Najlepsze panstwo w Europie do zamieszkania

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

x0x pisze:Z reguly w takich tematach pojawia sie, watek skandynawii, z dania na czele, a tu nic :D
Dania odpada....

Awatar użytkownika
BOCZEK
Maniak
Maniak
Posty: 3602
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:08

Nieprzeczytany post autor: BOCZEK »

POLSKA! zawsze sie dogadasz, nie zawsze za pół litra ;)

http://www.seatowers.pl/

poznań 3miasto

8)
Przeczytanie powyższej wypowiedz może doprowadzić do błędnej oceny sytuacji, spowodować przecenienie własnych możliwości, czego konsekwencją mogą być błędnie podjęte decyzje. Ofiarami mogą paść początkujący jak i doświadczeni inwestorzy.
Tak myślę!

Awatar użytkownika
Jack
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 26 sty 2012, 23:43

Nieprzeczytany post autor: Jack »

Wirus pisze:wątpliwa przyjemność mieć austriaka za sąsiada
Masz jakieś doświadczenia? Pytam serio.

Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

mryko pisze:andy11, a myślałeś nad Czechami? Okolice Pragi. Z całą pewnością taniej niż w Niemczech, Austrii, Szwajcarii. Stamtąd już rzut beretem do wszystkich zakątków europy.
no co ty....
jeszcze na glowke nie upadlem...

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Jack pisze:
Wirus pisze:wątpliwa przyjemność mieć austriaka za sąsiada
Masz jakieś doświadczenia? Pytam serio.
Generalnie, wszystko co piszę, to z własnego doświadczenia. Trochę zjeździłem Europy, na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat - i za socjalizma, i po - a wszędzie gdzie jestem, staram się słuchać i obserwować ;-) Kiedyś, idealnym dla mnie krajem były Niemcy; teraz, niestety, wszędzie się pochrzaniło. Różnica między Niemcami a Austriakami...? Pierwsze słowo, którego uczy się mały Niemiec, to verboten (zabronione); Austriak, odnoszę wrażenie, uczy się zwrotu dowal obcemu ;-)

Trzeba też brać pod uwagę jeszcze jedno: jeśli przeprowadzisz się do dużego miasta, to będziesz obcy wśród obcych; jeśli przeprowadzisz się na prowincję - będziesz jeszcze bardziej obcy, bo wśród swoich. To nie będzie Twój heimat, nikt Cię nie zaakceptuje. Obojętne, czy w Polsce, Niemczech albo na Sycylii ;-) Szczególnie ważne jest to w środowiskach tradycyjnie zamkniętych. Czyli chociażby w Austrii ;-)

A Czechów bym tak szybko nie odrzucał. Może i język śmieszny, ale ludzie bardzo interesujący. Tylko nie Pradze i w okolicach ;-)

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na jedno zajebiście ważne pytanie - co się chce robić w życiu

Ja bym chciał jeździć na nartach i pić piwo pośród bieli. Ba nawet z laptopem wolałbym siedzieć na szczycie góry w knajpie pośród białego szczytu niż na plaży z drinkiem z palemką.

Co wcale nie znaczy, że nie lubię białej plaży i błękitnego morza.

Ot wolę łatwy wypoczynek w górach niż nad morzem.

Jeśli chodzi o godziny tradingu - to musi być Europa i USA. Tak więc właściwie w grę mogą wchodzić kraje o podobnej strefie czasowej jak EU.

Taka Kanada czy USA odpada. Egzotyki odpadają.

I nie zapominajcie, że Wiedeń wygrał na najlepsze do życia na świcie miasto. Tak na prawdę to co najlepsze mamy pod nosem (Polsce nic nie brakuje) ale szukamy dalej.

A w Polsce jeśli miałbym wybierać gdzie zamieszkać - to pewnie ładne okolice Śląska/Zagłębia - blisko w góry, tanie mieszkania.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2012, 15:34 przez Akhh, łącznie zmieniany 1 raz.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Akhh pisze:I nie zapominajcie, że Wiedeń wygrał na najlepsze do życia na świcie miasto.
Najlepsze dla kogo? Nie każdy lubi przerośnięte organizmy.

Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

Akhh pisze: Tak na prawdę to co najlepsze mamy pod nosem (Polsce nic nie brakuje) ale szukamy dalej.
wiesz , ja chce sobie polepszyc w zyciu...

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

andy11 pisze:
Akhh pisze: Tak na prawdę to co najlepsze mamy pod nosem (Polsce nic nie brakuje) ale szukamy dalej.
wiesz , ja chce sobie polepszyc w zyciu...
To powiedz gdzie mieszkasz i jak - chyba, że chodzi Ci tylko o przepisy,podatki etc.

A nosem to myślałem o Austrii, Niemczech - których miasta są wysoko w rankingach.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

Akhh pisze:
andy11 pisze:
Akhh pisze: Tak na prawdę to co najlepsze mamy pod nosem (Polsce nic nie brakuje) ale szukamy dalej.
wiesz , ja chce sobie polepszyc w zyciu...
To powiedz gdzie mieszkasz i jak - chyba, że chodzi Ci tylko o przepisy,podatki etc.

A nosem to myślałem o Austrii, Niemczech - których miasta są wysoko w rankingach.
powiem tak:

mieszkam dobrze...

a chodzi mi o wszystko (przepisy, podatki, ubezpiecznie, bezpieczenstwo, etc...)

ODPOWIEDZ