Morderca i Forex

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
morderca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 04 wrz 2010, 11:44

Nieprzeczytany post autor: morderca »

Na szczęście już ktoś mi pomaga, ale to nie jest takie hop:) Trzeba czasu na to.

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

morderca pisze:ale to nie jest takie hop:) Trzeba czasu na to.
Zresztą jak wszystko w życiu - nic wartościowego nie przychodzi łatwo i szybko - oprócz problemów :mrgreen:

Nie możesz wątpić, poddawać się - jesteś na początku drogi i musisz mieć świadomość tego, że wiele razy będzie ciężko - a co najgorsze NIKT nie może Ci zagwarantować sukcesu - niestety :cry:
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Norman

Nieprzeczytany post autor: Norman »

Nie sluchaj zabardzo innych , granie na wskaznikach wcale nie musi byc be , to indywidualna sprawa , jednym przeszkadza innym pomaga , oko ludzkie jest ulomne a wskazniki dobrze doprecyzowane pokaza to czego normalnie nie zobaczysz na czystym wykresie , mi osobiscie wlasnie zabawa na wskaznikach rozjasnila umysl i tak 5 latek sie trzymam na tym ryneczku

Awatar użytkownika
Guerrilla
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 31 sty 2010, 13:35

Nieprzeczytany post autor: Guerrilla »

Zgadzam się z Normanem. Nie dla każdego PA będzie ok. Wszyscy mówią, że rzuć wskaźniki i od razu PA. A może właśnie do PA trzeba nabrać doświadczenia poprzez różne strategie żeby lepiej zrozumieć fx?
Perseverance, discipline, patience and determination...

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Może jeszcze inaczej :)

Wskaźniki są dobre - ostatnio oglądałem sobie głupie rsi i jest ok. Myślę że przy odpowiednim zastosowaniu RR i MM dałoby się z tego coś wyciągnąć - jednak o ile uważam że wskaźniki wskaźnikami o tyle PA da nam szybsze wejście a co za tym idzie mniejszy SL. Jednak to tylko moja opinia :)

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Każdy początkujący powinien być odpowiednio ukierunkowany, nie powinien szukać po omacku i wyważać otwartych drzwi.
:D

- cos podobnego chcialem kiedys napisac. ... zreszta nie tylko poczadkujacy.
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
morderca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 04 wrz 2010, 11:44

Nieprzeczytany post autor: morderca »

Postanowiłem zmienić trochę formułę tego Journal'a. Od dzisiaj będę wrzucał tu swoje analizy. Tylko się nie śmiejcie. To dopiero moje pierwsze próby.

Zaczynamy.

No więc na parze EURUSD na M30 mamy trend rosnący. Postanowiłem sprawdzić jak daleko on się będzie jeszcze wspinać. No więc pomyślałem sobie, że do tego sprawdzenia użyję poziomów Fibonacciego. Narysowałem te poziomy tak by konsolidacje i korekty w tym trendzie były w okolicach tych poziomów. Nie wiem jak to do końca wytłumaczyć. Można zerknąć na screen nr1. I teraz widzę, że najwyższy punkt jest na poziomie 0%. A więc, stwierdzam, że trend rosnący się kończy. Obstawiam więc, że linia trendu zostanie przebita i cena zjedzie do poziomu 23.6. Ustawiam SL trochę poniżej 0%, a TP powyżej 23.6. Jedziemy. Na screenie drugim widzimy, że linia trendu została przebita. Zaś na screenie nr 3 widzimy, że zeszła prawie do poziomu 23.6. Wcześniej stchórzyłem i zmieniłem TP na poziom oporu, który utworzyła konsolidacja, która zakończyła się od razu po weekendowej przerwie. Później się okazało, że poprzedni TP i tak by został przebity.

I tym sposobem 56 pipsów wyszło na plus. I teraz pytanie. Używania Fibo się dopiero uczę. Jak poprawnie się nimi posługiwać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

U mnie sygnał na sell był na poziomie 3110 - 70p można było spokojne brać - oczywiście z Tp na poziomie wsparcia 3034.

Aktualnie obstawiam dalsze spadki na edku do 2920. Analogicznie kabel - podtrzymuję swoją prognozę z południa o dojściu do poziomu 5515 - zostało naprawdę niewiele.

Potem pewnie znowu long. Ale edek może wyhamować wcześniej nawet na 2955.

Zobaczymy co powie nam noc :lol:
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
morderca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 04 wrz 2010, 11:44

Nieprzeczytany post autor: morderca »

Dawno nie pisałem tego Journala. Generalnie nie miałem się czym chwalić. Wpadłem niestety w wir szukania Graala. Zmieniam systemy co pięć minut. Wiem jak to się skończy. Uznam, że najlepszy jest czysty wykres, ale nie mogę się powstrzymać. Zawsze mam nadzieję, że może to ten system mi podpasuje i będzie przynosił zyski. Mówi się, że w Forexie największym naszym wrogiem jesteśmy my sami. Po pierwszym miesiącu wynik mojego pojedynku przeciwko mnie wynosi 1:0 dla mnie. Mam nadzieję, że w następnym miesiącu wyrównam. Jeśli się nie wkurzę i tego nie rzucę. No, ale trzeba zacisnąć zęby i iść do przodu.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

morderca pisze:No, ale trzeba zacisnąć zęby i iść do przodu.
Na pewno się nie wkurzysz - tylko nie możesz się zbyt szybko poddawać - wiedz, że zawsze się znajdzie ktoś kto pomorze w potrzebie :wink:

Ja wczoraj też miałem mały kryzys - ciągle nie mogę sprecyzować dokładnych procedur na wejście - bo z kierunkiem i targetem nie jest źle. :evil:

:)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

ODPOWIEDZ