MT5

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Ktoś wie jak pozbyć się na stałe obiektów na dole wykresów określających dane makroekonomiczne? Takie chorągiewki z godzinami. Jakby mnie ta cała ekonomia interesowała. Usuwam te obiekty a później znowu się pojawiają.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: raposo »

alinoe pisze:Ktoś wie jak pozbyć się na stałe obiektów na dole wykresów określających dane makroekonomiczne? Takie chorągiewki z godzinami. Jakby mnie ta cała ekonomia interesowała. Usuwam te obiekty a później znowu się pojawiają.
To zapewne będzie ta opcja... ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Czym się różnią mt4 i mt5? Na pierwszy rzut oka nie widzę...
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Trochę tego jest. Ale fakt faktem, że w dniu debiutu różnic było zdecydowanie więcej - potem z czasem jak zauważono, że nikt nie chce MT5 to MQ zaczęło wprowadzać do MT4 funkcje, które wprowadzili w piątce ;).

Różnice:
- inny język programowania -> MQL5
- dostęp do DOM z możliwością zawierania zleceń
- kilka fajnych opcji do konfiguracji w zakładce Narzędzia -> Opcje -> Handel
- rozdzielenie wolumenu na tikowy i normalny (o ile broker go udostępnia)
- dużo małych kosmetycznych zmian.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W dniu wczorajszym MetaQuotes rozesłało kolejny newsletter. Zalatuje trochę propagandą ale to tylko potwierdza moje przypuszczenia, że "dni" MT4-ki są policzone.
https://forexclub.pl/metatrader-5-nieub ... rzyszlosc/

Poniżej treść:
From Brazil to Kuwait — Brokers continue switching to MetaTrader 5
Migration of global brokers to MetaTrader 5 is entering a new round. Recently, a number of notable market players have announced the launch of the multi-asset platform with support for hedging. Among them are the international Forex and CFD broker IFCMarkets, Brazilian ModalMais, STP broker Caveo Brokerage from Kuwait and the Hong Kong-based STP Broker Perfekt Capital Limited.

"In addition to our own NetTradeX platform and MetaTrader 4, IFCMarkets now offers trading on MetaTrader 5 significantly enhancing the possibilities of our traders", says Agasi Vardanyan, Executive Director of IFCMarkets. "MetaTrader 5 provides a number of new features, improved functionality and expanded set of tools making the trading process more flexible and comfortable. The powerful algorithmic trading is implemented in the platform by means of the built-in MQL5 object-oriented development environment opening new horizons for professional traders".

"We are very excited with MetaTrader 5 launch at ModalMais and we expect it to become the most used platform by our clients in a very short period of time", adds Rodrigo Puga, CEO of Modal DTVM. "We have a huge demand from active traders and from Expert Advisors' users. Brazilian market lacks platforms like MetaTrader 5, where customers can easily program and execute their strategies with speed and assertiveness. We had invested in a solid and robust infrastructure to meet the highest standards and to offer the best MetaTrader experience for the most active traders in Brazil with the lowest possible latency".

"As a Kuwaiti company, our founders are traders with more than 10 years of experience", notes Hossam El Kashif, CEO of Caveo Brokerage commenting on switching to MetaTrader 5. "This reflected on our mission to make it easier to trade starting from our trading platform and moving to wide range of services. At the end of 2016, our plan was to move forward to better experience of trading. We realized that MetaTrader 5 is our solution once MetaQuotes announced that the hedging is now available. We realized that now we can offer better technology with more trading instruments including futures and stocks beside the regular Forex trading conditions that the clients used to have in MetaTrader 4. MetaTrader 5 will provide traders with the ability to trade US stocks, Futures, ETFs, FOREX and CFDs.”

"The introduction of the widely demanded MetaTrader 5 hedging option has expanded opportunities for Forex traders bringing more traders to the platform", says Mallikarjun T. Patil, CEO of Perfekt Capital Limited. Along with other powerful platform tools like Depth of Market and standard timeframes, the hedging feature will give more confidence and flexibility in trading. Now, it is possible to have multiple positions per symbol, including opposite directed ones if the price moves against a trader".
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

artex88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 21 cze 2017, 15:22

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: artex88 »

Wycofali sie z wspierania systemow xp, vista i na te chwile to wszystko, wiekszosc klientow korzysta z MT4 i ja rowniez, takze mam nadzieje ze jeszcze kilka lat bedzie aktywna:)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MQ nawiązuje współpracę z B2Broker - efektem będzie dostarczenie płynności z rynku kryptowalut ale tylko dla MT5. Czyżby to kolejny gwóźdź do trumny MT4?
https://forexclub.pl/kryptowaluty-metatrader-5/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ponad 170 brokerów z całego świata ma w swojej ofercie MetaTrader 5. Co ciekawe, nieoficjalne dane sprzed 2-3 lat mówiły, iż MT4 oferuje ok. 350-400 brokerów. Trwa odliczanie do pożegnania z MT4...

https://forexclub.pl/broker-forex-metatrader-5/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Deszcz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 841
Rejestracja: 04 lut 2015, 09:46

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: Deszcz »

Pytanie: w mt4 kiedy najedzie się kursorem myszy na linię TP lub SL to pojawia się informacja o liczbie pipsów i kwocie, w mt5 mam problem żeby taką opcję aktywować.
Nie mogę również w Terminalu włączyć kolumny związanej z Prowizją od poszczególnych otwartych pozycji.
---> Podaż i Popyt ---> Sukces!
Zapraszam do kontaktu.
Dział Supply & Demand trading
. . . . . . . .(link w profilu)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Deszcz pisze:Pytanie: w mt4 kiedy najedzie się kursorem myszy na linię TP lub SL to pojawia się informacja o liczbie pipsów i kwocie, w mt5 mam problem żeby taką opcję aktywować.
U mnie to normalnie działa. Zobacz czy masz zaznaczone w ustawieniach tak jak ja w załączniku.
Deszcz pisze:Nie mogę również w Terminalu włączyć kolumny związanej z Prowizją od poszczególnych otwartych pozycji.
No niestety, z niewiadomych przyczyn nie ma czegoś takiego w MT5 ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ