next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

NEET :D

Dzięki za informacje, poczytam sobie o tym. W sumie to nie jest śmieszne, ale rozwaliło mnie to na początku.

@meylo, tak jak napisałem wyżej. Trzeba sie ogarnąć w końcu. Inaczej nic z tego nie będzie. Dzięki.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Po kolei. Odrobiłem dziś zadania domowe, czyli zrobiłem przegląd pominiętych setupów z poprzedniego tygodnia. Wyłapałem to co moim zdaniem jest setupem. Na 70 instrumentów ( Dukascopy ) zidentyfikowałem 26 setupów pasujących do wzoru. Chociaż teraz jak na to patrzę, to widzę błędy w interpretacji, ale będę się nad tym zastanawiał później.

Przykład setupa
http://forex-nawigator.biz/forum/resour ... wac/136275

Zidentyfikowane przeze mnie setupy do analizy ( pominięte zagrania z zeszłego tygodnia ). Obrazki są spakowane jako .zip i nazwane setup1_Chart_AUD_JPY_Hourly_snapshot, setup18_Chart_NZD_USD_Hourly_snapshot żeby opis był łatwiejszy w późniejszej analizie. Będzie łatwiej opisać który setup jest dobrze rozpoznany, czy setup1, setup2, itd. albo jakie błędy popełniłem.
12.12 - 16.12.2016.zip
Przyglądam się teraz tym obrazkom i patrzę na wzór. Jednak takich klarownych setupów był niewiele. Ale dopiero teraz to widzę.

Potem będę nad tym myślał, teraz czekam na pierwszy setup w XM. Na razie nic nie widzę. Kilkugodzinna konsolidacja ceny wew. korpusu świecy dziennej z poprzedniego dnia. Wybicie poziomu na wykresie H1. Taki jest opis tego setupa. Na takie coś czekam.

Poprzednia świeca H1 wybiła górny poziom + konsolidacja wew. korpusu. Trochę z doskoku otwarta pozycja.
xm_first_position.png
USDZARH1.png
Jeszcze nie ogarnąłem tego co mam na platformie, ale szukam setupa na prawie wszystkich dostępnych instrumentach, które widze na platformie MT4 ( XM ).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Cholera, nie wiedziałem że w XM jest minimalna odległość SL od ceny.
EURCADH1.png
btw. tutaj przekombinowałem. Chyba mam problem z jasnym określeniem czym jest dobry setup wg wzoru. To znaczy jestem niecierpliwy. Wszystko co przebija poziomy zamknięcia i otwarcia, i zamyka się na H1 ponad to jest dla mnie okazją do otwarcia pozycji. Kolejny problem pojawia się kiedy już jestem w pozycji. Nie chce mi się czekać, a kiedy cena zmierza w kierunku SL, to zamiast bronić tego co zostało odliczam czas do wybicia SL zaglądając co chwila do pozycji. Jakby mi nie zależało w tym momencie. Albo jakbym tym trejdem przegrał wszystko. Nie wiem. Tak jak pisałem wczoraj, wszystko musze zacząć od nowa. Demo staram traktować się jak konto realne.

Dobra, na razie starczy pisania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: next

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

-rookie-
Nie zauważyłeś, że tą drogą idą wszyscy i tym wszystkim się nie udaje?

Na forum jestem głównie obserwatorem od 2007/2008
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Długa pozycja przy widocznej formacji RGR ? Dosyć odważnie było to zagrane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Jeszcze na 5 m było prawie ramie przebijane flagą, co zwiększało szanse na realizacje tego RGR-a z 1h
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

trader niedoskonaly pisze:Nie zauważyłeś, że tą drogą idą wszyscy i tym wszystkim się nie udaje?
Zauważyłem, że niewielu chce się uczyć. Zauważyłem, też że większość popełnia w kółko te same błędy i nie wyciąga z nich wniosków. Nie próbuje poprawić tych błędów, czegoś zmienić. Tylko co mi z tej wiedzy, skoro nie potrafie jej zastosować w praktyce. Tak, zauważyłem, że robię to co większość. Dziś jeszcze nie mam pojęcia jak to zmienić. Nie wiem co poprzestawiać, żeby to ruszyło. Ale pracuje nad tym. Wydaje mi się, że trzeba przebrnąć przez pewien etap, ale dojście do tego wymaga systematycznej pracy, treningu, nauki - poprawiania błędów i rozwijania się. Inaczej ciągle stoisz w miejscu. Pisałem kiedyś o chłopaczku ode mnie, który kopał w piłke, doszedł do poziomu Ekstraklasy i nie dał rady tam zaistnieć. Potem powiedział, że brakowało mu profesjonalizmu i chęci do ciężkiej pracy. Nie potrafił być lepszy niż jest. Nie potrafił sie zmienić. To w dużym skrócie. Nie wiem czy tak mam to rozumieć, czy to co robię według Ciebie wygląda w ten sposób... Co do tradingu. Musze się jeszcze sporo dowiedzieć i nauczyć, widzę braki. Wiem, że takimi metodami nie będę zarabiał, ale to co robię teraz ma inny cel.

@pol75, dzięki za wskazówki. Powoli właśnie dodaję kolejne elementy PA. Na razie zbieram doświadczenie wg tego ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p845031 ).

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Ja z mojego 10 letniego doświadczenia mogę powiedzieć jedno. Nauka zajmuje wiele, wiele lat, a ja ciągle się uczę. Gram , zarabiam, ale na takim rynku trzeba cały czas się rozwijać. Powiem Ci jeszcze jedno. Konkretnie ile zajmuje nauka. Istnieje taka niepisana teoria 10 tyś godzin poświęconych na naukę. To się tyczy różnych profesji. Muzyk , adwokat, chirurg itp, i podejrzewam że rynek FX bardzo mocno łączy się z tą teorią patrząc na moje godziny wysiedziane przy wykresach, a dodam że przed FX jeszcze od 2001 roku siedziałem na naszym grajdole czyli GPW.FX zajmuję się od początku na pełny etat. Poświeć dużo na naukę formacji i potem musisz przyzwyczaić oko na wykresach do wyłapywania takich rzeczy.Geometra rynku czyli formacje harmoniczne też bardzo dobrze sprawdzająca się technika gry. Nauka , nauka i jeszcze raz nauka wiele lat.


http://coaching.focus.pl/zycie/recepta- ... -godzin-10

https://www.mbank.pl/pobierz/inwestycje ... lizy-tech/

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

@pol75 miałeś na przestrzeni tych wszystkich lat gorsze okresy, większe wtopy, obsunięcia kapitału ? Analizuje sobie dwie gwiazdy z TJS, czyli Rafał Zaorski i Przemek Mućka. Oni tak naprawde dopiero zaczynają, zwłaszcza Przemek. Teraz zarabiają, ale wszystko jeszcze przed nimi. Jak to wygląda z perspektywy 10 lat Twojego doświadczenia?

I jeszcze jedno. Jaką miałeś najgorszą transakcję do tej pory? W jaki sposób uwaliłeś najwięcej pieniędzy? :wink:

Gdybyś mógł oczywiście podzielić się tym tutaj. Dla mnie taka wiedza jest bardzo cenna.

Uczysz się robiąc to samo tylko w inny sposób niż dotychczas. Taką wiedzę można dodać do swojego doświadczenia, żeby unikać popełniania tego błędu. Więc to może pomóc w rozwoju.

A może zadaje niewłaściwe pytania, zbędne i kombinuje w złym kierunku... :?:

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Prawda jest tak. Zanim na tym szybkim i lewarowanym rynku zacząłem stabilnie zarabiać były kiepskie momenty. Polegało to na tym że człowiek po stratach chciał szybko ( za szybko) odrobić te straty. Po stracie szybka wpłata , szybkie nie do końca przemyślanie decyzje o wejściu w pozycje bez wyraźnych przesłanek technicznych i robił się problem. Kiszenie pozycji , piramidowanie na stratnych pozycjach, gorąca modlitwa , różowy pasek na MT4 :oops: i karuzela od nowa, szybka wpłata ... Takie były początki.

Potem doszło wyciąganie wniosków i nauka. Okazywało się że nie kiedy techniczne miałem racje, ale technika nie zawsze musi się zrealizować. Odkryłem to po przeczytaniu jednego zdania na stooq-u napisanego przez wybitnego analityka. Te zdanie napisałem sobie, wydrukowałem i zawiesiłem w antyramie nad monitorami żeby pamiętać że nie wszystko jest moją nie udolną analizą

"TAK JAK SIĘ SPODZIEWALIŚMY RYNEK NAS ZASKOCZYŁ" - to było sedno. Rynek jest zaskakujący. Wtedy bardzo mocno ograniczyłem lewarowanie 1:25 i konta zaczęły się utrzymywać znacznie dłużej. Następnie doszły kolejne zawieszki nad monitory. Słowa wypatrzone w pewnym dokumencie z You tube o traderach i ich pracy. Po niemiecku albo angielsku dokument już nie pamiętam, ale patrzyłem przy okazji tych wywiadów na monitory i okolice monitorów tych traderów. Jeden z nich miał przylepione dwie karteczki takie małe żółte i miał napisane na nich po angielsku dwa słowa. Po przetłumaczeniu okazało się że pisze na nich -

NIE BĄDŹ CHCIWY

a na drugiej

BĄDŹ CIERPLIWY

To były kolejne słowa klucze i zawieszki nad moje stanowisko pracy.

A teraz analiza wykresów , kreślenie formacji, czyli rzetelna wiedza gdzie jest rynek i co może zrobić , plan gdzie wejść , gdzie TP , gdzie SL i po sprawie. Albo technika się zrealizuje albo nie. Nie ma co się z wykresem kopać, jak robi coś innego niż człowiek zakładał. Nie siedze na forach , nie dyskutuje z nikim o tym co widzę na wykresie tylko robię swoje. Tu zaglądam raz na kilka tygodni bo sledze wątek tradera, który z 1000 zł chce zrobić grubą kase. Spalił juz chyba z 40 kont i dalej nie potrafi wyciągnąć wniosków co robi żle. To dobrze nie wróży. Ty jesteś do uratowania dlatego odezwałem się czego na ogół nie robie. Mój ostatni post chyba z rok temu napisałem.

W xm masz chyba konto a oni mają konta micro. Załóż takie konto , lewar max 1:50 , i ucz się realną kasą żeby zależało Ci bardzo na każdym wejściu i pozycji. Na demo masz za dużo luzu, możesz sobie odpuścić w pewnym momencie jak idzie coś nie tak. Możesz źle piramidować , brać za duże pozycje i wychodzić z nich nie kiedy na duży plus, a to może błędnie przekonywać Cie że jestes nagle tak dobry, że pójdziesz na real i zagrasz za grubą kase. A na realu jak to na realu. Zachłannośc nie zna granic wiec i straty takich granic nie posiadają. Forex to nie tylko sama technika ale też psychologia. Właśnie przy kontach demo człowiek jest oszukiwany przez tak zwane zjawisko torowania. Konto demo może pokazać Ci że potrafisz zarabiać grubą kase. Dostarczenie pozytywnych bodźców powoduje że idzisz z demo na real i zaczynasz robić dziwne rzeczy z opcją w głowie że "przecież na demo się udało" .


Nauka techniki . musisz umieć wyłapywać formacje, musisz wiedzieć co to fala impulsu a jak rozpoznać fale korekcyjną, jak do tego zastosować fibonacciego i układy harmoniczne. Ucz się grać na rzeczach które działają od lat czyli ogólna geometria rynku.

Nauka , nauka jeszcze raz nauka.

Zadam Ci proste pytanie. Czy wiesz np ile rodzajów korekt występuje na rynku? Jak te korekty nazywają się? Umiesz je zidentyfikować na wykresie? To jest bardzo proste pytanie ale setki traderów na takie pytanie wybałuszy gały na dupa po nocy. Jeżeli ktoś nie potrafi zidentyfikować fal impulsu i korekty , to nie wie w jakim miejscu ( teoretycznie ) jest rynek. Wykres trzeba umieć analizować i dopasować do niego coś z techniki, a jak to dopasujesz, to patrzysz co rynek robi. Czy będzie dana formacja realizowana czy ją zanegują. Coś z wyższego interwału może zepsuć formacje z niższego itp , ale to nie będzie znaczyło że coś żle zrobiłeś. Zagrałeś na formacji, miałeś podstawy żeby wejść. Przykład z tym zrzutem co wysłałem przedtem. Był RGR. Wskoczył byś z sell ze stopem nad prawym ramieniem z tp na wsparciu gdzie zatrzymali się i było by ok. Formacja była widoczna juz wcześniej bo sie tworzyła długo. Złapało by Ci na SL powiedział byś "no trudno tym razem nie wyszło". Czujesz doła bo wchodzisz w pozycje bez podstaw technicznych , przez to czujesz że nie panujesz nad tym wszystkim. I tak w koło. Wchodzisz bez podstaw , strata , brak efektów , dołek psychiczny i znowu wchodzisz w pozycje , SL i ... A gdybyś znał technike. Patrzysz o tu jest fajny swing , patrzysz na niego i nic nie robisz az nagle dobija rynek np do jakiegoś wsparcia/ oporu , dodatkowo robi jakąś formacje świecową i juz masz podstawy żeby wejść na korekte po swingu. Rozciągasz wtedy fibo i patrzysz gdzie są jakis ciekawe opory /wsparcia które by się pokryły np z fibo 38, 50, 61 czyli gdzie może dojść korekta gdyby formacja świecowa i opór/wsparcie zapoczątkował taką korekte. Mając w głowie technikę i wiedząc jak zachowują się pod fale w korektach czyli 5-3-5 albo 3-3-5 zaczynasz się przyglądać spokojnie wykresowi i w tym czasie możesz juz pozycje jakąś małą kontrolną brać i patrzeć jak zaczynają sie kształtować dołki i szczyty w korekcie i w odpowiednich miejscach dobierać pozycje piramidując na plusie zgodnie z chwilowym trendem. Ale umiejętność prowadzenia pozycji wynika z wiedzy technicznej. Z umiejętności przypisana danej techniki do danego swingu/ruchu, z umiejętności pisania scenariusza w głowie. Czyli wracamy do tysięcy godzin nauki i analiz wykresów, rozpisywania ich na fale , podfale , swingi , mierzenia geometryczne, patrzenia co dodatkowo zadziałało w nadym miejscu że rynek zawrócił czyli jakaś formacja świecowa , opór/wsparcie itp.

Troche wiedzy możesz tu szarpnąć ale jest po english wiec jak by co tłumacz i do przodu

http://www.babypips.com/school

a po za tym ksiązki
Arthur Hamilton Bolton - Teoria Fal Elliotta
Murphy - Analiza techniczna rynkow finansowych
Murphy - Miedzynarodowa analiza techniczna

Kiedyś były dostępne te ksiązki w pdf na chomikach itp. Poszukaj

Zablokowany