next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

tu masz wtorek na funcie, wszystkie dywergencje handlowalbys?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:tu masz wtorek na funcie, wszystkie dywergencje handlowalbys?
Pytanie było jak Wy byście to handlowali. Ja już opisałem swoje podejście do dywergencji...

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

tak jak te czerwone pionowe kreski wejscia w short. dywergencja tylko jako sygnal, ze jedna strona slabnie ale nigdy jako trigger.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Dywerygencje nie działają tak jak sobie myślisz. Oooo jest wchodzę i wyciągam min 30 pipsiaków. Ty oczekujesz aby ktoś tobie udowodnił że to działa i szukasz argumentów o twojej racji. Ok można też tak podejść. Wiem jedno że tłumaczenie tutaj , teraz Tobie mija się z celem. Wszystko jest opisane tylko czytać. Zaraz napiszesz odpowiedz zwrotną że ja taki czy owaki jestem. A co mam pisać na twoje argumenty i udowadniać już udowodnione.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:Dywerygencje nie działają tak jak sobie myślisz. Oooo jest wchodzę i wyciągam min 30 pipsiaków. Ty oczekujesz aby ktoś tobie udowodnił że to działa i szukasz argumentów o twojej racji. Ok można też tak podejść. Wiem jedno że tłumaczenie tutaj , teraz Tobie mija się z celem. Wszystko jest opisane tylko czytać. Zaraz napiszesz odpowiedz zwrotną że ja taki czy owaki jestem. A co mam pisać na twoje argumenty i udowadniać już udowodnione.
Nie chciałem żebyś mi coś udowadniał, tylko pokazał swoje podejście na realnym wykresie z tego tygodnia do korzystania z dywergencji. Znalazł dywergencje i pokazał jak byś to rozegrał. Skoro źle to robie, to chyba prościej byłoby zamiast masy tekstów i kilkugodzinnej dyskusji 1 wykres który wszystko wyjaśnia, całe podejście forexcube na aktualnym wykresie.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Jak dobrze zinterpretujesz dywerygencję to trafisz w parę 100% pipsów.
Dodałem siatkę 5 pipsową dla porównania ile można zarobić na wejściu w pozycję.
Max co można wycisnąć z pozycji to 4 pip x 5 zleceń = 20 pip z prowizją lub na czysto.
To masz gwarantowane jeżeli zrozumiesz dywerygencje na jednej świecy.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jaja sobie robisz, przecież na tym wykresie nic nie ma. Gdzie jest te 5 miejsc na 4 pipsy? Nic z tego nie wiem. To tak samo jakbym Tobie napisał jak uda Ci się złapać początek ruchu na świecy D1 i będziesz trzymał do końca dnia to zarobisz dużo pipsów bo statystycznie to działa. Brzmi to podobnie. W sumie super, tylko że to mrzonki. Albo czegoś nie rozumiem tutaj...

Kapuje koncepcje, to jest gra w konsolidacji ( range - od bandy do bandy ). Ale nie można tego choć troche wyjaśnić...

To ja wrzuce konkrety bo akurat jest dywergencja... o której pisaliśmy pół dnia... I prowadzenie pozycji tak jak opisałem http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p871644 i nie można tak prosto tego wyjaśnić i pokazać?

Wrzuce potem wykres jak to zamkne żeby było widać i opis tego co zrobiłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

-rookie- pisze:Wrzuce potem wykres jak to zamkne żeby było widać i opis tego co zrobiłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Ty dalej nic nie rozumiesz. To jest skalping który Ty próbujesz naśladować. Ale niech będzie twoja racja. Jaja sobie robię

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:Ty dalej nic nie rozumiesz. To jest skalping który Ty próbujesz naśladować. Ale niech będzie twoja racja. Jaja sobie robię
Cały czas piszesz że forexcube to guru i tylko on potrafi skalpować, żebym uczył się od niego, a teraz że próbuje naśladować...
...
...
..
.
:564:

Swoją drogą forexcube używał ema, bo jakoś tam nie zauważyłem... ech. Już nic nie będę pisał bo mi się odechciało dziś pisać... dla pisania... bez konkretów... Wyżej wstawiłem ten zamknięty trejd z opisem co zrobiłem. Obecnie pracuje nad tym. I w sumie tyle.

Może się komuś przyda albo będzie się nad tym zastanawiał co bym zrobił gdyby nie odbiło od ema w dół. Musiałbym zobaczyć PA, ale zakładam test ema i obserwuje co się na niej dzieje, dlatego że początkowo nie wiem czy to będzie skalp czy mogę zarządzać pozycją jako swing trading w trendzie i cena właśnie będzie odbijała się od ema jak tutaj i będą wybijane nowe dołki lub szczyty. To założenie żeby nastawiać się na swing trading ale mieć w planie wyjście z tego jak ze skalpu. I tutaj akurat wychodziłem po reakcji na "wsparciu". Fałszywe wybicie i powrót. Troche za wysoko zamknalem ale tak jak napisałem dopiero pracuje nad tym, po za tym dopiero zaczynam testować metode. I jak chyba w każdej metodzie opartej na średniej liczy się zamknięcie świec, knoty mogą przebijać średnią ale liczy się to czy świeca zamyka się pod/nad średnią.

krystian74, a ten pomysł żeby grać w konsoli wg wskaźnika jest ok, ale jest trudny do zrobienia na realnym rynku. Chociaż jak tak o tym myśle to chyba przetestuje te metode.

Zablokowany