next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

waller pisze:Czyli spekulacja dla samej spekulacji? Lepiej stracić wszystko niż trochę? Rozpatrywałem ten konkretny przypadek.
A dlaczego stracić wszystko?
To ja decyduję ilę się godzę stracić.
Nie dźwignia.

A do kolegi rookie piszemy tu, a on nie chce się niczego nauczyć.
Sam jest winny, bo niczego nie przyjmuje.
Dźwignia w niczym tu nie zawiniła.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

-rookie- pisze:
jackub pisze:rookie, proszę powiedz mi mi co tobą kierowało kiedy brałeś szorty na edku i longi na Uj-ku... wytłumacz mi DLACZEGO... tylko proszę bez tekstów że na "pałę itp", bo to tylko cię ośmiesza... sprobuj sobie przypomnieć...
Nie pamiętam, ale dobrze że to DD mam tutaj, tydzień przed tym jak planowałem grać na większym koncie. Fuck. Może to masochizm, nie wiem, albo głupota. Mogłem odpuścić i pisałem o tym w myfxbook o 15:30 że to będzie zły pomysł otwierać kolejne pozycje, ale chyba tak musiało być...
NIE PAMIETASZ..... rookie wiem że nie pamiętasz bo nie możesz pamiętać czegoś czego nie ma.Nie ma systemu, nie ma reguł, nie ma MM (podobno opanowałeś ale jakoś tego nie widać) ....
Czytałeś Brooksa, czy to on cię namawia aby wchodzić pod pociąg expresowy i zmusić go do zatrzymania się?
Na miłość boska zacznij grać z trendem a nie łap punkty zwotne, nie miej ambicji wchodzić na szczycie bo cię to zniszczy i finansowo i mentalnie. GRAJ KONTYNUACJĘ TRENDU ...
Miałeś piękny pokaz siły podparty newsami, twoja średnia szła w określoną stronę,ostro do góry, czemu nie szedłeś razem z nią? Po jaką cholerę ci aż trzy oscylatory na wykresie jak nie umiesz, nie wiesz jak z nich korzystać?
Wchodzisz na rynek NIEPRZYGOTOWANY, kompletnie nieprzygotowany, chcesz grać przeciwko facetom którzy wciągają nosem 1000 takich grajków jak ty na raz i to zupełnie niechcący... mylisz że jesteś w stanie ich pokonać?. Ty masz zabierać się z pociągiem który oni organizują, a nie kłaść się na szynach i dać się przejechać....

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

jackub, słusznie prawisz, ale rookie nie ma pojęcia o czym ty prawisz.
Może się mu wydaje, że ma, bo coś czytał i wie.
Tyle, że to tylko jest w sferze teorii u niego.
Gdyby to czuł i rozumiał, o czym piszesz, to by nie grał tak jak gra.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Było już poniżej 40% na margin level co jest gorszym wynikiem od tego MC którego byłem bliski jakiś czas temu. Wtedy tylko nieco pod 50% zeszło i zaświecił się czerwony pasek na chwile, tutaj wygląda to źle. Strategia jest do dupy, takimi akcjami blokuje sobie kapitał i wtedy kiedy mógłbym coś rozegrać na innym instrumencie, dywersyfikować to już nic nie moge zrobić. Do tej pory miałem farta z uśrednianiem, tym razem trafiłem na silny i długi trend przez cały dzień przeciwko moim pozycjom. Gdybym miał zarobić te 100 PLN pewnie uciekłbym z pozycji mając już 20-30 PLN i kombinował szukając kontry.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

-rookie- pisze:Gdybym miał zarobić te 100 PLN pewnie uciekłbym z pozycji mając już 20-30 PLN i kombinował szukając kontry.

Gdybyś co? Bo nie kumam? Gdybasz Sobie po prostu czy co? Zagrałeś pod prąd no obu parach a na edku dokładałeś pozycje do stratnych... Zła analiza i zarządzanie portfelem.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Powinienes zapomniec wszystko co po głowie ci lata i przejść kurs na babypips.com. Tam jest wszystko i są egzaminy. System ocenia czy umiesz czy nie. Od początku do końca. Poukładałoby może te sieczkę jaką masz teraz.
Po kursie zacząć od nowa. Od zera...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nieśmiertelny Trader pisze:
-rookie- pisze:Gdybym miał zarobić te 100 PLN pewnie uciekłbym z pozycji mając już 20-30 PLN i kombinował szukając kontry.

Gdybyś co? Bo nie kumam? Gdybasz Sobie po prostu czy co? Zagrałeś pod prąd no obu parach a na edku dokładałeś pozycje do stratnych... Zła analiza i zarządzanie portfelem.
Gdybym miał pozycje w dobrym kierunku i zarabiały, pewnie bym uciekł na zysku 20-30 PLN i potem szukałbym kontry. Nie wytrzymałbym tyle ile wytrzymałem straty, a miałem 120 PLN, więc gdybym miał w przeciwnym kierunku pozycje nie wytrzymałbym do takiego zysku tylko zebrał max 20-30 PLN. To chciałem przez to powiedzieć.

Dziś po południu zacząłem robić modyfikacje strategii, to co zaplanowałem nie wypaliło. To wszystko co pisałem do tej pory, nie działa tak jak zakładałem.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:
Nieśmiertelny Trader pisze:
-rookie- pisze:Gdybym miał zarobić te 100 PLN pewnie uciekłbym z pozycji mając już 20-30 PLN i kombinował szukając kontry.

Gdybyś co? Bo nie kumam? Gdybasz Sobie po prostu czy co? Zagrałeś pod prąd no obu parach a na edku dokładałeś pozycje do stratnych... Zła analiza i zarządzanie portfelem.
Gdybym miał pozycje w dobrym kierunku i zarabiały, pewnie bym uciekł na zysku 20-30 PLN i potem szukałbym kontry. Nie wytrzymałbym tyle ile wytrzymałem straty, a miałem 120 PLN, więc gdybym miał w przeciwnym kierunku pozycje nie wytrzymałbym do takiego zysku tylko zebrał max 20-30 PLN. To chciałem przez to powiedzieć.

Dziś po południu zacząłem testować modyfikacje strategii, to co zaplanowałem nie wypaliło. To wszystko co pisałem do tej pory, nie działa tak jak zakładałem.
No bo sam piszesz.
Ty nie działasz.
I uwierz mi, to jest typowe, co robisz.
Dlatego tyle ludzi traci, ponieważ robi dokładnie to, co ty.
Kisi straty, a zyski ucina.
Gdy tu trzeba odwrotnie.
Ucinać straty, a zyski brać większe, niż straty.
Nie ma w tym żadnej innej tajemnicy, żadnej sztuczki.
Tylko wzięcie odpowiedzialności za swoje trady i działanie.
Tu ułuda i nadzieje, i modlitwa niczego nie da i niczego nie zmieni.
Tylko TY możesz to zmienić.
Żaden czynnik zewnętrzny tu nie wchodzi w grę.
Gdy to zrozumiesz, to będziesz na dobrej drodze.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ten sys o którym tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p874285 ) wspominałem nie był puszczony jak zaplanowałem, ale robiłem testy na historii za ostatnie 2 tygodnie. Całkiem nieźle lewaruje konto, zrobił 7k z 1k, ale potem MC. Robiłem testy w różnych okresach, więc wiem że czasem szybko kończy się zabawa i jest od razu wtopa. Boje się postawić na to pieniądze i go puścić na realnym koncie, ale to też jakiś plan, rodzaj dywersyfikacji.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:Ten sys o którym tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p874285 ) wspominałem nie był puszczony jak zaplanowałem, ale robiłem testy na historii za ostatnie 2 tygodnie. Całkiem nieźle lewaruje konto, zrobił 7k z 1k, ale potem MC. Robiłem testy w różnych okresach, więc wiem że czasem szybko kończy się zabawa i jest od razu wtopa. Boje się postawić na to pieniądze i go puścić na realnym koncie, ale to też jakiś plan, rodzaj dywersyfikacji.
Nadal nic nie rozumiesz.
To, co pokazujesz, to żadne systemy nie są.
To są same porażki.
Same bzdury i bajki.
Złudzenia i życzenia.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Zablokowany