Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

mysje_hood pisze:mam drobny problem z wchodzeniem w transakcje. mianowicie jezeli np istnieje poziom wsparcia ktory wydaje sie dosc silny ( byl testowany juz 4-5 razy) i cena znow zbliza sie do niego. wchodzicie wtedy w L liczac ze juz ktorys raz z rzedu sie od niego odbije? czy razem tak jak ja macie watpliwosci ze nie moze tak sie w nieskonczonosc odbijac i zostanie wreszcie złamany?
Watpliwosci sa zawsze. Musisz zaczac od zobaczenia sytuacji na wiekszym TF schodzac w dol, okreslasz czy jest to s/r krotkoterminowe czy nie. Jezeli krotko i bylo testowane 4-5 razy w ciagu kilku godzin to istnieje spore ryzyko zlamania poziomu, wtedy po wejsciu w pozycje w miare szybko trzeba ja zabezpieczyc lub brac niewielki profit (20-30pips). Zacznij od swiec daily, znajdz ciekawy setup na jakiejkolwiek parze, schodz na H4 i H1, to pozwoli Ci ocenic sytuacje, transakcje rob na M15 lub nawet M5 zeby znalezc najlepszy moment wejscia, mozna poslugiwac sie formacjami swiecowymi (doji, hammer, inside bar, pin bar itp), istotne tez sa poziomy 00.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
senemedar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 05 wrz 2008, 09:22

Nieprzeczytany post autor: senemedar »

Przepraszam za offtopic, ale dlaczego Wasze obrazki się wyświetlają a moje nie ? :mrgreen: chodzi o rozdzelczość (za wysoka), czy ja coś źle robię?
[R]

kobra11
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 23 cze 2006, 22:58

Nieprzeczytany post autor: kobra11 »

Tak za duże obrazki. max chyba 600x600

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Obrazek musi miec max 650x650pix wtedy bedzie widoczny, inaczej bedzie zalacznikiem lub byc wrzucony np na fotosik.pl, ja wrzucam na fotosik, szybciej jakos mi to idzie............ choc jest ryzyko zed obrazki z fotosika kiedys znikna :(

Skalpowanie cada, schemat........

Obrazek


Ten sam schemat na gu i eu, przy stosunkowo niewielkim ryzyku (15-20pips) dobry profit....

Obrazek

Obrazek

Jezeli ktos jeszcze nie jest przekonany, zapraszam do nauki i testowania na zywo, codziennie mamy takie okazje....... na razie testujcie i grajcie na demo, pokazujcie dobre i zle wejscia, malymi pozycjami na realu, to mniej stresujace i dajace lepsze wyniki niz kazdy EA czy sys oparty na masie wskaznikow spod ktorych nie widac swieczek.......
Ostatnio zmieniony 13 maja 2009, 18:32 przez fxlamer, łącznie zmieniany 2 razy.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
senemedar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 05 wrz 2008, 09:22

Nieprzeczytany post autor: senemedar »

Rozumiem, dzięki. Ja zapisuję je bezpośrednio z MT. Niby jest tam zmniejszanie, ale nie zmniejsza całego ekranu tylko wycina fragment. Trzeba będzie się chyba zaprzyjaźnić z fotoszopem ;)
[R]

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

senemedar pisze: Trzeba będzie się chyba zaprzyjaźnić z fotoszopem
polecam darmowy i dobry http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... apture+5.3
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
senemedar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 05 wrz 2008, 09:22

Nieprzeczytany post autor: senemedar »

Dzięki ;) sprawdzę.

A tymczasem moja mała analiza zmniejszona.

Edit:
O, działa ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Tak moze wygladac ekran preview do szybkiej oceny sytuacji na wielu parach. Uwaga, obrazek 1450x760pix.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
senemedar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 05 wrz 2008, 09:22

Nieprzeczytany post autor: senemedar »

Jaka średnia? Ema 60? ;)
[R]

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Jaka średnia? Ema 60?
Ze wzgledu na male okienka konieczna jest srednia zeby byc zorientowanym w trendzie, to jest wma100 ale w tym przypadku chyba lepiej sie sprawdzi sma, musze sprawdzic........
Ok, sma jest spoko...... w koncu to tylko prosty wskaznik trendu......

Taki ekran preview ma spore zalety, jeden rzut oka i widzisz ktora para jest warta uwagi, jeden klik i widzisz ja na calym ekranie, drugi klik - grasz i wygrywasz... :lol:
Bedzie dobrze, luz......
=================

ODPOWIEDZ