Najlepszy z Najlepszych Systemów na FOREX Nie ma lepszego !!

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
PPeFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:48

Re: Najlepszy z Najlepszych Systemów na FOREX Nie ma lepszeg

Nieprzeczytany post autor: PPeFX »

Też się przyłącze -> :d

Coś mi umknęło dlatego dopytam. Bądźmy dokładni

Przykład zrobimy na jednej pary i jednego zlecenia:
Mamy dwa konta A i B.
Na koncie A otwieramy Buy 1lot, z poziomu np 1.0000
Na koncie B otwieramy hedgujące zlecenie oczekujące (jako SL) będzie to sell z poziomu np 50pip czyli 0.9950

Kurs idzie do góry zgarniamy profit. Zamykamy zlecenie oczekujące.
Kurs idzie w dół otwiera się zlecenie oczekujące.
W tym momencie mamy dwa konta i dwa zlecenia różnica między zleceniami = -50pip dwa razy zapłaciliśmy spread!. I co dalej?.

Trzymamy te dwa otworzone zlecenia?, zamykamy?.
Jak zamkniemy to bedzie identyczny przypadek co otworzyć Buy na jednym koncie i ustawić SL -50. Z taką różnica że dopłacamy dwa spready zamiast jednego.

Jak trzymać to ile czasu?, do następnego dnia kiedy to znowu wejdziemy w ciemno, w rynek? (zgodnie z zaleceniami autora). Ale po co to robić?, w nocy zostanie naliczony swap. Równie dobrze mogę zamknąć te pozycje i zamiast swapu, zapłacić spread.


Gdzie sens?, gdzie logika?. Po co sobie mnożyć opłaty niepotrzebnie?.


Wchodzenie z większym TP niż SL tak to podstawa, żeby zyski kryły straty. Ale Wchodzenie w ciemno i dokładanie sobie spread'ów?.
Prawdopodobieństwo jest identyczne trafienia SL nieważne czy to będzie sztywny stop dopisany do zlecenia czy przeciwstawne zlecenie oczekujące na innej platformie.


Strzel kilka zleceń w cimno i jeśli będą straty to pomnóż spread. I miej nadzieje że zyski pokryją straty. A masz kolego jakieś antidotum na wartość pip'sa?, roznych par?. 50 pip straty na eur/usd i 50pip profity na usd/jpy pokryją się za zero.


Yong trader pisze:chyba najbardziej dochodowy sposób na forex bo nikt jeszcze nie wymyślił nic pozatym sposobem żeby zarabjać spokojnie z dnia na dzień
A może poprostu nikt się nie podzielił z Tobą takim czymś?.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Najlepszy z Najlepszych Systemów na FOREX Nie ma lepszeg

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PPeFX pisze:Też się przyłącze -> :d

Coś mi umknęło dlatego dopytam. Bądźmy dokładni

Przykład zrobimy na jednej pary i jednego zlecenia:
Mamy dwa konta A i B.
Na koncie A otwieramy Buy 1lot, z poziomu np 1.0000
Na koncie B otwieramy hedgujące zlecenie oczekujące (jako SL) będzie to sell z poziomu np 50pip czyli 0.9950

Kurs idzie do góry zgarniamy profit. Zamykamy zlecenie oczekujące.
Kurs idzie w dół otwiera się zlecenie oczekujące.
W tym momencie mamy dwa konta i dwa zlecenia różnica między zleceniami = -50pip dwa razy zapłaciliśmy spread!. I co dalej?.

Trzymamy te dwa otworzone zlecenia?, zamykamy?.
Jak zamkniemy to bedzie identyczny przypadek co otworzyć Buy na jednym koncie i ustawić SL -50. Z taką różnica że dopłacamy dwa spready zamiast jednego.

Jak trzymać to ile czasu?, do następnego dnia kiedy to znowu wejdziemy w ciemno, w rynek? (zgodnie z zaleceniami autora). Ale po co to robić?, w nocy zostanie naliczony swap. Równie dobrze mogę zamknąć te pozycje i zamiast swapu, zapłacić spread.


Gdzie sens?, gdzie logika?. Po co sobie mnożyć opłaty niepotrzebnie?.


Wchodzenie z większym TP niż SL tak to podstawa, żeby zyski kryły straty. Ale Wchodzenie w ciemno i dokładanie sobie spread'ów?.
Prawdopodobieństwo jest identyczne trafienia SL nieważne czy to będzie sztywny stop dopisany do zlecenia czy przeciwstawne zlecenie oczekujące na innej platformie.


Strzel kilka zleceń w cimno i jeśli będą straty to pomnóż spread. I miej nadzieje że zyski pokryją straty. A masz kolego jakieś antidotum na wartość pip'sa?, roznych par?. 50 pip straty na eur/usd i 50pip profity na usd/jpy pokryją się za zero.


Yong trader pisze:chyba najbardziej dochodowy sposób na forex bo nikt jeszcze nie wymyślił nic pozatym sposobem żeby zarabjać spokojnie z dnia na dzień
A może poprostu nikt się nie podzielił z Tobą takim czymś?.
Dokładnie tak kolego. Kolejny raz ktoś stara się udowodnić, że postawiony hedge to system i daje cokolwiek zarobić. Otóż hedge od momentu postawienia jest neutralny dla depo pomijając koszty spreadu i swapu jaki generuje.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Najlepszy z Najlepszych Systemów na FOREX Nie ma lepszeg

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Jakbyś nie wiedział jak nazwać ten genialny system, to polecam: " Bankructwo odroczone w Czasie" BOwC.
Szkoda że nie opublikowałeś go wcześniej dostałbyś nagrodę Nobla z ekonomii jak Black i Scholes, za wzór na opcję, która nie traci. Legendarni geniusze stworzyli fundusz LCTM 5 lat trejdowali opcją, która nie traci, no i w końcu nakryli się kopytami. Opcja która nie traci, również nie zarabia, a koszty premia, swap, prowizje itp. rosną. Wykresu ryzyko zysk nie da się obejść.
Obrazek

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Re: Najlepszy z Najlepszych Systemów na FOREX Nie ma lepszeg

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Pare lat przerwy od forum a tu widac nic sie nie zmieniło.
Ciągle ludzi z tymi samymi genialnymi pomysłami :D

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5085
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Najlepszy z Najlepszych Systemów na FOREX Nie ma lepszeg

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

Esco pisze:Pare lat przerwy od forum a tu widac nic sie nie zmieniło.
Ciągle ludzi z tymi samymi genialnymi pomysłami :D

Cześć Sławek :564:

Zaglądaj częściej, a wiesz, że zawsze jest wesoło... :d
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Najlepszy z Najlepszych Systemów na FOREX Nie ma lepszeg

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Esco pisze: Ciągle ludzi z tymi samymi genialnymi pomysłami :D
Jak zawsze :)
Miło że wpadłeś chociaż na chwilę.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
tyberianek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 24 cze 2014, 11:14

Re: Najlepszy z Najlepszych Systemów na FOREX Nie ma lepszego !!

Nieprzeczytany post autor: tyberianek »

Jest sposób na forex'a, lepszy i prostszy. A wszystkie systemy, poziomy, wskaźniki, pivoty i inne sroty toty to szlam który powoduje, że nabijamy kabzę innym. Nie ma pewności w którą stronę ruszy rynek. Jeśli strategia nie jest oparta na Stop Lossach to frajerska strategia. Trejduję na forexie już 5 lat, wyzerowałem konto (dosłownie) już po 3 miesiącach. Przez parę lat próbowałem tych wszystkich metod od cudotwórców z cudownym gralem i nic. Ale za każdym razem trejdowałem na koncie realnym a nie demo. Mając demo nie ma takich emocji jak na realu i inaczej myślisz jak masz stracić swoją kasę a nie punkty.
Jest prosty sposób zarobienia na forexie, uwierz mi. Przyjrzyj się wykresom raz jeszcze i kolejny i znów. Nie ważne czy z trendem czy przeciwnie. Zauważ, że ja nie mam żadnych wskaźników na wykresach. I zarabiam. Nie zdradzę metody :D bo doszedłem do niej swoją pracą, ale jest banalnie prosta. Mogę tylko wskazać, że średnio na 30 spekulacjach, jedna jest stratną. A strategie hedgingowe... szkoda czasu, szmalu i życia. Powodzenia na giełdowym placu boju :564:
tyberianek

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Najlepszy z Najlepszych Systemów na FOREX Nie ma lepszego !!

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

tyberianek pisze:
19 paź 2019, 23:13
Jest sposób na forex'a, lepszy i prostszy. A wszystkie systemy, poziomy, wskaźniki, pivoty i inne sroty toty to szlam który powoduje, że nabijamy kabzę innym. Nie ma pewności w którą stronę ruszy rynek. Jeśli strategia nie jest oparta na Stop Lossach to frajerska strategia. Trejduję na forexie już 5 lat, wyzerowałem konto (dosłownie) już po 3 miesiącach. Przez parę lat próbowałem tych wszystkich metod od cudotwórców z cudownym gralem i nic. Ale za każdym razem trejdowałem na koncie realnym a nie demo. Mając demo nie ma takich emocji jak na realu i inaczej myślisz jak masz stracić swoją kasę a nie punkty.
Jest prosty sposób zarobienia na forexie, uwierz mi. Przyjrzyj się wykresom raz jeszcze i kolejny i znów. Nie ważne czy z trendem czy przeciwnie. Zauważ, że ja nie mam żadnych wskaźników na wykresach. I zarabiam. Nie zdradzę metody :D bo doszedłem do niej swoją pracą, ale jest banalnie prosta. Mogę tylko wskazać, że średnio na 30 spekulacjach, jedna jest stratną. A strategie hedgingowe... szkoda czasu, szmalu i życia. Powodzenia na giełdowym placu boju :564:
Taa, kolego, rewelacyjny ten twój system! Będziesz kiedyś płakał, że się nie spodziewasz jak.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
tyberianek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 24 cze 2014, 11:14

Re: Najlepszy z Najlepszych Systemów na FOREX Nie ma lepszego !!

Nieprzeczytany post autor: tyberianek »

Czytaj ze zrozumieniem Ninjaproject, bo dalej nic nie rozumiesz z tego co napisałem.
tyberianek

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Najlepszy z Najlepszych Systemów na FOREX Nie ma lepszego !!

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

tyberianek pisze:
20 paź 2019, 08:00
Czytaj ze zrozumieniem Ninjaproject, bo dalej nic nie rozumiesz z tego co napisałem.
Wystarczą mi twoje screeny. Jak kolega doszedł do wniosku, że ja niczego nie rozumiem? Jaką metodę kolega użył w celu wyciągnięcia takiego wniosku?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ