Never Lose Again by DRAGON33

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
HEX
Gaduła
Gaduła
Posty: 331
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:31

Nieprzeczytany post autor: HEX »

jaroDebiecki pisze:Witam
Mam pytanie do HEX piszesz w swoich wypowiedziach o „sygnale” nie wiem czy dobrze interpretuję warunki „sygnał” na buy jest w tedy gdy
Świeczka h1 zrobi się zielona
Cena będzie pomiędzy kropkami niebieskimi a czerwonymi


Na zdjęciu zaznaczyłem takie miejsce.
Nie ,całkowicie źle to interpretujesz.
Sygnał BUY to zielona linia a SHORT to czerwona linia.ale kupujesz/sprzedajesz tylko w tedy gdy H1 pasuje do danej tranzakcji.
Twój screen pokazuje sytuacje na sprzedarz gdy H1 będzie czerwone i dotknie lini/przejdzie za linie

Awatar użytkownika
jaroDebiecki
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2009, 09:14

Nieprzeczytany post autor: jaroDebiecki »

Dzięki HEX trochę mi to rozjaśniło zasady wejścia a tym czasem jakbym znał wcześniej zasady to można było wejść shorta na linii czerwonej e/j zrobił 10 pip
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

HEX
Gaduła
Gaduła
Posty: 331
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:31

Nieprzeczytany post autor: HEX »

Tutaj masz pokazane jak trzeba było to rozegrać.Nieraz wchodzę po 4 razy na tej samej świeczce.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

Nie rozumiem jakie znaczenie maja kropkowane linie niebieskie i czerwone. Co one zmieniaja w interpretacji sygnalow?
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

Awatar użytkownika
kris007
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 551
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:50

Nieprzeczytany post autor: kris007 »

Witaj HEX, czy przy zawieraniu transakcji kolor "CustomCandle" odgrywa tu jakąś istotną rolę ?

Dodano po 2 minutach:
iwan pisze:Nie rozumiem jakie znaczenie maja kropkowane linie niebieskie i czerwone. Co one zmieniaja w interpretacji sygnalow?
niech się wypowie HEX ale chyba przy tworzeniu się nowej świecy H1 (CustomCandle) powinno się wchodzić po min 2-3 kropkach ale może się mylę ?

HEX
Gaduła
Gaduła
Posty: 331
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:31

Nieprzeczytany post autor: HEX »

iwan pisze:Nie rozumiem jakie znaczenie maja kropkowane linie niebieskie i czerwone. Co one zmieniaja w interpretacji sygnalow?
otóż cały system właśnie polega na tychkropkowanych liniach:)Price action startuje od kropek do kropek prawda?wchodząc w ten ruch zgodnie z H1 uczestniczymy w tym ruchu i to w dobrym kierunku:)przeciez podałem link do strony gdzie jest wszystko ładnie wytłumaczone bodajrze post 1985.A wracając do danych kropkowanych lini,przypatz się a zobaczysz w nich HH i HL LH i LL czy teraz widzisz jaki to ma sens?

Dodano po 4 minutach:
kris007 pisze:Witaj HEX, czy przy zawieraniu transakcji kolor "CustomCandle" odgrywa tu jakąś istotną rolę ?
custom candle to nic innego jak wizualizacja świecy H1.dodatkowo masz wskaźnik mulimeter candle color na którym widzisz inne kolory świeczek D1,H4 my zwracamy uwage tylko na H1 i D1.Custom candle to wskaźnik dla leniwych :)dzięki niemu nie musisz przełanczać na H1 TF żeby zobaczyć jak się zaczeła godzinna świeca i w jakim momencie tworzenia ona jest.jak przełanczasz na mniejsze TF M5,M1 w tedy custom candle się poszerza żeby zmieścić w sobie 60 świeczek 1 minutowych bądx 12świeczek 5 minutowych.
kris007 pisze:niech się wypowie HEX ale chyba przy tworzeniu się nowej świecy H1 (CustomCandle) powinno się wchodzić po min 2-3 kropkach ale może się mylę ?
tak ja własnie staram się tak wchodzić po 2-3 kropkach ale to tez nie jest reguła jeżeli wejście jest po 1 kropce też wchodze.Starajcie się korzystać z M15.

Dodano po 29 minutach:

Ci którzy są zainteresowani tym systemem prześledźcie sobie Ej do tyłu i zobaczcie ile było zyskownych wejść w ciągu dnia a ile minusowych.Te wskaźniki są o tyle dobre że możemy się cofnąć 3 dni wstecz czy 2 godziny wstecz i zobaczyć jak byśmy postąpili ,ten wskaźnik nie LAGUJE nie oszukuje jak np. macd czy stochastic oscylator , MA ile to razy mieliście sytuacje że linie się skrzyżowały (wygenerowany sygnał)wchodziliście a tu niespodzianka linie pochwili się "rozkrzyżowały" i dalej jechana w ta samą strone a my na minusie.a tutaj możemy zobaczyć jak byśmy się zachowali w każdej sytuacji.
Some times the only response is "shit happens" and "you can't win them all."

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

nie mogę załapać tego systemu u mnie czerwone świeczki to świeczki wzrostowe a niebieskie to spadkowe, a na waszych screenach jest odwrotnie, piszecie jeszcze o dwóch średnich ale w tej template

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 658#128658

ich nie ma, bardzo proszę o dobre template i opis jak wchodzić w transakcję, chodzi o to aby zebrać w jednym miejscu wszystkie zasady tego systemu

bardzo proszę o pomoc

8)

aha jeszcze może mi ktoś powiedzieć który wskaźnik rysuje te linie buy i sell??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

HEX
Gaduła
Gaduła
Posty: 331
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:31

Nieprzeczytany post autor: HEX »

klonmarcin pisze: u mnie czerwone świeczki to świeczki wzrostowe a niebieskie to spadkowe, a na waszych screenach jest odwrotnie
Po twojej wypowiedzi stwierdzam że MT4 nie jest twoim przyjacielem.Głupio ci się zrobi że się zapytałes o to;] Kliknij prawym na wykresie daj właściwości,otworzy się okienko i masz tam świeczka bull i bear ;]i możesz sobie ustawić nawet koperkowy róż przeciez kolory nie są ważne chodzi tylko o ruch.
klonmarcin pisze:piszecie jeszcze o dwóch średnich ale w tej template
To pisze do wszystkich.Nigdy nie prosiłem nikogo o plik tpl.Ludzie jesteście aż tak leniwi??te 2 średnie to tak jak napisałem 2 razy EMA tylko że jedna to high a druga low.chyba nie musze tłumaczyć jak je wstawić ;]
klonmarcin pisze: opis jak wchodzić w transakcję
i opis jak wchodzić w tranzakcje też jest w pierwszym moim poście zaczyna się od 12 linijki:) a dodatkowo podałem link do forum na którym w poście 1985 http://forums.babypips.com/show-me-mone ... #post74103 jest pokazane z 6 wejść,dałem tyle screenów nie poto żeby się chwalic że zgarniam pipsy tylko żebyście zaczaili metode ;]
klonmarcin pisze:chodzi o to aby zebrać w jednym miejscu wszystkie zasady tego systemu
tak też zrobiłem ;]
klonmarcin pisze:aha jeszcze może mi ktoś powiedzieć który wskaźnik rysuje te linie buy i sell??
To też juz było trzeba tylko głową ruszyć,korzystam tylko z 4 wskaźników ale tak naprawde potrzebny jest tylko 1 a te 3 to takie ułatwienia dla "leniuchów"
-custom candle-imitacja godzinnych świeczek na mniejszych interwałach.
-TRO_Dynamic_fibs_SR główny wskaźnik to on rysuje te linie buy/sell
-multimeter candle color to wskaźnik który wyświetla kolory świec na poszczególnych przedziałach czasowych.
-no i EMA high/low

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

dzięki, wiem gdzie się zmienia kolor świeczek tylko chodzi mi o to, że ktoś po prostu wprowadza ludzi w błąd i daje kolor świeczki wzrostowej na czerwony, dzięki jeszcze raz i od jutra zaczynam testować tą metodę i oby była dla mnie tak zyskowna jak dla ciebie.


8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

Opis systemu jest lekko chaotyczny ale nie ukrywam, że warto rzucić okiem. W poniedziałek popatrzę na żywo co można z niego wycisnąć (a przede wszystkim jaki ma stosunek sygnałów zyskownych do fałszywych bo to jest klucz do sukcesu jak się ma kiepski MM).

Pozdrowienia dla autora wątku, dzięki za przybliżenie ciekawej metody skalpu.

J.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

ODPOWIEDZ