Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

FreeWay pisze:Już ci napisałem gdzie sie masz udać by uzyskać odpowiedz , ale widzę że jesteś zbyt leniwy by to zrobić.
ps Wesołych Świąt ucałuj tatę przy jajku :D
Co do Świąt to nawzajem. Co do taty to niewykonalne bo juz dawno umarł ze starości. Za to pozdrów swojego ....synku :)
I ukłony dla mamy :d
Co do Rafała Z. to widze standard. Rafał to, Rafał tamto. A goście nie potrafia odpowiedzieć na proste pytanie. Mam teraz przeglądać dziesiątki filmów Rafała Z. by sie dowiedzieć prostej rzeczy :)
A może kolega po prostu nie potrafi na nie odpowiedzieć.
Wesołych Świąt wszystkim przy okazji.

FreeWay

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Cblondyn pisze:
FreeWay pisze: Jakby tak nad tym sie zastanowić to taka formacja objęcia mówi tyle że ktoś w danym momencie musiał kupić/sprzedać więcej niż było aktualnie dostępne , co nie jest gwarancją kontynuacji ruchu po wystąpieniu formacji.
A jaka formacja daje taką gwarancje. Chętnie sie dowiem i zaczne stosować :d
Czasami ludzie piszą bzdury nawet nie zdając sobie z tego sprawy :)
Zacznijmy od tego o co ci chodziło , nigdzie nie pisałem że jakaś daje gwarancje ewentualnie zwiększa prawdopodobieństwo. Z tym jeżozwierzem to był farmazon a ty to łyknąłeś i w to uwierzyłeś , tylko patrzeć jak cie ktoś metodą na wnuczka zrobi :D

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

FreeWay pisze:
Cblondyn pisze:
FreeWay pisze: Jakby tak nad tym sie zastanowić to taka formacja objęcia mówi tyle że ktoś w danym momencie musiał kupić/sprzedać więcej niż było aktualnie dostępne , co nie jest gwarancją kontynuacji ruchu po wystąpieniu formacji.
A jaka formacja daje taką gwarancje. Chętnie sie dowiem i zaczne stosować :d
Czasami ludzie piszą bzdury nawet nie zdając sobie z tego sprawy :)
Zacznijmy od tego o co ci chodziło , nigdzie nie pisałem że jakaś daje gwarancje ewentualnie zwiększa prawdopodobieństwo. Z tym jeżozwierzem to był farmazon a ty to łyknąłeś i w to uwierzyłeś , tylko patrzeć jak cie ktoś metodą na wnuczka zrobi :D
Zarzut, że jakas formacja nie daje gwarancji jest co najmniej zaskakujący. Przeciez nie daje żadna i jest to wiedza dość powszechna. Może kolega wierzy, że są takowe co dają gwarancje "zawsze"? Przynajmniej taki można wyciągnąć wniosek :)
Co do formacji jeżozwierza to skoro podobno jest formacja" karmienia kaczek" to czemu nie ? :d
Pomysłowość ludzka w przypadku forexu juz przestała mnie dziwic :)
Co do formacji engulfa to jak na historii mozna sprawdzić jest niekiedy (nigdy zawsze) początkiem tworzenia sie nowego trendu/korekty. Zjawisko ze wszech miar zrozumiałe i wynika z dynamiki cenowej. Żadne cuda
Podsumowując. Czy engulf może byc początkiem odwrócenia trendu? Jak najbardziej. Czy zawsze? Absolutnie nie. Istotne jest w jakim miejscu wystapi. Opisuje to PA. Koniec kropka. Podobnie RGR czy DT czy jeszcze inna formacja cenowa/świecowa.

FreeWay

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Albo zbyt wcześnie zacząłeś świętować :D albo masz problem ze zrozumieniem tego co czytasz lub jedno i drugie na raz , po raz który mam pisać ZE NIE DAJE GWARANCJI....

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

FreeWay pisze:Albo zbyt wcześnie zacząłeś świętować :D albo masz problem ze zrozumieniem tego co czytasz lub jedno i drugie na raz , po raz który mam pisać ZE NIE DAJE GWARANCJI....
Super ;)
A juz myślałem, że kolega uznał to za głowny zarzut w stosunku do engulfa :)
Gratuluje, że tak nie jest ;)
Co do tych 50% to może być doskonałym wynikiem :)

olds

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: olds »

Wątek nam zamarł, a sądzę , że warto techniki PA przypominać. Poniższe dywagacje są wynikiem paru lat obserwacji (13 lat na forex i 10 lat PA). Przyczyną tego wpisu jest wykres ceny na edku interwał 1H w okresie 7 stycznia (8:00) - 11 stycznia (4:00) , który nawet teraz kiedy to piszę wywołuje szeroki uśmiech:
Obrazek
Lata doświadczeń z pierdylionem systemów (pierwsze 3 lata na wskaźnikach, analizie cykli, sieci neuronowe itp a potem różne techniki PA) doprowadziły mnie do najprostszego poszukiwania możliwości przedłużenia ostatniego wyraźnego ruchu o kolejny taki sam odcinek (czasami odmierzanym wprost od zakończonego a czasami przesuniętego o korektę nazywanymi extended albo expanded - mniejsza o nazwy bo sam już nie pamiętam który jest który)
Żeby nie przynudzać opiszę zaznaczone punkty krytyczne na wykresie:
1. Wyraźnie zaznaczony ruch ceny w dół (zainicjowany dość dobrym setupem zwanym "horn" )
2. Staje się jasne , że rynek szuka możliwości kontynuacji tego ruchu , ale po korekcie do 2 (sam zaczynam na to polować)
3. Niestety niecierpliwe SMALL MONEY szukają zbyt gorączkowo możliwości wskoczenia w spadki tworząc kanał 3
4. Kanał spadkowy kończy się gwałtowniejszym ruchem w dół (nie dołączyłem bo uważałem że jest przedwczesny)
5. To jest właśnie miejsce , na które czekają BIG MONEY.
6. Koniec ruchu , szeroki uśmiech. Tak MUSIAŁO się skończyć.
Niestety beze mnie. Od wielu lat stosuję wyłącznie wejścia po markecie na zamknięciu kolejnych słupków - to mój 10-letni nawyk który muszę zwalczyć i który stał się powodem całego tego wpisu. Wystarczyło ustawić zlecenie oczekujące na linii 2 i TP na linii 6 i wyłączyć platformę na 3 dni, żeby w poniedziałek 11 stycznia obudzić się z kontem większym o 38% przy ryzyku 2% !!! (stosuję 6 pipsowy SL = 2 % kapitału, ruch był na 118 pipsów - 4 pipsy bezpieczeństwa czyli w moim przypadku do zgarnięcia 112 pipsów, czyli RR=19 ).
Nie wszedłem na zamknięciu 5 bo bałem się ponownego testowania 2 i miałem rację (wchodząc na 5 wyleciałbym na SL).
Jak widać PA bywa pasjonujące, warte czytania i ciągłej nauki (dla mnie wezwaniem do zmiany nawyku i przełamania się do zleceń oczekujących). Nie zawsze PA jest tak wyraźne, ruchy często bywają przerywane zatrzymaniem na różnych poziomach (obszarach demand i supply) ale również grą na innych interwałach (o tym można dyskutować godzinami czy wręcz napisać książkę)
Pozdrawiam i życzę udanych prób.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

olds pisze:
11 sty 2021, 10:12
Wątek nam zamarł, a sądzę , że warto techniki PA przypominać. Poniższe dywagacje są wynikiem paru lat obserwacji (13 lat na forex i 10 lat PA). Przyczyną tego wpisu jest wykres ceny na edku interwał 1H w okresie 7 stycznia (8:00) - 11 stycznia (4:00) , który nawet teraz kiedy to piszę wywołuje szeroki uśmiech:
Obrazek
Lata doświadczeń z pierdylionem systemów (pierwsze 3 lata na wskaźnikach, analizie cykli, sieci neuronowe itp a potem różne techniki PA) doprowadziły mnie do najprostszego poszukiwania możliwości przedłużenia ostatniego wyraźnego ruchu o kolejny taki sam odcinek (czasami odmierzanym wprost od zakończonego a czasami przesuniętego o korektę nazywanymi extended albo expanded - mniejsza o nazwy bo sam już nie pamiętam który jest który)
Żeby nie przynudzać opiszę zaznaczone punkty krytyczne na wykresie:
1. Wyraźnie zaznaczony ruch ceny w dół (zainicjowany dość dobrym setupem zwanym "horn" )
2. Staje się jasne , że rynek szuka możliwości kontynuacji tego ruchu , ale po korekcie do 2 (sam zaczynam na to polować)
3. Niestety niecierpliwe SMALL MONEY szukają zbyt gorączkowo możliwości wskoczenia w spadki tworząc kanał 3
4. Kanał spadkowy kończy się gwałtowniejszym ruchem w dół (nie dołączyłem bo uważałem że jest przedwczesny)
5. To jest właśnie miejsce , na które czekają BIG MONEY.
6. Koniec ruchu , szeroki uśmiech. Tak MUSIAŁO się skończyć.
Niestety beze mnie. Od wielu lat stosuję wyłącznie wejścia po markecie na zamknięciu kolejnych słupków - to mój 10-letni nawyk który muszę zwalczyć i który stał się powodem całego tego wpisu. Wystarczyło ustawić zlecenie oczekujące na linii 2 i TP na linii 6 i wyłączyć platformę na 3 dni, żeby w poniedziałek 11 stycznia obudzić się z kontem większym o 38% przy ryzyku 2% !!! (stosuję 6 pipsowy SL = 2 % kapitału, ruch był na 118 pipsów - 4 pipsy bezpieczeństwa czyli w moim przypadku do zgarnięcia 112 pipsów, czyli RR=19 ).
Nie wszedłem na zamknięciu 5 bo bałem się ponownego testowania 2 i miałem rację (wchodząc na 5 wyleciałbym na SL).
Jak widać PA bywa pasjonujące, warte czytania i ciągłej nauki (dla mnie wezwaniem do zmiany nawyku i przełamania się do zleceń oczekujących). Nie zawsze PA jest tak wyraźne, ruchy często bywają przerywane zatrzymaniem na różnych poziomach (obszarach demand i supply) ale również grą na innych interwałach (o tym można dyskutować godzinami czy wręcz napisać książkę)
Pozdrawiam i życzę udanych prób.
Dobrze, że tu zamierzasz cos wrzucis bo ja tez uwazam, że PA to jedna z lepszych strategii. Można by rzec - klasyka. A jak widze systemy z setkaim linni czy wskaźników i sam autor juz się w tym gubi to mówie wprost. Nie ma sensu komplikować prostych rzeczy. Bo w prostocie siła ;)

olds

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: olds »

Cblondyn pisze:
11 sty 2021, 10:59
Dobrze, że tu zamierzasz cos wrzucis bo ja tez uwazam, że PA to jedna z lepszych strategii. Można by rzec - klasyka. A jak widze systemy z setkaim linni czy wskaźników i sam autor juz się w tym gubi to mówie wprost. Nie ma sensu komplikować prostych rzeczy. Bo w prostocie siła ;)
Nie wiem czy dobrze - właśnie dałem sobie w pysk. Dokładnie o 10 zamiast się wymądrzać powinienem tradować i brać po markecie. Zasięg jak na dłoni
Obrazek

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 736
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

olds pisze:
11 sty 2021, 11:04
Cblondyn pisze:
11 sty 2021, 10:59
Dobrze, że tu zamierzasz cos wrzucis bo ja tez uwazam, że PA to jedna z lepszych strategii. Można by rzec - klasyka. A jak widze systemy z setkaim linni czy wskaźników i sam autor juz się w tym gubi to mówie wprost. Nie ma sensu komplikować prostych rzeczy. Bo w prostocie siła ;)

Taka dość prosta strategia, "Niekończące schody"
Jest to prosty algorytm na podstawie strategii Engulfing + zbieżność 3 niepowiązanych wskaźników śledzących rynek (wykres) .
Konwergencję pomiędzy wskaźnikami została algorytmem ograniczona do kilku działających kombinacji.
:idea: inwestowanie było prowadzone tylko (w zasadzie) na jednym indexie SP500 !!!
Strategia przyniosła dość zaskakujące rezultaty.
Strategia kierunku tf - info.PNG
Strategia kierunku tf - Trading.PNG
Ps @Cblondyn ma 100% racji " prostota najlepszą strategią" :idea: :!:
powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

ODPOWIEDZ