next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Poszukałem na szybko takiej korekty. Każdy ruch miał idealnie po 48 pips i masz przykład z mierzeniem fibo expansion , które wypada na FE100.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

wielkie dzięki za objaśnienie, tak o tym myślałem ale naprzemienne używanie tych określeń wprowadziło mi chaos... pozdrawiam

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Był taki czas że interesowałem się tym co przedstawił pol75. Na dzień dzisiejszy tylko formacja ABCD według Grzegorza M
https://www.youtube.com/watch?v=iW1fSSyIY1I

Teraz przerabiam Cykle Hosody i jestem pod sporym wrażeniem precyzji działania.
Oraz załącznik;

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Wreszcie udało się zebrać większy ruch i zarobić 2k przy tym tj ponad 20% depo. Na koncie Tickmill skończyłem ten trejd na BE bo mnie przewiozło troche i ostatecznie +150 PLN tylko. Wypłaciłem wszystkie zyski, w sumie 2.5k prawie. Od poniedziałku prawie nie spałem tylko czuwałem przy wykresie i teraz przerwa do końca tygodnia. Ale dość mocno dostałem tutaj bo DD miałem prawie 3k momentami więc RR 1:1. Ale przy wtopie nie byłoby tak fajnie, a już przez chwile pogodziłem się z tym że trzeba będzie zamknąć to na stracie 3k z obu kont. Na Tickmill musiałem dopłacić 1k żeby utrzymać pozycje. Miałem sporo szczęścia znowu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

W tych runach od 1$ na dźwigni 1:1000 mam 3 próbe za sobą. Tak samo EURUSD L. Na tym ruchu udało się zarobić 7.6$ ale musiałem dopłacić 1$ żeby mnie nie wyrzuciło czyli to jest 380%. Łącznie wrzuciłem 4$ do tej pory. Więc na razie na plus, bo wrzuciłem 4$ a mam teraz 7.6$. Robie taki test dla siebie ale wrzuce tutaj to info przy okazji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

wiesz co rookie. byłem kiedyś w identycznej sytuacji, też tak zarobiłem fajną kasę na wchodzeniu przeciwko momentum i korekcie i co ważne wypłaciłem tą kasę. I wiesz co? za kilkanaście tygodni tą samę kasę wpłaciłem na utrzymanie pozycji znów w takim samym gridzie. Ale tym razem już nic nie wypłaciłem.
Na dłuższą metę nie zarobisz tak bo MM nie jest po Twojej stronie. Musiałbyś mieć nieograniczoną płynność własnych środków aby tak spekulować a to tylko danbo ma.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:wiesz co rookie. byłem kiedyś w identycznej sytuacji, też tak zarobiłem fajną kasę na wchodzeniu przeciwko momentum i korekcie i co ważne wypłaciłem tą kasę. I wiesz co? za kilkanaście tygodni tą samę kasę wpłaciłem na utrzymanie pozycji znów w takim samym gridzie. Ale tym razem już nic nie wypłaciłem.
Na dłuższą metę nie zarobisz tak bo MM nie jest po Twojej stronie. Musiałbyś mieć nieograniczoną płynność własnych środków aby tak spekulować a to tylko danbo ma .
Ale dopłacasz jeszcze czy już się tego oduczyłeś. To jak teraz budujesz pozycje, kiedy nie masz racji ucinasz strate, stawiasz SL? Grasz za % kapitału czy masz mały kapitał i lewarujesz? Co tam teraz robisz, jak grasz?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

oduczyłem się tego. spekuluję normalnie, z SLem :) ale musiałem nauczyć się stawiać małe te stoplosy, rzędu 5 do 10 pipsów na walutach lub 5 do 10 pkt na daxie. No i generalnie indexy jednak lepiej mi leżą. Mniejsze koszty, mam wrażenie, że wykres jest jakiś prostszy, bardziej techniczny.
Aby postawić taki mały stoploss to musisz zejść bardzo nisko na M1 lub M5 maks. Rozciągam sobie fibo, rysuję korekty, wsparcia i opory, pivoty, wybicia z trójkątów, wybicia poziomów lub po prostu trend, wtedy jest najlepiej - na M1 i M5 to wszystko bardzo ładnie widać.
Popatrz jak dax dziś ładnie zapieprzał w dół, 130 pkt zrobił z ładnym trendem, chociaż na końcu przyśpieszył. Popatrz ile było szans na spokojne wejście z minimalnym SLem.
SL od 5 do 10 pkt. TP od 10 do 20 pkt. Kto miał nerwy to wyczekał poranną konsolę z wycinką SL na shorty i trzepał kasę na trendzie.
Jedna korekta do 38.2% oraz cztery do 61.8% czyli typowo daxowo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:Poszukałem na szybko takiej korekty. Każdy ruch miał idealnie po 48 pips i masz przykład z mierzeniem fibo expansion , które wypada na FE100.
pol, jak mógłbyś wrzuć setup z geometrii albo układ harmoniczny jaki ostatnio rozgrywałeś.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

rookie, widzę, że comeback do czegoś normalnego i dobrze. ale pozwól sobie przekazać jedną rzecz - nie patrz na setup jak na coś takiego co musi wyjść. Zauważ, że wiele setupów tworzy tworzy sie, Ty pod to ustawiasz się i za chwilę to znika i jest całkowicie czymś innym. Musisz z tym pogodzić się i być na to przygotowanym (czyli rozsądny SL lub zamknięcie z palca lub w ógóle nie otwierasz pozycji tylko czekasz na realizację setupu i dołączasz się do ruchu).

Zablokowany