coś mi się przywidziało, po stracie chęć odrabiania strat. ZNOWU TRAKTUJE TO JAK ZABAWE, ŻEBY SOBIE Z NUDÓW POKLIKAĆ, CZYLI WRÓCIŁEM DO SAMEGO POCZĄTKU, jedyne co mam teraz to trochę wiedzy i doświadczenia, ale praktycznie cofnąłem się do samego początku mentalnie. I znowu ten sam brak dyscypliny, który objawia się siedzeniem całymi dniami na forum i pisaniem bzdur ( bla bla bla ). Szkoda nawet pisać... To jest komentarz z ostatniej transakcji na myfxbook EURUSD -6.7 close 01.20.2017 12:38, ale wolę mieć go też tutaj na forum.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Najfajniejszy gość do tej pory w TJS moim zdaniem https://www.youtube.com/watch?v=MWHVbZ9ezvE . Bawiliście się już tymi chmurami? Co o tym myślicie? Nałożyłem 3 SMA 50, 290, 1460, bo tak wizualnie wychodzi z ustawień mniej więcej. Te wskaźniki to kombinacja tych średnich. Pobawie się tym zanim ogarnę wpis od pol75 o RSI(10), fibo, itd oraz resztę tego co jest w dzienniku. Nie dam rady teraz tego wszystkiego złożyć do kupy. Swoją drogą używa ktoś RSI(10) na H1 i fibo w analizie albo przerabiał ten temat?
clouds_SMA_settings.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

-rookie- pisze:Po co założyłem ten dziennik? - Mam problem z utrzymywaniem dyscypliny i regularnym tradingiem. Już od dłuższego czasu miewam takie kilkudniowe zrywy i wtedy biorę się za siebie i zaczynam coś robić, ale słabe wyniki mnie dobijają.
Czytam teraz jeszcze raz wpis na pierwszej stronie dziennika. Wychodzi, że nadal nic nie zmieniłem w swoim postępowaniu. Nadal mam ten sam problem z brakiem dyscypliny, brakiem systematyczności, słomiany zapał. To nie jest tylko związane z fx. A to są podstawowe problemy, które nie pozwalają robić postępów. Żeby robić postępy potrzeba właśnie systematyczności, codziennej pracy, dzień po dniu. Niby to wszystko wiem, ale nie potrafię złamać tych schematów, nie potrafię już zmienić siebie. Nie wiem jak. Od dłuższego czasu stoję w miejscu, piszę głupoty na forum udzielając się we wszystkich wątkach. Robię tak żeby nie pracować. Kiedy mam wykonać zadanie, zaczynam najpierw od zajrzenia na forum, pisania wypocin, itd. To są moje schematy, które powtarzam od wielu, wielu lat. Od bardzo dawna. Robię różne rzeczy, ale u podstaw działania schemat jest ten sam. Przeglądam teraz dziennik i zastanawiam się nad tym, ale wniosek na koniec jest jeden - nie potrafię nic z tym zrobić. Nie mam pojęcia jak to zmienić. Może nie nauczyłem się do tej pory pracować w perspektywie miesięcy, zawsze byłem niecierpliwy i chciałem szybko widzieć efekty pracy. Na razie nie wiem co z tym zrobić, ale piszę to dla siebie tutaj. Może jakoś mi to pomoże, będzie pierwszym krokiem do zmiany...

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

niby co mialyby Ci dac te srednie? kolejne setupy? i co zrobisz z tymi setupami skoro nie bedziesz siedzial akurat przy platformie? wyobrazasz sobie siebie jako strzelca wyborowego, ktory potrafi siedziec czy lezec 48 godz. w jednym miejscu z okiem w lunecie czekajac na okazje strzalu?
wg mnie na nic te srednie jesli nie skumasz tego jak cena zachowuje sie i kiedy.
jesli moge doradzic to wez sie za setup opor/wsparcie z pullbackiem, latwo znalezc, dziala na wielu walorach, wrecz setup uniwersalny i wielokrotnie przecwiczony. bardzo ladnie swego czasu opisal ta strategie Fx-Kris.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:niby co mialyby Ci dac te srednie? kolejne setupy? i co zrobisz z tymi setupami skoro nie bedziesz siedzial akurat przy platformie? wyobrazasz sobie siebie jako strzelca wyborowego, ktory potrafi siedziec czy lezec 48 godz. w jednym miejscu z okiem w lunecie czekajac na okazje strzalu?
wg mnie na nic te srednie jesli nie skumasz tego jak cena zachowuje sie i kiedy.
jesli moge doradzic to wez sie za setup opor/wsparcie z pullbackiem, latwo znalezc, dziala na wielu walorach, wrecz setup uniwersalny i wielokrotnie przecwiczony. bardzo ladnie swego czasu opisal ta strategie Fx-Kris.
Szukam czegoś do określania kierunku w jakim porusza się rynek. Tak, do wsparć i oporów też wracam, bo od dawna już nie korzystałem z tego. Nie zaznaczałem sobie żadnych poziomów na wykresie. Możesz podać link gdzie konkretnie jest ten wpis? Tego dziennika nie przeczytałem dokładnie, tylko zerknąłem do niego kiedyś tam...

Trzeba by też przemyśleć jak jeździć kiedy rynek zachowuje się w ten sposób. Ja jeszcze nie rozumiem tego co dzieje się na wykresie na korektach i impulsach. Kiedy wykres boksuje ( leci w bok ) Czy jakoś tak :| Czytam wpis pol75 i analizuje to co mi tam przedstawił, uczę się od nowa tego wszystkiego.
Chart_EUR_USD_Hourly_snapshot.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany