Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

maccyw. Powiem tak, przeczytałem kilka razy ebooki CJa. Wydawało mi sie ze to rozumiem. Ale dalej były wpadki. I wtedy przeczytałem ebooka high probability techniqes for tradings without indicators. A raczej szczególnie zagłębiłem sie w jeden rozdział dotyczący wsparć i oporów. Pózniej ja wyznaczyłem te wsparcia i opory na wszystkich parach walutowych jakie mnie interesują. Ale dotyczyło to tf 1 D i 4h. Po tym ja już widziałem gdzie sie mniej więcej znajduje i w jakim punkcie moge spodziewać sie np odbicia. Jeśli zostało to potwierdzone na świeczce 4h to dawałem odpowiednia pozycje. Oczywiście dodam ze patrzyłem rownież na wykres jako całość w przedziale 1d i 4h. Aha staram sie wyznaczać opory i wsparcia w odległości nie mniejszej niż 1000 pkt. Jeśli potwierdzały sie moje przypuszczenia zajmowałem pozycje. Aha ważna rzecz. Nauczyłem sie czekac jak wykres najedzie np na opór lub delikatnie go przekroczy.jesli jest sygnał odwrócenia trendu wtedy wchodzę w pozycje.Bo często sie wchodzi w pozycje za szybko. Np w środku ruchu. Często jest tak ze wiemy ze ogólnie to wykres pójdzie np do góry, ale jego intencja jest najpierw uderzyć o np dolny opór a potem iść zgodnie z prawidlowym trendem. Po co sie stresować.Po co wejść za wcześnie i patrzeć jak tracimy kasę by dopiero pózniej wszystko wróciło do stanu po naszej myśli. Ważna rzecz. Cena ma swoją Intencje. Ona np wie ze ma pójść do góry niemniej jednak najpierw musi dotknąć dolnej lini aby udać sie up. Mam nadzieje ze cos z tego bełkotu zrozumieliście bo jestem po paru głębszych i moge być mało zrozumiały. Ogólnie od zrozumienia tych zasad zaczepem zarabiać.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Jackal - thx, jest spoko dla mnie zrozumiałe :) CJ również o tym wspominał, tzn że cena porusza się z zamiarem. Książkę o której mówisz na pewno przeczytam nawiasem mówiąc w niej również jest coś o cyklach z tego co zauważyłem. Z tego co zrozumiałem to Ty w swoim przypadku zrezygnowałeś z asian range oraz SH aczkolwiek jak grasz na H4 oraz Daily to rzeczywiście może to być mniej istotne.

Jeszcze mam takie pytanie do Ciebie oraz oczywiście do wszystkich traderów - w wątku CJ kilka osób wspomniało o książkach Ala Brooksa i o ile dobrze pamięta to je zachwalało, one również są o price action. I tu moje pytanie czy ktoś miał okazję zapoznać się z tymi książkami i czy są one godne uwagi ?

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Książek Ala Broksa ja osobiście nie czytałem. Masz racje, nie patrzę za bardzo na azjatycka sesje. Jeśli widzę dobry sygnał do gry to gram. Rownież nie patrzę strikte na 3 dniowe wzrosty i spadki. Patrzę na wykres i staram sie wychwycić np 3 spadkowy ruch. Jeśli np spadło 3 razy i cena znajduje sie koło mojego wyznaczonego wcześniej lini oporu oczekuje iż moze być odwrócenie trendu i szukam dobrego wejścia.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Jackal - no to właśnie dlatego zacząłeś zarabiać :D

Nie no całkiem szczerze - bawiłem się metodą CJ od 2,5 miesiąca i to po wiele godzin dziennie po to aby dzisiaj dojść do jednego słusznego wniosku - najskuteczniejszym sposobem trejdowania jest geometria rynku (żadne odkrycie). Oczywiście linie wsparcia i oporu - jak najbardziej to również działa aczkolwiek na pierwszym miejscu jest zawsze kierunek rynku bo wtedy wiesz kiedy i która linia ma szansę się utrzymać. Kierunek rynku sprawdzasz od najwyższych timeframów do najniższych. Przy czym kierunek sprawdzasz w zależności od timeframe na którym trejdujesz odpowiednio wyższy chociaż warto znać też D1 nawet jeżeli grasz na H1 aby nie pójść pod prąd gdy będzie jakiś większy jednoświecowy ruch zgodny z kierunkiem na D1 (przykład z ostatniego piątku na NZD/USD, godzina 15:00).

Natomiast w tym miejscu przyznaję rację commaxowi do którego postu odnosiłem się kilka postów wcześniej. Pan CJ rzeczywiście niczego nowego nie wymyślił, powiem więcej jego metodologia jest o d*** rozstrzasnąć może oprócz RRT bo te rzeczywiście działają całkiem nieźle jeżeli pojawiają się przy ważnym punkcie geometrycznym na rynku. Ale pomysł z liczeniem leveli to głupota wtórna. Na forum stevehoopwood zrobili z CJ forumowego guru, rzekłbym mistrza Zen a to po prostu nie działa bo na rynku nie istnieją żadne levele. Oni na tym forum nawet nie wiedzą tego, że gdy wydaje im się że widzą "levele" to tak naprawdę widzą dojście rynku do ważnego punktu geometrycznego rynku (dzisiejszy przykład z USD/CAD gdy kurs dotknął linii trendu). I ot co, to właśnie te "levele". Innymi słowy rzeczywiście CJ inaczej nazwał to samo koło.

W kwestii książki którą polecałeś o Naked Tradingu - w mojej opinii dobra pozycja, już przeczytałem :)

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Minął rok od ostatnich postow. Moze ruszymy temat ponownie
Dalej uważam że metoda CJa daje rezultaty. Poczytąc Cja, obejrzec (są na netcie filmiki) Steva Mauro, poczytać Sympathego (Cja i Sympathy na innym angielskim forum). Szukajcie a znajdziecie...Patrzcie i myślcie a w końcu zobaczycie...

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Hej,
Metody CJa nigdy nie próbowałem zgłębić, bo na tym forum jego antyfani, jak i również jeden wielki fan, zrobili mu wyjątkowo słaby PR :D
Próbówałem zapoznać się z metodami ICT, ale niestety poległem - taka ilość filmów jakie nagrał to naprawdę przesada; zwłaszcza że było w nich raczej mało konkretów. Z tego co wiem maccyw stosował je z powodzeniem, ale już nie wypowiada się na tym forun. Dlaczego? Nie wiem.
Ja sam uprawiam Naked-Trading taki, powiedzialbym, Fullerowo-Wieczorkowy, tzn. staram się handlować na przestrzeniach pomiędzy istotnymi poziomami s/r. Wyznaczam je na H1/H4/ew. D1 no a potem patrzę aż do M1 włącznie szukając sygnałów do wejścia z celem 20-50 pips (interesuje mnie day-trading). Niby żadne odkrycie, ale działa fajnie :D

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

No to M1 to już mikroskopowo. Ja zrobiłem sobie półroczna przerwę z CJem. Poszukałem innych sposobów, metod- nic nie znalazłem. Wróciłem do CJa poczytałem postudiowalem i powiem szczerze ze jest dobrze a nawet bardzo dobrze. Liczenie leveli, M, W, RR to wszystko działa tylko trzeba wiedzieć czego szukać. Plus głównie linie S/D i jest fajnie. Ważne tez aby nie grać na sesji azjatyckiej bo duże wahania mające na celu zbieranie kupujących i sprzedających. Najlepiej jest wejść na szycie i wyjść w okolicy dołka...temat rzeka.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

A, no to widzisz. Jesteś pierwsza znaną mi osobą, która opanowała CJa i go zachwala :D Tak to wszyscy krytykowali, a większość po prostu nie rozumiała. Mnie też odstraszają trochę te jego teorie spiskowe... Ta, na pewno brokerzy i traderzy Goldman Sachs polują na nasze pozycje o wolumenie 0,2 lota :D
Robię wejścia z M1/M5 bo takie już mam podejście że umiem dłuuugo czekać na dobrą okazję, natomiast nie lubię być za długo w trejdzie - godzina, dwie, to maks co jestem w stanie wytrzymać. CJ zakłada chyba granie pozycji na kilka dni, albo nawet tygodni?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Jackal pisze:Najlepiej jest wejść na szycie i wyjść w okolicy dołka...temat rzeka.
No to odkryłeś Złotego Graala.

Awatar użytkownika
michosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 29 cze 2012, 22:43

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: michosz »

Jackal pisze:Minął rok od ostatnich postow. Moze ruszymy temat ponownie
Dalej uważam że metoda CJa daje rezultaty. Poczytąc Cja, obejrzec (są na netcie filmiki) Steva Mauro, poczytać Sympathego (Cja i Sympathy na innym angielskim forum). Szukajcie a znajdziecie...Patrzcie i myślcie a w końcu zobaczycie...
Hej,
Podzielam pogląd, że daje dobre rezultaty. Ja jestem bardzo zadowolony :mrgreen:

Szukaj, a znajdziesz, patrz i myśl gdzie teraz jesteśmy ("wyznawcy" CJ'a)
Po nitce do kłębka powinieneś dojść... forum z założenia niszowe, więc celowo nie podaje tutaj adresu.

-- Dodano: pn 27-03-2017, 17:35 --
Patryś pisze:Hej,
Metody CJa nigdy nie próbowałem zgłębić, bo na tym forum jego antyfani, jak i również jeden wielki fan, zrobili mu wyjątkowo słaby PR :D
Próbówałem zapoznać się z metodami ICT, ale niestety poległem - taka ilość filmów jakie nagrał to naprawdę przesada; zwłaszcza że było w nich raczej mało konkretów. Z tego co wiem maccyw stosował je z powodzeniem, ale już nie wypowiada się na tym forun. Dlaczego? Nie wiem.
Ja sam uprawiam Naked-Trading taki, powiedzialbym, Fullerowo-Wieczorkowy, tzn. staram się handlować na przestrzeniach pomiędzy istotnymi poziomami s/r. Wyznaczam je na H1/H4/ew. D1 no a potem patrzę aż do M1 włącznie szukając sygnałów do wejścia z celem 20-50 pips (interesuje mnie day-trading). Niby żadne odkrycie, ale działa fajnie :D
Jakiego wielkiego fana masz na myśli ? :D
Ja zdecydowanie zaliczam się do fanów :mrgreen:

-- Dodano: pn 27-03-2017, 17:42 --
Patryś pisze:A, no to widzisz. Jesteś pierwsza znaną mi osobą, która opanowała CJa i go zachwala :D Tak to wszyscy krytykowali, a większość po prostu nie rozumiała. Mnie też odstraszają trochę te jego teorie spiskowe... Ta, na pewno brokerzy i traderzy Goldman Sachs polują na nasze pozycje o wolumenie 0,2 lota :D
Robię wejścia z M1/M5 bo takie już mam podejście że umiem dłuuugo czekać na dobrą okazję, natomiast nie lubię być za długo w trejdzie - godzina, dwie, to maks co jestem w stanie wytrzymać. CJ zakłada chyba granie pozycji na kilka dni, albo nawet tygodni?
Ja rozumiem to co chciał przekazać CJ w większości, ale i tak cały czas czytam jego wątek. To na pewno nie zaszkodzi.
I zdecydowanie zachwalam CJ'a. Polecam :p
W moich postach znajdziesz kilka transakcji. I te stare jak i niedawno wrzucałem EU.
Nawet kiedyś statment wrzuciłem, ale to było konto DEMO.

Teorie jak teorie... Założenie jest takie, że jeśli ktoś chce kupić, to ktoś musi sprzedać (dlatego trzeba wyciąć tradera, który ma transakcje na kupno , wtedy możesz ją przejąć, albo złapać jego SELL STOP, wtedy on sprzedaje, a Ty kupujesz).

ODPOWIEDZ