next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
waller

Re: next

Nieprzeczytany post autor: waller »

Brak SL
Wykresy =<15MIN
Szukanie formacji świecowych na intra
Spread
--------------------------------------------
Sory, ale nie wróżę dobrze. Przemyśl i zrozum jak działa rynek.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Stosuje SL na drugim koncie. Tutaj grałem setupy PA + geometria dla wejścia na pojedynczej świecy M5. Chciałem zminimalizować ryzyko wchodząc na wykresie tickowym wg geometrii, czyli fibo na pojedynczej świecy. I takie świece wybrałem jako setupy jak tutaj widać. 4 x SL. 10 pips straty razem z prowizją. Więc to fatalne wyniki, skuteczność żadna i duże straty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:Stosuje SL na drugim koncie. Tutaj grałem setupy PA + geometria dla wejścia na pojedynczej świecy M5. Chciałem zminimalizować ryzyko wchodząc na wykresie tickowym wg geometrii, czyli fibo na pojedynczej świecy. I takie świece wybrałem jako setupy jak tutaj widać. 4 x SL. 10 pips straty razem z prowizją. Więc to fatalne wyniki, skuteczność żadna i duże straty.
Dalej nic nie rozumiesz.
Co ty chcesz zrobić???
Co to ma wspólnego z wykresem i z rynkiem?
Ty chcesz narzucić swoje reguły, gdzie one nic nie znaczą.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Chart_USD_JPY_5 Mins_snapshot _ SL x 4 (1).png
A ty w ogóle wiesz, że spread jest?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, dzięki za wyjaśnienie. To były testowe setupy. Ogólnie doszedłem do wniosku że ta strategia jest bezsensu, ewentualnie trzeba to jeszcze sprawdzić i dopracować np. stawiając oczekujące i albo SL albo zlecenie odpala się na 61.8 poprzedniej świecy. Tylko ten setup też musi być konkretny. Na przykład doji nie będzie miało cofnięcia do 61.8, tylko trzeba odpalić zlecenie na open/close i SL nad doji. Wtedy jest szansa że zlecenie zostanie zrealizowane po dobrej cenie, i setup zostanie rozegrany oraz nie wybije SL. Więc to nie jest tak że nic nie mam, coś tam sobie rozpracowuje... odpowiadając na pytanie.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:Ok, dzięki za wyjaśnienie. To były testowe setupy. Ogólnie doszedłem do wniosku że ta strategia jest bezsensu, ewentualnie trzeba to jeszcze sprawdzić i dopracować np. stawiając oczekujące i albo SL albo zlecenie odpala się na 61.8 poprzedniej świecy. Tylko ten setup też musi być konkretny. Na przykład doji nie będzie miało cofnięcia do 61.8, tylko trzeba odpalić zlecenie na open/close i SL nad doji. Wtedy jest szansa że zlecenie zostanie zrealizowane po dobrej cenie, i setup zostanie rozegrany oraz nie wybije SL. Więc to nie jest tak że nic nie mam, coś tam sobie rozpracowuje... odpowiadając na pytanie.
Ale chcesz to wykonać nierealnie, życzeniowo, niezgodnie z mechaniką ceny.
Niezgodnie z realiami rynku.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Właściwie to miałem rozgrywać ten schemat ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/143506 ), takie świece BO i cofnięcia. Nie wiem czemu wybrałem te setupy jak wyżej Tak, to było życzeniowe i próbowałem dostosować rynek do swoich wymagań. Rozumiem te błędy. Ok, to tyle.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Rookie,
Piszesz PA i geometria ... obawiam się że nierozumiem o czym piszesz... pokaż jakie PA i jaka geometria, co musi się zdarzyć aby w/g twojego systemu zaistniał sygnał zajęcia pozycji oraz co musi zaistnieć aby zaistniał sygnał do zamknięcia trejdu... to musi być jasno wyartykułowane (nie mówąc już o SL). Inaczej nie będzie można porównywać trejdów, szukać przyczyn niepowodzeń, nie można również będzie zrobić backtestów. Wystarczy pięć punktów, które będziesz za każdym razem przestrzegał, będziesz mógł analizować dokonane trejdy, kolego zrozum jeśłi nie masz tego, to grasz w ciemno i nie możesz wyciągać żadnych wniosków, nie będziesz mógł poprawić czegokolwiek bez odniesień, bez referencji.
Grasz geometrie, tak się wyrażasz, a mnie się wydaje że powinieneś grać cenę... jaka to róznica, ano taka że nie kupujesz/sprzedajesz na poziomie, jednym kolejnym, dzisiątym tylko obserwujesz co cena na tym poziomie robi. Jak robi czego się spodziewasz to dopiero zagrywasz, jak nie robi tego na co czekasz to niech idzie sobie w cholerę a ty trzymasz rączki pod .... już nie raz pisałem gdzie...
Zrób sobie prezent i zacznij grać zachowanie ceny na poziomach, reakcje ceny a nie jakieś kreski na wykresie tyko dlatego że tam są.

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

jackub pisze:Rookie,
Piszesz PA i geometria ... obawiam się że nierozumiem o czym piszesz... pokaż jakie PA i jaka geometria, co musi się zdarzyć aby w/g twojego systemu zaistniał sygnał zajęcia pozycji oraz co musi zaistnieć aby zaistniał sygnał do zamknięcia trejdu... to musi być jasno wyartykułowane (nie mówąc już o SL). Inaczej nie będzie można porównywać trejdów, szukać przyczyn niepowodzeń, nie można również będzie zrobić backtestów. Wystarczy pięć punktów, które będziesz za każdym razem przestrzegał, będziesz mógł analizować dokonane trejdy, kolego zrozum jeśłi nie masz tego, to grasz w ciemno i nie możesz wyciągać żadnych wniosków, nie będziesz mógł poprawić czegokolwiek bez odniesień, bez referencji.
Grasz geometrie, tak się wyrażasz, a mnie się wydaje że powinieneś grać cenę... jaka to róznica, ano taka że nie kupujesz/sprzedajesz na poziomie, jednym kolejnym, dzisiątym tylko obserwujesz co cena na tym poziomie robi. Jak robi czego się spodziewasz to dopiero zagrywasz, jak nie robi tego na co czekasz to niech idzie sobie w cholerę a ty trzymasz rączki pod .... już nie raz pisałem gdzie...
Zrób sobie prezent i zacznij grać zachowanie ceny na poziomach, reakcje ceny a nie jakieś kreski na wykresie tyko dlatego że tam są.
Trafnie ujęte jackub. Jako ciekawostkę dodam że pewien trader z którym pracowałem w momencie gdy interesował się danym produktem to stawiał tam najmniejsze możliwe zlecenie czyli w jego wypadku był to 1 lot. Twierdził i Ja również się z tym zgadzam że gdy jesteśmy w rynku, nawet małą pozycją to nasze reakcje i czucie rynku jest już zupełnie inne niż gdybyśmy tylko obserwowali cenę i szukali wejścia. Zagrywając nawet małą pozycję tak jak by z automatu jesteśmy już w rynku. Obserwujemy co robi cena ze znacznie większą uwagą, skupienie jest wyostrzone i lepiej widać czy np cena ma problemy z pokonaniem kolejnych poziomów czy idzie gładko jak po sznurku. Pewnie wiele razy obserwowaliście waszą pozycję i mimo świetnych setupów coś było nie tak, cena się męczyła i pojawiały się co raz silniejsze i intensywniejsze impulsy przeciwne świadczące o błędnej analizie a Wy i tak w zaparte trzymaliście pozycję zamiast z niej wyjść.

Może spróbuj w ten sposób Rookie?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Pozycja testowa ( pilotażowa ). Już próbowałem takie podejście stosować http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... wa#p861928

Ale może jeśli mam budować cały trejd z kilku pozycji, to rzeczywiście lepiej będzie zacząć od 1 pozycji i jak zarabia dopiero potem dokładać. Wczoraj zobaczyłem że strategia którą stosuje jest zła, zarządzanie kapitałem jest złe. Pisałem że obniże dźwignie na 1:10. Testuje takie rozwiązanie. Ale jeśli zapakuje się full depo na tej dźwigni 1:10 ( czyli 10% konta ) tylko na 1 instrumencie potem mam zablokowane inne ruchy. Wczoraj zobaczyłem te błędy i trzeba będzie to poprawić. Na uśrednianiu przejechałem się wczoraj. Uśrednianie ok, ale jako dywersyfikacja otwierając na innym instrumencie w tej strategii. Jest kilka rzeczy do poprawy które zauważyłem.

Zablokowany