next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

fragment edka co zapodałeś, nie wiem co bym tam pohandlował, pewnie zaliczyłbym SL na ostatnim shorcie ale tak też bywa, każdy trend kończy się odwróceniem albo głębszą korektą.
Ale popatrz co wcześniej było piękne schodki z pullbackami pod wsparcie/opór idealnie do fibo 61,8. A jak bardzo pragniesz wejść przeciwko trendowi to na samym dole miałem korektę pędząca w korekcie :), do wyjęcia max 10 pipsów, akurat tam gdzie planowałeś drugie wejście (czyli uśrednianie) wg stocha.

Na M5 fajnie widać całą korektę, w której chciałeś wg stocha dokładać. Dwa mierzenia na dużym i małym impulsie, na duzym cena koryguje pod 38,2%m na małym impulsie do 61,8%, wszystko w ramach korekty prostej, co ciekawe, falą B korekty prostej jest korektą pędząca widoczna dokładniej na M1 - ot potwierdza to tylko teorię Elliota jak mi się zdaje. Do wyjęcia pełny zasięg FE100 lub FE127,2 po korekcie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Skoro już to fajnie rozrysowałeś to dodam od siebie.
Połączenie kanału Donchiana z Ichiimoku Kijun Sen ---> EURUSD M5

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, thx. Miałeś racje irmentruda w tym pierwszym poście, nie potrafie zdefiniować prostego setupu. Mam wstępne założenia ale bedzie trzeba to dopracować. Nie potrafie zrobić z tego obiektywnych ( logicznych ) zasad. Albo trzeba zacząć analizować więcej instrumentów i czekać na "idealne" warunki na H1 gdzie cena wraca do ema, jest korekta... Wtedy byłaby lepsza selekcja. Hmm. Nie wiem, ale wstępnie tak to widziałem na początku kiedy pisałem ten post wczoraj a teraz faktycznie ciężko jest mi sprecyzować co chce robić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jest jeszcze opcja skalowania po M1 i M5, ale tak samo ciężko określić moment wejścia, poziom SL. Wstępnie chciałem nie kombinować na początku tylko wchodzić po RR 2:1. Można by przesuwać SL na BE i potem trzymać na przykład do ponownego przecięcia EMA, ale ma być bez kombinowania i prosto żeby ćwiczyć konsekwencje i dyscypline. Jak długi ma być ten SL, może tak samo wyjdzie w praniu jak rozegram pare setupów ( świeczek M5 ) w ten sposób. Na razie tak samo jak to wyżej, tylko koncepcja. Tutaj już tylko 1 pozycja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

wiesz co, praktycznie całe trejdowanie i to u wielu osób sprowadza się albo:
- do znalezienia końca korekty i dołączenie do impulsu wyższego rzędu;
albo:
- do zlokalizowania wybicia z konsolidacji i dołączenia do miejscowego momentum. Ja pokazałem ci obydwie możliwości.
Oczywiście to nie wystarczy aby zarabiać. Jest jeszcze MM, psycha itp. Ja na kilka udanych, przemyślanych i rozważnych wejśc mam kilkanaście takich z dupy wziętych, gdzie wszedłem "o bo teraz polecą w dół".

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

ale widzę, że nie czytasz ani nie oglądasz tego co ci pokazujemy. dalej tylko swoje, ema21, oscylatory 3x, świece, uśrednianie itp.

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: next

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

Można na 3 sposoby
1 - po wybiciu , szeroki SL
2 - po reteście , wąski sl ale większe szanse na wybicie SL
3 - czekamy na czyszczenie SL
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Bo ogólnie chce to zaimplementować heh
od-1000zl-real-t22917-3760.html#p897965
od-1000zl-real-t22917-3760.html#p897972
Zobacz irmentruda te nagrania, chce tak podejść do SL i TP. Tylko w taki sposób ( sys ) jak wyżej napisałem.
Chce poćwiczyć selekcjonowanie "setupów" i wchodzić tylko kiedy stosunek zysku do ryzyka jest dobry. Chce to poćwiczyć teraz. I najpierw idzie SL, a potem zasieg TP i jak to się klei wtedy brałbym taki setup. Po prostu musze coś potrenować takiego z obiektywnymi zasadami, a geometrii nie ogarniam dobrze.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@-rookie-

Kiedyś byłem zafascynowany jak to robi Forexcube ze strony forexfactor teraz już wiem. Wybrał sobie parę walutową tylko jedną, aby ją zrozumieć i umieć podejmować szybkie decyzje i handlował z dobrym skutkiem.
Ty natomiast """" GRASZ """" na wszystkim co się rusza, i tu popełniasz błąd.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@ rookie

Życzę powodzenia w stawianiu SL.
Na tych nagraniach jest pewna sekwencja świecowa, myślisz że tak zawsze będzie ?
SL jest """""" ZAWSZE DOPASOWANY DO WŁASNEJ STRATEGII """""""" dalej tego nie rozumiesz ?

Zablokowany