Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Michosz a może już znalazłem ten kłębek tylko pod innym nickiem ;)). Sprawdzam po prostu czy ktoś jest nowy w tym temacie tutaj ale widzę ze raczej to forum to już lipa. Tylko bezsensowne rozmowy na daytradingu:/

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

@ Michosz - nick miał na D, a oprocz tego miał też dramatyczne problemy ze stosowaniem interpunkcji. Więcej nie powiem bo dostanę warna, czy coś :p Twoje posty pamiętam, miały sens i szkoda że nie napisałeś ich trochę więcej. Dla mnie to nie ma większej różnicy, czy ktoś mi wstawia transakcje z demo czy real... Ja na tym i na tym zawsze miałem podobne wyniki, psychika na obydwu działa mi podobnie.

Heh, no to mam ciekawy dysonans, bo Wy dwaj zachwalacie CJ'a a dotychczas widziałem ludzi którzy go krytykowali; np. taki maccyw chyba zapoznał się z jego naukami dosyć dobrze a nie szczędził swego czasu energii na krytykę Jacka ;)

To angielskie forum to steve*******.com czy jakieś inne?

Awatar użytkownika
michosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 29 cze 2012, 22:43

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: michosz »

Jackal pisze:Michosz a może już znalazłem ten kłębek tylko pod innym nickiem ;)). Sprawdzam po prostu czy ktoś jest nowy w tym temacie tutaj ale widzę ze raczej to forum to już lipa. Tylko bezsensowne rozmowy na daytradingu:/
No to jak znalazłeś to sie cieszę :D
Na tym forum o CJ to już raczej nikt pisać nie będzie. Podejrzewam, że Ci co chcą podyskutować to siedzą sam wiesz gdzie :D

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Tak Patrys mówimy o tym forum steve coś tam;). sadze ze chyba nikt lepszego nie wymyślił sposobu patrzenia i rozumienia wykresów. Oczywiście nie jest to perfekcyjna metoda ale to co daje może dać przewagę której wcześniej nie było.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Heh, to może też spróbuję jak złapią mnie chwile zwątpienia w metodę którą teraz stosuję ;) Na razie czuję się dobrze z klasycznym Price Action które sobie analizuję na kilku interwałach. Choć oczywiście zawsze mogłoby być lepiej ;)

Tak z ciekawości: Ile dziennie zajmuje Wam trading? Czy metoda CJ'a nadaje się dla ludzi na etacie? To na wypadek jakbym doszedł do wniosku że nie warto próbować wyżyć z samego tradingu :p


EDIT: To może spytam inaczej, jako osoba zawsze zainteresowana nową wiedzą 8) Jakie źródła byście polecili do nauki Cj'a? Są jakieś dobre skrypty/streszczenia, czy trzeba przeczytac ten jego wieeelki wątek na hopwoodzie i bez tego ani rusz?

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Patrys zależy jak grasz jeśli na tf 1 dzień to nie musisz długo patrzeć w wykresy. Teoretycznie znajdujesz PH i czekasz 3 levele w dol to masz spokój na 1-3 miechy ;). Wielu z nas pracuje na etacie. Najlepiej jest na 1h 4h i wejścia z 15 min. Poszukaj księgi CJa, są tez w netcie streszczenia Sympathego oraz na niektórych stronkach do ściągnięcia kurs Mauro...

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Czyli jest to metoda dobra do pracy na etacie?

Ja na razie tak jak mówiłem robię wejścia na M1/M5... Jestem do przodu i są to nawet symapatyczne kwoty w % (bezwględnie już nie aż tak bo konto jak to u studenta- skromne :p ) , ale no właśnie... Pykam tak bo jestem jeszcze na studiach; jak je skończę to już się trzeba będzie "niestety" życiowo określić, czy lepiej jest dalej tak tradować, czy szukać metody którą można połączyć z pracą na etacie.

Awatar użytkownika
michosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 29 cze 2012, 22:43

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: michosz »

Patryś pisze:Czyli jest to metoda dobra do pracy na etacie?

Ja na razie tak jak mówiłem robię wejścia na M1/M5... Jestem do przodu i są to nawet symapatyczne kwoty w % (bezwględnie już nie aż tak bo konto jak to u studenta- skromne :p ) , ale no właśnie... Pykam tak bo jestem jeszcze na studiach; jak je skończę to już się trzeba będzie "niestety" życiowo określić, czy lepiej jest dalej tak tradować, czy szukać metody którą można połączyć z pracą na etacie.
Też jestem studentem i nie mam problemów z czasem na trading. Właśnie, gdy opanujesz to co pisze CJ to wiesz kiedy mniej więcej spodziewać się wejścia.
Jeżeli chciałbyś grać CJ'em to zapomnij o M1, M5. CJ zaleca minimum M15. Właśnie z M15 są wejścia.
Grać możesz na TF takim jak chcesz, to zależy od Ciebie.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Dziś miałem dużo czasu na czytanie a mało na trading "swoją" metodą, więc czytałem sobie materiały które mi poleciliście.
Podstawową kwestię już chyba ogarnąłem
CJ zakłada, że cena porusza się cyklami po 3 i tworzy 3 "levele".
Jak dla mnie level można utożsamić z fazą akumulacji - grubasy ładują się wtedy w pozycje pozycje.
Po każdym levelu następuje wycinka (stop hunt). Zazwyczaj podczas w czasie między sesją Azjatycką a Europejską. Po wycięciu stop lossów grubaski lecą sobie dalej wesoło w swoim kierunku.
Po ukończeniu 3 levelu i stop huntu należy szukać oznak odwrócenia - na mniejszych tf-ach (przykładowo M15) mają kształt liter "M" lub "W", zaś na wyższych (na H4, D1) są widoczne jako tzw. railroad tracks. Wchodzimy na drugą nóżkę :D
Powiedzcie mi, czy dobrze rozumiem takie podstawy podstaw?
Na ten moment, po przejrzeniu kilku ostatnich stron angielskiego forum (widziałem tam też Twoje trady, Michosz :D fajne) zastanawiam się na czym polega różnica między "push" a "level"? Myslę, że każdy level jest poprzedzony 3 pushami. A po ich ukończeniu mamy wypełniony 3 level (3 day) cycle. Dobrze myślę

Od razu też nasuwa mi się pytanie - jak najlepiej jest liczyć levele? Z levelem 1 jest prosto, ale 2 i 3 mogą nastręczyć sporo trudności.
Przeczytałem gdzieś, że optymalną metodą jest wyznaczenie levelu tam gdzie na D1 był inside bar. Co sądzicie o takim podejściu? Być może nie jest ono idealne (mnie samemu ciężko jest to stwierdzić :D ) ale z pewnością szybkie i obiektywne.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
michosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 29 cze 2012, 22:43

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: michosz »

UJ
GC
CJ
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ