Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Co jest FX dla Ciebie sygnałem do kupna/sprzedaży. Często mam problem z identyfikacją właśnie tego i pewnie wszedłbym na tej dłuższej czarnej między pinbarami (3cia od prawej) co jak widać wywaliło by mnie świecę później na stopie.

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

mysje_hood pisze:PA na indexach
Sory, zapomniałem dodać, że "Price Action Chronicles", do którego dałem link na 1 str. wątku, odnosi się właśnie do indeksów giełdowych. Jest to faktycznie obszerny journal autora w którym opisuje co i dlaczego każdego dnia. Możesz zerknąć, bo o indeksach jest tam najwięcej ;)

Awatar użytkownika
ConradO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2008, 21:34

Nieprzeczytany post autor: ConradO »

Shadi pisze:Co jest FX dla Ciebie sygnałem do kupna/sprzedaży. Często mam problem z identyfikacją właśnie tego i pewnie wszedłbym na tej dłuższej czarnej między pinbarami (3cia od prawej) co jak widać wywaliło by mnie świecę później na stopie.
Dołączam się do pytania :) Ja wszedłem na tej świecy i skończyło się to stopem, stąd też pytanie do fxlamera na podstawie jakich kryteriów odrzuciłeś sygnał wygenerowany przez ten biały pin bar i zaczekałeś, co okazało się słuszne. pzdr

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

mysje_hood pisze:rowniez zawarlem L na kablu. jak na razie + 15 pipsow. na jakich parach grasz? jest jakis sens grania tym PA na indexach?
L na kablu testowy, ostatnio mam malo czasu rano zeby przysiasc i pograc kiedy rynek sie rusza. Pary? Kazda ktora ma przyzwoity spread i plynnosc.
O indexach rayzeel Ci napisal, ja nie probowalem.

Shadi pisze:Co jest FX dla Ciebie sygnałem do kupna/sprzedaży. Często mam problem z identyfikacją właśnie tego i pewnie wszedłbym na tej dłuższej czarnej między pinbarami (3cia od prawej) co jak widać wywaliło by mnie świecę później na stopie.
No ja pewnie bym wszedl na pierwszym pinbarze, i w najlepszym przypadku skonczyloby sie na b/e (byloby ok + 33 co daje powod do przestawienia s/l) lub wywalenia na stopie. Jak sie okazuje rynek robi swoje...
Sytuacja na wykresie M5 wygladalaby pewnie tak (pierwsze kolko - pierwsze wejscie, pozniej drugie wejscie po stopie):

Obrazek

Dodano po 19 minutach:

=====================================================

Tymczasem usd/jpy pod obserwacją........ po ponownym tescie 96 dowiemy sie czy warto inwestowac w L czy czekac na zejscie nizej.....

Obrazek

Obrazek
Bedzie dobrze, luz......
=================

mario77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 27 lis 2007, 16:57

Nieprzeczytany post autor: mario77 »

Wielu będzie się tam dopatrywało RGR, więc myślę , że rynek zaskoczy wszystkich, zrobi fałszywkę gdzieś do 95,50 i wróci do trendu

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

mario77 pisze:Wielu będzie się tam dopatrywało RGR, więc myślę , że rynek zaskoczy wszystkich, zrobi fałszywkę gdzieś do 95,50 i wróci do trendu
Calkiem mozliwe, szczegolnie, ze tam moze czekac sporo zlecen kupna, miejsce az sie prosi......... w kazdym razie cierpliwosc i obserwacja rynku wskazana, nic na sile...

Dodano po 8 godzinach 6 minutach:

Witam z rana,
nasz kabel przetrwał, w nocy zas nasz jen buszowal w okolicach popytu i jak widac bylo to w miare bezpieczne miejsce do postawienia zlecenia kupna...

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Bedzie dobrze, luz......
=================

simonyx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 16 gru 2007, 09:27

Nieprzeczytany post autor: simonyx »

Od wczoraj na EURUSD mozna było kilka razy wejść w short kolo oporu na 1.37 ja osobiscie wszedłem 3 razy, raz +49 pips i 2 razy +30 pips, a wy jak gracie czy wchodzicie własnie kilka razy koło oporu i łapiecie po te 30 50 pips czy wchodzicie tylko raz i liczycie na złapanie wiekszego ruchu 100 200 300 pips?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

dla mnie dalej problemem jest WEJŚCIE. Jak widać u Ciebie świece zaznaczone w kółko - średnio mi pasują jako sygnał do wejścia no chyba że wszedłeś gdzie indziej :D

Awatar użytkownika
Kuguar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 795
Rejestracja: 10 sie 2007, 20:12

Nieprzeczytany post autor: Kuguar »

Wejście ze świec na 5m przy mocnym RS..troche w spadku pomogły dane no ale wejscie gut. :)

Ciekawie na 15m. 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2009, 11:51 przez Kuguar, łącznie zmieniany 1 raz.
GOD BLESS ME...-"candles absorb EVERYTHING (news, rumours, speculation, etc). candles are price. price is....everything"
Mój Journal: http://forex-nawigator.biz/forum/journa ... 17291.html

simonyx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 16 gru 2007, 09:27

Nieprzeczytany post autor: simonyx »

wszedlem własnie tam gdzie te kółka, przy ostatnim kółku wszedlbym 4 swiece wczesniej no ale nie bylo mnie przy komputerze. A dlaczego te wejscia średnio ci pasują?

ODPOWIEDZ