Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Dzisiaj leciutko spoznione wejscie w gbp/usd, stop tuz po dzisiejszym low (w tej chwili na b/e), target 40 pips.

Jezeli ponownie odbije nizej, wchodzimy w L w polu zaznaczonym na niebiesko.

Obrazek

Ciekawa tez sytuacja na usd/jpy

Obrazek
Bedzie dobrze, luz......
=================

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

No właśnie, i tu chyba robię błąd bo ja to widziałem z rana inaczej:

Tak więc problem z rozpoznaniem.. czy tu up a może down...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Shadi pisze:No właśnie, i tu chyba robię błąd bo ja to widziałem z rana inaczej:

Tak więc problem z rozpoznaniem.. czy tu up a może down...
Ja staram sie grac z trendem i wchodzic na korektach, Ty grasz countertrend i łapiesz noże na szczytach.... Moze być ale to bardziej ryzykowne.
Nie zagralbym np. shorta na kablu jak to narysowales, 20 pip nizej masz silne wsparcie, raczej tam bralbym longa......

PS. Moj kabel zamkniety na b/e, bylo +33 ale oczywiscie musialem byc gdzie indziej i nie bylo komu wziac przynajmniej polowy kasy...
Bedzie dobrze, luz......
=================

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

ok rozumiem.

Powiedz jeszcze jedno. Sprawdzając trend jaki tf bierzesz pod uwagę?

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Min H4
Bedzie dobrze, luz......
=================

naginacz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 26 lut 2009, 12:28

Nieprzeczytany post autor: naginacz »

fx lamer, czy zgodnie z Tym co przedstawiłeś w tej chwili jest dobry moment naL mimo tego, iż na H4 jest trend spadkowy?

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

fx_killer pisze:Dlaczego H1 a nie H4? Za duże ruchy?
Nie bardzo rozumiem o czym piszesz.....
fxlamer pisze:Min H4
.... oznacza minimum na H4, czyli od H4 przez D1 do W1 itd......
naginacz pisze:fx lamer, czy zgodnie z Tym co przedstawiłeś w tej chwili jest dobry moment naL mimo tego, iż na H4 jest trend spadkowy?
Przepraszam ale dopiero teraz wrocilem do kompa. W tej chwili nic nie wskazuje na L, choc 50% fibo to dobre miejsce do kontynuowania trendu.
Czekam na sygnal do zajecia pozycji, zobaczymy co pokaze swieca o 16. Poza tym poniedzialek.......

Obrazek

Dodano po 10 minutach drzemki poobiedniej:
fx_killer pisze:Mam nadzieję, że Ci nie zaśmiecam Dziennika?
Alez skad, czuj sie swobodnie, poza tym to nie dziennik tylko powiedzmy nauka strategii.......

Dodano po 2 godzinach 55 minutach drzemki poobiedniej:

Narazie pozytywnie.........
Obrazek

Dodano po 20 godzinach:

Witam,
jedziemy dalej......

Obrazek
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

USD/CAD (screen w załączniku)

1. trend DOWN
2. przebicie S/R
3. pullback i wejście short

...
4. szkoda, że wcześniej tam nie patrzyłem ;)

I tak jak pisałeś fxlamer. Lepiej nie wchodzić pod trend, bo w większości przypadków można się na tym sparzyć. Po pierwsze identyfikacja trendu. W książce, do której podałem link na poprzedniej stronie, facet napisał: "Nikt przy zdrowych zmysłach nie pojedzie pod prąd na autostradzie". Dla zilustrowania sytuacji: http://www.youtube.com/watch?v=UBDgUdbLU9k <-- tak robimy grając przeciwko trendowi :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

rayzeel pisze:1. trend DOWN
2. przebicie S/R
3. pullback i wejście short
Swietny przyklad.

Spojrzmy na wykres daily eur/usd. Na poziomie 1.37 mozemy spotkac na silny opor, jezeli jednak euro przejdzie go w miare gladko, droga do 1.4 i wyzej otwarta.

Obrazek


Spadek jena moze zostac zatrzymany w okolicy 96, jezeli nie bedzie korekty nastepny przystanek 94. Dzienna swieca z dlugim dolnym cieniem (hammer, pin bar) w okolicy 96 da nam sygnal do longa......

Obrazek

Do umiejetnosci tradingu na podstawie PA niezbedna jest wiedza i doswiadczenie w rozroznianiu i okreslaniu miejsc na wykresie popytu i podazy waluty przez banki i instytucje, musimy wiedziec kto jest po drugiej stronie transakcji.
Ruch ceny jest funkcja przewagi popytu lub podazy, nad przewagą walczą kupujacy (popyt) i sprzedajacy (podaż).
Podstawowymi bledami popelnianymi przez poczatkujacych jest sprzedaz PO spadku ceny na poziomie gdzie obiektywnie popyt PRZEWYZSZA podaż.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Warto obejrzeć lekcje na zywo jakie prowadzil Sam Seiden, kopalnia wiedzy na temat http://www.fxstreet.com/search/contribu ... bf77216d2f . Postaram sie najwazniejsze zasady umiescic tutaj.

=====================================================================================

Kabel kupiony, zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie. Szkoda, ze dzis rano nie mialem czasu..

Obrazek
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

rowniez zawarlem L na kablu. jak na razie + 15 pipsow. na jakich parach grasz? jest jakis sens grania tym PA na indexach?
Obrazek

ODPOWIEDZ