next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

irmentruda pisze:rookie, widzę, że comeback do czegoś normalnego i dobrze. ale pozwól sobie przekazać jedną rzecz - nie patrz na setup jak na coś takiego co musi wyjść. Zauważ, że wiele setupów tworzy tworzy sie, Ty pod to ustawiasz się i za chwilę to znika i jest całkowicie czymś innym. Musisz z tym pogodzić się i być na to przygotowanym (czyli rozsądny SL lub zamknięcie z palca lub w ógóle nie otwierasz pozycji tylko czekasz na realizację setupu i dołączasz się do ruchu).
Zgoda
a przy okazji zadaj sobie pytanie :!:
1. ile czasu spędzasz przy komp.
2. ile pkt.(pipsów) będzie dla ciebie wystarczające (dzień,tydzień,miesiąc), sam musisz to ustalić ze sobą, tylko proszę
nnie mów że dużo (wtedy nie ma o czym rozmawiać).
Jeżeli to ustalisz będziesz wiedział czego szukasz ,...... najlepszej metody dla dalszego postępowania.
powodzenia
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

( next-t28482-2880.html#p897867 )
+16.15$ Ciekawe... :think:
Ze zwrotu spreadu też mam ponad 5$ w tym roku zarobione.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:
pol75 pisze:Poszukałem na szybko takiej korekty. Każdy ruch miał idealnie po 48 pips i masz przykład z mierzeniem fibo expansion , które wypada na FE100.
pol, jak mógłbyś wrzuć setup z geometrii albo układ harmoniczny jaki ostatnio rozgrywałeś.
Mógł bym , chociaż nie widzę za bardzo celu w jakim to by miało służyć. Przykład z dziś.

Fibo zewnętrzne 161 testowane 2x + formacja świecowa młota + na 15m dodatkowo dywergencja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:Mógł bym , chociaż nie widzę za bardzo celu w jakim to by miało służyć.
Ty wiesz jak to robić dobrze. Przeglądałem wczoraj wykres na majorsach to nic nie wiedziałem. Nie widze żadnych układów harmonicznych, dawno już tego nie grałem. Ok, dzięki.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:
pol75 pisze:Mógł bym , chociaż nie widzę za bardzo celu w jakim to by miało służyć.
Ty wiesz jak to robić dobrze. Przeglądałem wczoraj wykres na majorsach to nic nie wiedziałem. Nie widze żadnych układów harmonicznych, dawno już tego nie grałem. Ok, dzięki.
Jak oko nie jest trenowane to nigdy nic nie będziesz widział. Wizualizacje formacji robisz w głowie a oko podkłada tylko obraz do analizy gdzie musisz daną formację wpasować / zauważyć. Tak jak już wiele razy rok temu pisałem trening oka najpierw na historii a potem w "biegu" na wykresie online.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

aktualizacja, ( next-t28482-2890.html#p898031 ) już ostatnia bo jednak zakończyłem testy wypłatą 40$ :) Dopłaciłem 6$ kilka godzin temu bo znowu za mocno przelwarowałem i w sumie 10$ włożyłem i teraz zleciłem transfer 42$ ale dostane nieco ponad 40$ bo prowizja. I gitara. 400% zrobione w 2 dni. Na koncie jest  45.92$. Miałem robić 10 runów od 1$ ale już wszystko mam czarno na białym. Niestety dopłacałem więc jak zaczne grać np od 100$ i będę robił takie błędy to zaczną się problemy, ale na razie nie planuje. Zostawiłem chyba 2-3$ na dalszą gre.
Obrazek

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

14 listopada też rysowałem podobnego harmonika na H4, tak samo EURUSD i tego dnia dobili pod 88.6, wpakowałem się i mnie przewiozło wtedy, ale zaraz wrócili, ale tutaj nieźle wybili, byq69 widze stracił na tym depo . A z tą wypłatą 42$ to nie jest tak cacy , bo okazuje się że koszty operacyjne zjedzą z 30% zysków na takiej małej kwocie. Trzeba zwiększyć minimalną wpłate bo przy 1$ musze zarobić około 2.5$ na koszty operacyjne, przy 10$ już tylko około 3$. I na razie tego nei wypłaciłem jeszcze tylko trzeba spróbować zrobić jeszcze raz 100% z tego... :? ale nie dziś. Do wczoraj lekko mi się otwierało te pozycje a od wczoraj wieczorem mam jakąś blokade bo każda dobra seria kiedyś się kończy a ja jade na farcie już drugi miesiąc :roll: Dobra, w załączniku ten "harmonik". Ostatnio pisałem jak mnie przewiozło że od następnego razu będę grał na wybicie tego i faktycznie może to teraz działać lepiej niż granie na korekte od 88.6.

Tyle że miałem plan grać S tak samo tutaj jajć i by mnie złapało nieźle widzę...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:14 listopada też rysowałem podobnego harmonika na H4, tak samo EURUSD i tego dnia dobili pod 88.6,
na H1 idealnie widac korekte pedzaca w tym miejscu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

To co zacząłem robić ostatnio to prosta droga do katastrofy, dopłacanie żeby uśrednić albo używanie konta Dukascopy żeby uśredniać straty na koncie Tickmill i ryzykowanie prawie całego depozytu. Dobrze że w środe skończyłem z zyskiem 2.5k i to wypłaciłem, więc dziś straciłem część tego zysku. Te 45$ uwaliłem, miałem wypłacić ale wszedłem podobnie jak na Tickmill w S na EURUSD i potem dopłaciłem 2 x 10$ jeszcze. Ogólnie straciłem 30$ wkładu własnego i ten zysk. Wyzerowałem konto. Od poniedziałku Stop Loss na wejściu z Forexcity_EA_v3.35-RC. Zbieram się już od kilku tygodni i ciągle tego SL nie ma u mnie. Ale teraz już na serio. Tylko najpierw musze nauczyć się ten Stop Loss stawiać, nie odsuwać go, nie dopłacać do konta, tylko akceptować strate. Niby skąd ma się to wziąć?! Trzeba wypracować w końcu te nawyki. Zmienie też styl budowania pozycji, będę używał stochastic na M1 do wejścia i nie będę wchodził od razu jedną pozycją tylko rozbije to na mniejsze pozycje, zaczne od 0.01 lota znowu i spróbuje tylko w małej strefie cenowej budować pozycje ( knoty świec / strefa konsolidacji ) ze stop loss w ten sposób a potem już nie dokładam tylko prowadze trejd do TP. Jak zamkne ponawiam proces, czyli buduje pozycje wchodząc po stochastic 7-3-3 kiedy jest na 20 jak otwieram L albo 80 na S, jak nie wejdzie na tą wartość nie otwieram pozycji. Maksymalnie 50% depozytu w obrocie. I w ten sposób potrenuje na tym co mi zostało w Tickmill, te 750 PLN. Musze zostawić wszystko inne na razie i wrócić do treningu, do tego co robiłem jakiś czas temu jak próbowałem zarabiać 10 PLN dziennie. Tak samo teraz muszę podejść konsekwentnie do tego i nauczyć się stosować takie zasady. Zobacze jak mi to wyjdzie. Takie mam wnioski po tym wszystkim. To dopłacanie żeby uśredniać jest gorsze niż brak Stop Lossa... Dziś straciłem 350 PLN tego co już miałem na koncie w banku. To i tak niewielki koszt nauki. Jak nic nie zmienie teraz to zaraz oddam cały zysk. Dlatego od poniedziałku musze wrócić do nauki podstaw, stawienie SL, wchdzenie w pozycje kiedy jest sygnał, wykorzystywanie maksymalnie 50% depo, itp.

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Rookie, ale zdajesz Sobie sprawę że takie "obiecanki" i postanowienia mogą trwać wiecznie. Tak jest u większości. Zawsze cos sie znajdzie by coś zrypac, niestety. Dlaczego grałeś S na edku gdy trend jest mega up? Nawet nie średnio mocny ale bardzo mocny.

Groźby przebicia 5 miesięcznych maxow nie brales pod uwagę? I tak miałeś szczęście. Gdyby to zrobił ujek to przebicie byłoby na 200 pipsow. Zawsze z trendem Rookie, zawsze. Tylko wtedy duże RR. Z trendem zawsze duże RR.

Zablokowany