next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: next

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

Nie czytałem nawet 1/10 tego wątku, ale tutaj przynajmniej jest jakaś merytoryczna dyskusja.

Ja Ci dam radę, do której się na pewno nie zastosujesz, ale która wg mnie będzie najodpowiedniejsza:

Rzuć to wszystko w cholerę na 3-4 mies. Cały forex. Załóż sobie konto na jakiejś giełdzie albo kup jakiegoś coina bitcoinopodobnego za 10 zł. Coś, co nie jest kontraktem.
Następnie siedź i gap się do oporu na tabelkę zleceń i market depth. Dzień w dzień tylko to gdzieś w tle, a normalnie rób jakąś użyteczną pracę, którą potrafisz. Wnioski przyjdą same.
Nawet najlepiej, żebyś nie patrzył za często na wykresy świecowe, które są rezultatem sparowanych zleceń.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

chihuahua pisze:Nie czytałem nawet 1/10 tego wątku, ale tutaj przynajmniej jest jakaś merytoryczna dyskusja.

Ja Ci dam radę, do której się na pewno nie zastosujesz, ale która wg mnie będzie najodpowiedniejsza:

Rzuć to wszystko w cholerę na 3-4 mies. Cały forex. Załóż sobie konto na jakiejś giełdzie albo kup jakiegoś coina bitcoinopodobnego za 10 zł. Coś, co nie jest kontraktem.
Następnie siedź i gap się do oporu na tabelkę zleceń i market depth. Dzień w dzień tylko to gdzieś w tle, a normalnie rób jakąś użyteczną pracę, którą potrafisz. Wnioski przyjdą same.
Nawet najlepiej, żebyś nie patrzył za często na wykresy świecowe, które są rezultatem sparowanych zleceń.
Nie bardzo rozumiem czego ma mnie nauczyć to doświadczenie... ale Demo Interactive Brokers nada się? Jest tam wgląd w drabinke zleceń, itd.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

chihuahua,
znakomita rada, kto wie czy nie najlepsza jaką w tym wątku udzielono do tej pory... powinienm sam sobie zaaplikować ją również...

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

No..., ale..., w ten sposób, to on się nie dorobi, przecież... :wink:
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: next

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

" Nie bardzo rozumiem czego ma mnie nauczyć to doświadczenie... ale Demo Interactive Brokers nada się? Jest tam wgląd w drabinke zleceń, itd. "

Żadne demo forexowe się nie nada, bo:
1. Ma swapy, które będą miały wpływ nad podejmowane decyzje. Założenie jest takie, że masz pozycje trzymać i obserwować co się dzieje, a nie trzymać i w tyle głowy mieć, że "nic nie robię" i na swapach w mies. straciłem 8% kapitału.
2. Nie masz realnej możliwości złożenia zlecenia do arkusza.
Na realnym rynku, kiedy znajdziesz poziom, na którym nie ma zleceń i wstawisz oczekujące,
Twoje 10zł zostanie pokazane jako zlecenie do realizacji, które przy zrealizowaniu przynajmniej na milisekundę wpłynie na kurs rynkowy.
Do tego musi być market depth, ponieważ musisz widzieć i utrwalić sobie obraz tego jak wygląda nagromadzenie zleceń na danych poziomach i jak wygląda ten rozkład zależnie od różnych faz rynku.


Co to ma dać?
Zacznijmy od diagnozy:
Wykonujesz zagrania, które są często przeciw sentymentowi rynku. Łapiesz kilkanaście pipsów, bo widzisz "okazję".
Trzymasz stratę do oporu, bo myślisz, że money management i uśrednianie strat zastąpi informację na temat kierunku, w jakim na daną chwilę odbywa się hurtowy handel.
Ignorujesz brak tej informacji. Starasz się ją zastąpić dokładaniem wskaźników, które przetwarzają zrealizowane zlecenia.
Wskaźniki, ani żadne EA będące w zasięgu przeciętnego kowalskiego nie potrafią rozpoznawać kontekstu rynku.
Tylko człowiek bez większego problemu potrafi zrozumieć, że pozornie dwie podobne sytuacje, układy świec itp. mogą mieć zupełnie inne znaczenie. Nawet jeżeli zazwyczaj nie potrafi wyjaśnić dlaczego wie, że tym razem jest inaczej.

Celem obserwacji drabinki zleceń jest zrozumienie u źródła, kiedy na rynku widoczna jest siła, która będzie potrafiła tym rynkiem ruszyć. A ruszać rynkiem może tylko ten, kogo stać na wykupowanie po każdej cenie zleceń oczekujących.
Zlecenia można podzielić na defensywne (z limitem) i ofensywne (PKC). Analiza techniczna teoretyczna uczy czym są zlecenia defensywne i sugeruje, żeby tam umieszczać swoje (dokładać do obrony jakiegoś poziomu). Analiza techniczna praktyczna jest dokładaniem się w wybranych obszarach do zleceń ofensywnych. Masz się dołączać do ruchu. I nie być w tym pierwszym przy wejściu ani ostatnim przy wyjściu.

Twój umysł musi sobie zakotwiczyć wiedzę dot. tego co się zdarzyło przed tym zanim zamknęła się jakakolwiek świeca na jakimkolwiek interwale. Musisz praktycznie potrafić widzieć czy w ciągu danego dnia do obecnego momentu przewijają się zlecenia mówiące "wzięliśmy te poziomy i jedziemy po więcej" czy są tam zlecenia typu "wsiedliśmy do pociągu, który nie ma lokomotywy".


PS: Oczywiście daję Ci radę, którą sam dogłębnie zastosowałem, i co do której uważam, że dała mi więcej niż kilka lat siedzenia na forach i szukania (często wyimaginowanych) odpowiedzi.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

@chihuauaaa - pieknie napisane, chylę czoła i pozdrawiam, Twoj post potwierdza moje obserwacje, że jesteśmy w matrixie, który służy tylko i wyłącznie wyciąganiu od nas kasy.

olds

Re: next

Nieprzeczytany post autor: olds »

chihuahua pisze: Wskaźniki, ani żadne EA będące w zasięgu przeciętnego kowalskiego nie potrafią rozpoznawać kontekstu rynku.
Tylko człowiek bez większego problemu potrafi zrozumieć, że pozornie dwie podobne sytuacje, układy świec itp. mogą mieć zupełnie inne znaczenie. Nawet jeżeli zazwyczaj nie potrafi wyjaśnić dlaczego wie, że tym razem jest inaczej.

Celem obserwacji drabinki zleceń jest zrozumienie u źródła, kiedy na rynku widoczna jest siła, która będzie potrafiła tym rynkiem ruszyć. A ruszać rynkiem może tylko ten, kogo stać na wykupowanie po każdej cenie zleceń oczekujących.
Zlecenia można podzielić na defensywne (z limitem) i ofensywne (PKC). Analiza techniczna teoretyczna uczy czym są zlecenia defensywne i sugeruje, żeby tam umieszczać swoje (dokładać do obrony jakiegoś poziomu). Analiza techniczna praktyczna jest dokładaniem się w wybranych obszarach do zleceń ofensywnych. Masz się dołączać do ruchu. I nie być w tym pierwszym przy wejściu ani ostatnim przy wyjściu.

Twój umysł musi sobie zakotwiczyć wiedzę dot. tego co się zdarzyło przed tym zanim zamknęła się jakakolwiek świeca na jakimkolwiek interwale. Musisz praktycznie potrafić widzieć czy w ciągu danego dnia do obecnego momentu przewijają się zlecenia mówiące "wzięliśmy te poziomy i jedziemy po więcej" czy są tam zlecenia typu "wsiedliśmy do pociągu, który nie ma lokomotywy".

PS: Oczywiście daję Ci radę, którą sam dogłębnie zastosowałem, i co do której uważam, że dała mi więcej niż kilka lat siedzenia na forach i szukania (często wyimaginowanych) odpowiedzi.
Podpisuję się pod tym obiema rękami. Siedzę w tym naprawdę kawał czasu, ćwiczyłem 3 lata indyki, sieci neuronowe, analizę cykli. Uczyłem się 5 lat od kolejnych guru PA (nie wymienię nazwisk) a zacząłem zarabiać kiedy przez kolejne 3 wywalałem z głowy te wszystkie uczone setupy, formacje itp, i przestałem patrzeć na rynek przez pryzmat czyichś technik. Najważniejszym pytaniem , które zadaje sobie wciąż i wciąż na zamknięcie każdego kolejnego słupka to DLACZEGO - dlaczego rynek się zatrzymał i co przetestował czy ma więc ochotę na kontynuację ruchu czy jego zniesienie.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »


-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

chihuahua, no co mogę teraz napisać... zastanowię się nad tym. Z fx pownie nie znikne na kilka miesięcy ale mogę zacząć obserwować w tle inne rynki i ich zachowanie tak jak napisałeś.


Zablokowany