Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

najbardziej to mi to 2gie wejście nie widzi się. Opór został przebity, cena zamknęła się ponad oporem a Ty dajesz szorta - wg mnie trzeba było poczekać na powrót. Tzn może się mylę ... ale .. no nic najważniejsze że Ci się udało :D

simonyx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 16 gru 2007, 09:27

Nieprzeczytany post autor: simonyx »

No własnie to drugie było w nocy i dlatego było oczekujace, gdybym byl przed monitorem raczej mozliwe, że bym poczekał. Dzieki za uwagi.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

Witajcie, ja tez gram tą metodą i pozwole sobie zamieścic swoje wejscia i objasnienia co i jak:) kółkami zaznaczylem mozliwe wejscia, przy czym 2 z nich sa nocne wiec nie wszedlem. Na 1H i 4H mam trend spadkowy wiec odbicia od strefy oporu(dobrze widocznej na 1H i 4H) byly wbrew trendowi. Zatem nastawilem sie na male zyski tzn 30-60 p. ostatnie wejscie zaznaczone zgodnie z trendem na 4H ,trzymam dalej. Ja przy potwierdzaniu przebicia danej strefy opory stosuje swiece i ich formacje.
pozdrawiam wszystkich!

Dodano po 8 minutach:

kolejne wejscie na zlocie, przeciw trendowi z 4H. Na 5M znalazlem mozliwe wejscie krótko.

Dodano po 1 godzinach 14 minutach:

zamieszczam wstepny wynik w pipsach na dwoch pozycjach. po 2-3 godzinach sytuacja bardzo korzystna:) oby takich wiecej. pzdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

robi sie ciekawa sytuacja na usdjpy ale trzeba poczekac na dane z usa zeby pojaśnić sytuacje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Widze, ze dane pozamiataly kabla, ale szybkie +40 ze zlecenia limit wynagradza sprawe.....

Obrazek

Na usd/cad klasyczna sytuacja walki bykow z misiami, misiom powtórnie zabraklo sily na pchniecie ceny nizej, w miare bezpieczny L do strefy podazy.....
Takie sytuacje widzimy ciągle, codziennie, powtarzają się niezmiennie, umiejetnie stosujac zasady opisane w strategii mozemy przy niewielkim ryzyku miec znaczne profity......
Schemat zarzadzania pozycja moze byc nastepujacy (bezpieczny) - przy +20 zamykamy polowe lub 3/4 pozycji i przestawiamy s/l na b/e, reszta leci do wyznaczonej przez nas strefy popytu/podaży.... oczywiscie kazdy indywidualnie ustala swoje wielkosci zaleznie od tolerowanego stopnia ryzyka.

Obrazek

Dodano po 31 minutach:

I znow powtarza sie znany schemat, tym razem cad odbija w strefie podazy.....

Obrazek
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

E/U - cena: 1.3572 . Dwa razy odbijało w przeciągu 2 godzin. Ponadto jeżeli teraz cena nie wróci do zaznaczonego wyżej poziomu, a zawróci gdzieś po środku, to będziemy mieli Lower-High i będzie można spodziewać się przebicia linii. Jeśli to nastąpi trzeba będzie poczekać na kolejny Lower-High, który może być odbiciem od okolic poziomu 3572. Taka mała prognoza, ale w myśli PA, wydaje mi się, że tak właśnie powinno się to rozważać ...

Myślę, że cała trudność polega tutaj na umiejętności oceny, czy dany poziom będzie miał tendencje do odbicia, czy przebicia. Poziomy ze screen'a już zostały przetestowane, można było relatywnie łatwo zarobić, ale teraz chyba trzeba uważać, bo cena raczej długo nie pozostaje w takim tunelu ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2009, 17:03 przez rayzeel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
senemedar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 05 wrz 2008, 09:22

Nieprzeczytany post autor: senemedar »

Co nie znaczy że nie przebije ;) Trend co prawda wciąż wzrostowy, ale jesteśmy nad oporem, stawiam na korekte do 1,3460. Co o tym myślicie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

I jak widac kazde odbicie dalo minimum +50, cala sztuka to trafne okreslenie miejsc zwrotu (s/r) i ich wagi........ trzeba to stosowac codziennie, uczyc sie, wyniki beda zaskakujace.......... i co najwazniejsze - zadnych wskaznikow mogacych rozproszyc nasza uwage lub zasugerowac cokolwiek, to jest zbedne, Big Boys nie uzywaja indi's :)

Dodano po 9 minutach:
senemedar pisze:Co nie znaczy że nie przebije Trend co prawda wciąż wzrostowy, ale jesteśmy nad oporem, stawiam na korekte do 1,3460. Co o tym myślicie?
Kazdy rozsadny scenariusz jest mozliwy, takze i ten, tymczasem bujamy sie miedzy strefami........ jezeli dolna zostanie zlamana, scenario 1.3450 jest wielce prawdopodobne....

Obrazek

Obrazek
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

mam drobny problem z wchodzeniem w transakcje. mianowicie jezeli np istnieje poziom wsparcia ktory wydaje sie dosc silny ( byl testowany juz 4-5 razy) i cena znow zbliza sie do niego. wchodzicie wtedy w L liczac ze juz ktorys raz z rzedu sie od niego odbije? czy razem tak jak ja macie watpliwosci ze nie moze tak sie w nieskonczonosc odbijac i zostanie wreszcie złamany?
Obrazek

kobra11
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 23 cze 2006, 22:58

Nieprzeczytany post autor: kobra11 »

USD/JPY właśnie testuje wsparcie. Powinno się odbić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ