Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Brawo! :D
Mógłbyś zaznaczyć jak wyznaczyłeś levele na którejś z tych par? Akurat miałbym materiał do analizy :p

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: eresz »

Podbiję temat, bo chyba warto.

Poczytałem sobie książkę wspomnianą kilka stron wcześniej, jest świetna
Jackal pisze:dzięki że wspomniałeś o książce Naked Forex: High-Probability Techniques for Trading Without Indicators. Przeczytałem ją.
no i ostatnio robię sobie takie setupy

1. zaznaczam istotne poziomy na daily
2. czekam, aż cena dojdzie do poziomu
3. na h4 czekam na fajne formacje śwecowe (tu akurat pin)
4. schodzę na m30 i czekam na coraz niższe szczyty, które na h4 tworzą piękny railroad tracks
5. zajmuję pozycję

Klasyka PA
na screenach nzdusd
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

nzd/usd nie "wszedł...ale powiem że też tego próbuje haha i też "wlazłem w nzd/usd. teraz patrzę na ropę...się zobaczy się...ale jest w tym potencjał. W szczególności że na D1 ruchy sa może i wolne...ale znaczne. Teoretycznie po co patrzeć i grać 5 razy na dzień jak można grac raz na kilka dni... Jak coś to popatrz sobię na dziennik Deszcza lub zainteresuj sie na innym "fabrykowym" forum o metodzie alfonso moreno. pozdrawiam

Afiliat
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 21 paź 2014, 23:56

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Afiliat »

Teraz to na daxie mamy gigantyczną zmienność

Natt
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2018, 23:13

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Natt »

Generalnie super opis. Jedna rzecz jest bardzo zastanawiająca i myślę, że nie ma na nią jednoznacznej odpowiedzi. Pisałeś, że tą techniką grają "grube ryby" i się z tym zgadzam. Stosuję strategię wsparć i oporów i mogę stwierdzić, że jest ona w miarę skuteczna. Jednakże wracając do głównego wątku... Często duże masy podaży/popytu generowane przez znaczących graczy przebijają wsparcia i opory. W dużej mierze zależy im na tym, by dostrzec zachowania pozostałych uczestników rynku. Fakt faktem ustawianie sztywnych stop lossów korzystnie działa na psychikę :D jednakże jest także znakomitym sygnałem dla grubych ryb, jak wygenerowany przez nich ruch będzie odebrany przez rynek. Nie wiem jaki wy macie spostrzeżenia, ale ja często dostrzegam, że inwestorzy w "szale" stratnej transakcji zawierają odwrotną. Dla grubej ryby jest to wspaniała promocja, do zawierania korzystnych dla siebie pozycji. Zgadzam się, że Price Action to fajna strategia, bez większych filozofii, ale moim zdaniem granie jej na sztywno jest mocno przewidywalne dla dużych graczy, którzy doskonale wiedzą w jaki sposób zachowa się spekulant. Fajnym rozegraniem jest przeczekanie fali "paniki" na rynku podążającej za impulsem i skorzystanie z "promocji" jaką wygenerują nam inni tak by maksymalnie wykorzystać siłę płynącą z trendu głównego, którym zazwyczaj ale jak pisałeś nie zawsze! podążają duzi gracze. :wink:
"Pamiętaj, rynek jest stworzony, by robić w konia większość ludzi przez większość czasu." - Jesse Livermore

SuchyRyz
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 26 lis 2017, 23:24

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: SuchyRyz »

Posiada ktoś kurs Steva Mauro w formie pdf? Znalazłem tylko w formie nagrań jednak mój angielski nie jest na tyle dobry żeby dokładnie zrozumieć co mówią więc wole to przeczytać :D

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

prosze bardzo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SuchyRyz
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 26 lis 2017, 23:24

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: SuchyRyz »

Dzięki wielkie :D

olds

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: olds »

Po kilku latach nauki PA dopracowałem się własnej strategii której zasadniczym elementem są precyzyjne wejścia pozwalające na stosowanie bardzo krótkich SL. Pracuję na NT8 i mam w nim 3 pomocne narzędzia (wykresy z dzisiejszego kangura na H1:
1. Dawno już zorientowałem się, że rynek zaciera ślady i cena myszkując góra dół ukrywa swoje rzeczywiste intencje za knotami. Właściwy kierunek rynku wskazują korpusy i czasami przy ocenie rynku warto pozbyć się na chwilę knotów, żeby ocenić dokąd zmierzamy i od czego się odbijamy. Do tego używam wskaźnika ABToolbarButtons z forum NT. Sam przycisk wyłączający knoty mam na górnej belce, ale również pod jednym z przycisków myszy, więc przełączenie jest błyskawiczne.
Wykres normalny:
Obrazek

Wykres po wyłączeniu knotów:
Obrazek

2. Lubię czyścić wykres z nierówności, które moim zdaniem nie mają wpływu na PA natomiast utrudniają odczyt. Używam do tego linni w kolorze tła (usuwam niektóre knoty) lub wygładzając swingi przez użycia łuków (oba narzędzia dostępne wprost w NT8)
Obrazek

3. Używam poziomych linii rysowanych od wskazanego kursorem punktu w prawą lub lewą stronę ekranu z jednoczesnym podaniem odległości w pipsach od aktualnej ceny. Wskaźnik ma 2 warianty. Pierwszy podaje jedynie odległość bez wpływu na wielkość pozycji. Drugi wariant podaje odległość z jednoczesną zmianą wielkości pozycji. Drugi wariant pozwala tym samym na automatyczne dopasowanie wielkości pozycji do SL. Opracowanie wskaźnika zleciłem na freelancerze.
Obrazek

Na tym wykresie górna linia właśnie na bieżąco zmienia wielkość pozycji i jeśli kliknąłbym [SELL] to nie muszę się już martwić o wielkość pozycji, bo jest cały czas dostosowywana. Dolna linia to wariant bez zmiany pozycji , informuje mnie jedynie ile pipsów mam od niej do bieżącej. Oczywiście nie zamierzam dziś niczego otwierać (NFP) a powyższe wykresy są jedynie przykładami i można wskazać o wiele lepsze ich zastosowanie w innych dniach i na innych parach.
Pozdrawiam i życzę znalezienia własnych ułatwień w odczytywaniu intencji rynku rzecz jasna z pominięciem "zwykłych" powszechnie stosowanych w AT wskaźników bo IMO są bezwartościowe.

afromarian
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 29 paź 2008, 16:07

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: afromarian »

eresz pisze:Podbiję temat, bo chyba warto.

Poczytałem sobie książkę wspomnianą kilka stron wcześniej, jest świetna
Jackal pisze:dzięki że wspomniałeś o książce Naked Forex: High-Probability Techniques for Trading Without Indicators. Przeczytałem ją.
no i ostatnio robię sobie takie setupy

1. zaznaczam istotne poziomy na daily
2. czekam, aż cena dojdzie do poziomu
3. na h4 czekam na fajne formacje śwecowe (tu akurat pin)
4. schodzę na m30 i czekam na coraz niższe szczyty, które na h4 tworzą piękny railroad tracks
5. zajmuję pozycję

Klasyka PA
na screenach nzdusd
Na forex wszystko wygląda pięknie w historii. Po czasie wszystko można pięknie przedstawić. Jak czas pokazał Twój setup okazał się błędny. Na jego przykładzie łamiesz podstawową zasadę rynku "Trend is your friend". Na czerwono zaznaczyłem Twoje punkty, o których możesz spokojnie zapomnieć. Z rynkiem jestem związany od ponad 10 lat, można sprawdzić datę założenia konta. Czas upłynął a ludzie nadal popełniają te same błędy. Wszystkie wskaźniki i metody zostały stworzone po to, aby ludzie grali przeciwko trendowi i tracili pieniądze. Metoda Naked Trading jest całkiem niezła, ale jej wykorzystanie jest niewłaściwe. Z Twojego planu podoba mi się jedynie punkt nr 1. (zaznaczam istotne poziomy na daily) następnie to powinno wyglądać tak:

2. Jeżeli kurs aktualnie znajduje się przy zaznaczonym poziomie to daje sobie spokój
3. Jeżeli kurs nie znajduje się jeszcze przy zaznaczonym poziomie to zakładam pozycję zgodnie z trendem.

Pamiętaj, że dobrze wyznaczony opór/wsparcie jest jak magnez dla kursu i będzie on do niego dążył. A co się stanie kiedy kurs tam się znajdzie to już jest jedna wielka niewiadoma.

ODPOWIEDZ