MT4 - przydatne dodatki

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

JFR147 pisze:
16 lut 2021, 22:44
no np. mamy w mt4 zakładkę Handel i otwarte pozycje. Dwa razy kilk na wybraną i przenosi do otwartego wykresu. Coś na takiej zasadzie.
To jest nierealne.
Nie ma możliwości ingerencji w kod samej platformy MT4.
Podwójne kliknięcie na otwartej pozycji w Terminal otwiera okno modyfikacji zlecenia.

Natomiast, gdy złapiesz otwartą pozycję w Terminal, i ją przeciągniesz na wykres, to wykres w tym oknie się zmieni na właściwy.
JFR147 pisze:
16 lut 2021, 22:44
Albo... niech to będzie taki wskaźnik jaki proponujesz co to pokazuje zyskowne/ stratne pozycje, ale po kliknięciu na wybrany instrument niech przeniesie do otwartego już wykresu zamiast dublować i otwierać nowy.
Ten wskaźnik co pokazałem nie pokazuje zyskownych czy stratnych, tylko pokazuje wszystkie instrumenty dostępne z danej platformy, a kliknięcie na takim guziku przełącza wykres na kliknięty instrument. Przyciemnione guziki oznaczają, że dany rynek jest zamknięty.
Na bazie tego mogę kreować inne funkcje.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

JFR147
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2021, 13:13

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: JFR147 »

aaa ok, no to ja mam taki:

https://www.forexfactory.com/thread/703 ... it-display

robi to co opisałem wcześniej.
A masz może namiar na ten Dadasa ?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

JFR147 pisze:
16 lut 2021, 23:30
aaa ok, no to ja mam taki:

https://www.forexfactory.com/thread/703 ... it-display

robi to co opisałem wcześniej.
A masz może namiar na ten Dadasa ?
Ja jestem Dadas, LOL.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

JFR147
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2021, 13:13

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: JFR147 »

hmm... cóż mogę napisać by wyjść z tego z obronną ręką... :oops:
Miło Cię poznać :D
no i późno już, a stopka taka mała.. 8)

JFR147
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2021, 13:13

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: JFR147 »

to jak, jest jakaś szansa na ten wskaźnik po starej znajomości ? :wink:

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Hej.

Piszę tutaj, żeby nie zakładać nowego wątku.
Orientuje się ktokolwiek, czy jest możliwość rozszerzenia MT4 na Androida tak, żeby zamknąć wszystkie pozycje jednym guzikiem?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
03 lut 2022, 21:38
Hej.

Piszę tutaj, żeby nie zakładać nowego wątku.
Orientuje się ktokolwiek, czy jest możliwość rozszerzenia MT4 na Androida tak, żeby zamknąć wszystkie pozycje jednym guzikiem?
Nie ma takiej możliwości.
Jeden gostek pokazuje, że możesz zrobić tak, że na przykład: masz 10 pozycji Buy po 0.1 Lot, to otwierasz 1 pozycję 1 Lot Sell i potem zamykasz tę pozycję opcją Zamknij przy i wybrać zamykanie wielokrotne. Tylko u mnie tej opcji nie widzę, ale może dlatego, że mam starszego Androida? Ogólnie nie korzystam z MT4 na smartphonie.
https://www.youtube.com/watch?v=LY4l8SaDDVU
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
03 lut 2022, 23:36
Mistyfikator pisze:
03 lut 2022, 21:38
Hej.

Piszę tutaj, żeby nie zakładać nowego wątku.
Orientuje się ktokolwiek, czy jest możliwość rozszerzenia MT4 na Androida tak, żeby zamknąć wszystkie pozycje jednym guzikiem?
Nie ma takiej możliwości.
Jeden gostek pokazuje, że możesz zrobić tak, że na przykład: masz 10 pozycji Buy po 0.1 Lot, to otwierasz 1 pozycję 1 Lot Sell i potem zamykasz tę pozycję opcją Zamknij przy i wybrać zamykanie wielokrotne. Tylko u mnie tej opcji nie widzę, ale może dlatego, że mam starszego Androida? Ogólnie nie korzystam z MT4 na smartphonie.
https://www.youtube.com/watch?v=LY4l8SaDDVU

Tak myślałem, nie spodziewałbym się aż takich udogodnień dla tradera po MT4 :(
Hedging nie załatwia sprawy, bo chodzi o równoczesne zamknięcie wszystkich pozycji na nieraz różnych instrumentach.
Też korzystam z MT4 na kompie, niestety niefortunnie w godzinach największej zmienności (otwarcie ameryki) jestem przez godzinę poza domem. I czasem widząc kątem oka, że mam mój dzienny profit target osiągnięty - chciałbym wszystko zamknąć na telefonie, np kiedy stoję w korku i jedno dotknięcie telefonu załatwiłoby temat.
Na PC robię to bez problemu: Close Button. Patrzę na wynik i jednym ruchem zamykam wszystko: i stratne i zyskowne.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
04 lut 2022, 00:14
ninjaproject pisze:
03 lut 2022, 23:36
Mistyfikator pisze:
03 lut 2022, 21:38
Hej.

Piszę tutaj, żeby nie zakładać nowego wątku.
Orientuje się ktokolwiek, czy jest możliwość rozszerzenia MT4 na Androida tak, żeby zamknąć wszystkie pozycje jednym guzikiem?
Nie ma takiej możliwości.
Jeden gostek pokazuje, że możesz zrobić tak, że na przykład: masz 10 pozycji Buy po 0.1 Lot, to otwierasz 1 pozycję 1 Lot Sell i potem zamykasz tę pozycję opcją Zamknij przy i wybrać zamykanie wielokrotne. Tylko u mnie tej opcji nie widzę, ale może dlatego, że mam starszego Androida? Ogólnie nie korzystam z MT4 na smartphonie.
https://www.youtube.com/watch?v=LY4l8SaDDVU

Tak myślałem, nie spodziewałbym się aż takich udogodnień dla tradera po MT4 :(
Hedging nie załatwia sprawy, bo chodzi o równoczesne zamknięcie wszystkich pozycji na nieraz różnych instrumentach.
Też korzystam z MT4 na kompie, niestety niefortunnie w godzinach największej zmienności (otwarcie ameryki) jestem przez godzinę poza domem. I czasem widząc kątem oka, że mam mój dzienny profit target osiągnięty - chciałbym wszystko zamknąć na telefonie, np kiedy stoję w korku i jedno dotknięcie telefonu załatwiłoby temat.
Na PC robię to bez problemu: Close Button. Patrzę na wynik i jednym ruchem zamykam wszystko: i stratne i zyskowne.
Dla MT4 na PC masz wszelkie udogodnienia, jakie tylko można wymyśleć, i samemu też można sobie napisać kod. Niestety, MT4 dla Androida nie umożliwia żadnych dodatków. Jednak, nie zamykasz nigdy wszystkich pozycji na raz. Zawsze są zamykane po kolei.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: MT4 - przydatne dodatki

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

No tak. Widać, jak ładnie zamyka wszystko po kolei. Ale i tak robi to szybciej niż ja manulanie. Chodzi o sam fakt wydania polecenia jednym przyciskiem.

ODPOWIEDZ