NatGas

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Jan55
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 27 wrz 2008, 16:42

Nieprzeczytany post autor: Jan55 »

No nie wiem. Ja mimo wszystko nie zdecydowałbym się na S (chyba, że z jakimś wąskim SL).

ironicman01
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 09 sie 2009, 22:36

Nieprzeczytany post autor: ironicman01 »

bez sl ani rusz;) ale pociagneli dzisiaj, wyglada na to ze z zamknieciem luki nikomu sie nie spieszy.

furao
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 14 lip 2009, 09:58

Nieprzeczytany post autor: furao »

hehe jednak forex uczy cierpliwosci...(aczkolwiek jak na siebie i tak sie nia wykazalem wytrzymujac ponad 6 kafli w plecki:)) gdybym nie zamknal przed ostatnim rolowaniem to dzis bym nawet wyszedl na plus:) mimo wszystko uwazam ze to male naruszenie szczytu po rolowaniu to pulapka i luka sie domknie, aczkolwiek po ostatnim malym sparzeniu nie odwaze sie otworzyc S-ki:)

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Powiem ci tak - byli na forum ludzie, którzy handlowali NatGas i też mieli na minusie nawet więcej, to było gdzieś kilkanaście tys. I też myśleli, że jednak się odwróci. I owszem, kilka razy się odwróciło, dodając im pewności siebie. Ale przyszedł taki czas, że się nie odwróciło i nastąpił margin call.

Handlowałem gazem na początku swojej "kariery" tradera. To co robiłem wtedy dziś bym nie powtórzył.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Jan55
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 27 wrz 2008, 16:42

Nieprzeczytany post autor: Jan55 »

Ma ktoś pomysł gdzie mógłym zdobyć historyczne wartości rolowań poszczególnych surowców (głównie ropa, gaz) oraz obligacji?

ironicman01
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 09 sie 2009, 22:36

Nieprzeczytany post autor: ironicman01 »

Ja bym przejrzal wykres na platformie;)

furao
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 14 lip 2009, 09:58

Nieprzeczytany post autor: furao »

Janie55 archiwum wiadomości na xtb siega do listopada 2007 (tylko ze trzeba kazde rolowanie wyszukiwac "recznie" poprzez wiadomosc o jego wielkosci i do tego celowac mniej wiecej w dzien rolowania sterujac kalendarzem w archiwum newsow)
Nievinny wiem do czego zmierzasz (never ever takie przetrzymywanie pozycji - zawsze SL i ciecie strat jak najszybciej...right?), jesli tak to jestem swiadomy tego bledu, aczkolwiek przy poziomie na ktorym bylismy (ciagle jestesmy...?) nie uznaje go za blad (co innego otwarcie L-ki z takim nastawieniem kilka miesiecy wczesniej kiedy juz rowniez po sporych spadkach natgas byl notowany dajmy na to po 5.300 i mial jakies tam wsparcie za soba - na to bym sie wtedy na pewno nie odwazyl, a przypuszczam ze margin call w przypadkach o ktorych ogolnie piszesz wlasnie z tego wynika (zakladam:)). Za mocna wtope ze swojej strony uznaje jednak brak swiadomosci o rolowaniach (ktorej zwiekszenie nastapilo niestety dopiero po otwarciu kontraktu...) a przede wszystkim ich mozliwej wysokosci...<sic!>, powodzenia gazownikom!

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Ja dążę do tego, że nie wiesz, w którą stronę pójdzie rynek i jakiejkolwiek pozycji nie otworzysz, bez zapieczenia jej, ryzykujesz zbyt dużo. Naprawdę MC potrafi nadejść naprawdę szybko i to nie zależnie od cen instrumentu bazowego.

Ale ja tylko mówię, a każdy robi jak chce. Mi kiedyś też tak mówiono, posłuchałem i nie straciłem. Bo lepiej się uczyć na cudzych błędach.
Trade what you see, NOT what you hear or think

furao
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 14 lip 2009, 09:58

Nieprzeczytany post autor: furao »

Drogi Moderatorze ja bardzo chetnie poslucham:) Zawsze chetnie slucham madrzejszych od siebie, tak wiec o ile masz jakiekolwiek wskazowki (poza tymi, ktore juz sie pojawily) jak najlepiej (wg Ciebie) pogrywac (na natgasie i nie tylko) to mysle ze wszyscy umysly mamy otwarte. I zgadzam sie w 100% ze lepiej uczyc sie na bledach innych...szczegolnie jesli w gre wchodzi MC:/

GRAJEK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 21 maja 2009, 10:40

Nieprzeczytany post autor: GRAJEK »

a jakie znacie platformy gdzie natgas ma mały spread bo na xtb to jest jakas kpina!.
W interactice brokers widziałem cene za otwarcie 1 kontraktu, która wynosiła 1,25 $.
WIme ze MM nie da mi takiej ceny, ale moze ktorys nie zdziera tak jak xtb ...
Pytam bo mam bardzo dobry system na ten instrument, ale ze wzgledy na kosztu spreadu nie mam jak na nim zagrać. :roll:

ODPOWIEDZ