Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
06 cze 2019, 09:16

Co do RZ to nie będę poruszał tej historii. Mam swoje zdanie na temat jego stylu gry, ale zachowam je dla siebie. Nie zamierzam dać się wciągnąć w polemikę na ten temat. Rozumiem, że jesteś fanem RZ. Nie oceniam, bo to nie moja sprawa.
Zapewniam, że nie jestem fanem RZ :)
Chociażby z powodu głoszonych przez niego tez o AT. A posłużyłem sie jego przykładem bo wydaje mi się wiarygodny i wszystkim znany.
Co do proporcji TP do SL to jest sprawą otwartą i indywidualną każdego tradera. Oby była skuteczna :)
I daleki jestem od twierdzenia, że SL>TP to bląd. O tym zdecyduje osiągany profit lub strata na rachunku

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Dzisiaj emploje, które mogą zatrząść każdym instrumentem, więc (moim zdaniem) nie ma sensu tykać rynku po godzinie 11.
Obiecany tygodniowy statement. Pozycje są z lewarem razy 4, poza jedną z interwału H4 (zaznaczona strzałką), która miała lewar razy 2 i której nie wliczam do wyniku, bo chodzi mi o procentowy wynik na pozycjach DT. Wychodzi około 2.5% tygodniowo. Coraz gorzej idzie i marnie to widzę.
Lewar razy 4 to chyba maksymalny lewar, z którym można jeszcze pograć, dzięki czemu wyniki mogą w końcu satysfakcjonować. Dalsze zwiększanie lewaru nie ma sensu. Za tydzień kolejny (ostatni) statement również z lewarem razy 4, bo muszę się dokładnie przyjrzeć jak to wygląda.

PS. Miałem fart i udało mi się odrobić tę głupią stratę na ropie :p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

kCHF600X
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2018, 12:22

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: kCHF600X »

MarioDM pisze:
07 cze 2019, 11:07
Dzisiaj emploje, które mogą zatrząść każdym instrumentem, więc (moim zdaniem) nie ma sensu tykać rynku po godzinie 11.
Obiecany tygodniowy statement. Pozycje są z lewarem razy 4, poza jedną z interwału H4 (zaznaczona strzałką), która miała lewar razy 2 i której nie wliczam do wyniku, bo chodzi mi o procentowy wynik na pozycjach DT. Wychodzi około 2.5% tygodniowo. Coraz gorzej idzie i marnie to widzę.
Lewar razy 4 to chyba maksymalny lewar, z którym można jeszcze pograć, dzięki czemu wyniki mogą w końcu satysfakcjonować. Dalsze zwiększanie lewaru nie ma sensu. Za tydzień kolejny (ostatni) statement również z lewarem razy 4, bo muszę się dokładnie przyjrzeć jak to wygląda.

PS. Miałem fart i udało mi się odrobić tę głupią stratę na ropie :p
Nie chcę Ci zaburzać toku myślenia :) ale pokażę Ci moją drogę
1. zostałem przy 2 instrumentach maksymalnie - DAX, GOLD bo najlepiej mi wychodzą
2. całkowicie zadowoliłem się dźwignią 1-20 przez co mam komfort z brokerami
3. zadowoliłem się małym zyskiem tj. 2,55% dziennie - ALE CODZIENNIE
4. wszystkie swoje przemyślenia z ostatnich kilkunastu lat zapisałem w kodzie EA i mam święty spokój , zaglądam na rachunek na telefonie kilka razy dziennie po kilka minut, a do komputera siadam raz na tydzień jak włączam i wyłączam, a żadne dane mnie nie obchodzą.

Może w tą stronę idź ? Tutaj masz ten sam okres od 22 maja 2019 przykład na demo też w Tickmilu , ale jakby co to real też działa.
dax01.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

kCHF600X pisze:
07 cze 2019, 12:43
wszystkie swoje przemyślenia z ostatnich kilkunastu lat zapisałem w kodzie EA i mam święty spokój , zaglądam na rachunek na telefonie kilka razy dziennie po kilka minut, a do komputera siadam raz na tydzień jak włączam i wyłączam,
dax01.jpg
Jeśli możesz to wklej statementy z tego demo z poszczególnych tygodni, bo na tym co wkleiłeś nie widać transakcji.
Jeśli masz system, który potrafi codziennie wyczesać stały zysk, to robi to imponujące wrażenie.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

fx-technik pisze:
31 maja 2019, 09:47

Adaptive CG jest najlepszym oscylatorem jaki kiedykolwiek stosowałem, i nie trzeba niczego dopasowywać. Owszem, nie jest w 100% dokładny, ale wystarczy się trzymać zasady, że jak jest na dole, to trzeba uważać z sprzedawaniem, lub nie sprzedawać i szukać na wykresie PA dla Kup, no i oczywiście na górze nie kupować.
Co do filtra prowadzącego (trendowego), to polecam jeden z Butterworth Filter, albo ew. Laguerre Filter, w szczególności linię FIR.
Jedno jest w nim pewne:
Jeżeli trend pokazuje np. spadkowy, to cena nie rośnie.
Zaciekawiony pochwałami oscylatora, ściągnąłem ze strony http://mqlsoft.com/download/indicators wskaźnik Adaptive CG Ehlersa. Skompilował się bez błędów, ale każda próba uruchomienia kończy się zawieszenie platformy. Butterworth Filter nie udałomi się znaleźć.

kCHF600X
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2018, 12:22

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: kCHF600X »

MarioDM pisze:
07 cze 2019, 19:16
kCHF600X pisze:
07 cze 2019, 12:43
wszystkie swoje przemyślenia z ostatnich kilkunastu lat zapisałem w kodzie EA i mam święty spokój , zaglądam na rachunek na telefonie kilka razy dziennie po kilka minut, a do komputera siadam raz na tydzień jak włączam i wyłączam,
dax01.jpg
Jeśli możesz to wklej statementy z tego demo z poszczególnych tygodni, bo na tym co wkleiłeś nie widać transakcji.
Jeśli masz system, który potrafi codziennie wyczesać stały zysk, to robi to imponujące wrażenie.
Nie wstawiałem całości bo tego dużo jest - ale nie ma problemu żadnego.
Po kolei: musze na 2 wpisy podzielić bo jest 6 części
st01.jpg
st02.jpg
st03.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kCHF600X
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2018, 12:22

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: kCHF600X »

Część 2
st04.jpg
st05.jpg
st06.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

grzegrzyw pisze:
07 cze 2019, 22:35
fx-technik pisze:
31 maja 2019, 09:47

Adaptive CG jest najlepszym oscylatorem jaki kiedykolwiek stosowałem, i nie trzeba niczego dopasowywać. Owszem, nie jest w 100% dokładny, ale wystarczy się trzymać zasady, że jak jest na dole, to trzeba uważać z sprzedawaniem, lub nie sprzedawać i szukać na wykresie PA dla Kup, no i oczywiście na górze nie kupować.
Co do filtra prowadzącego (trendowego), to polecam jeden z Butterworth Filter, albo ew. Laguerre Filter, w szczególności linię FIR.
Jedno jest w nim pewne:
Jeżeli trend pokazuje np. spadkowy, to cena nie rośnie.
Zaciekawiony pochwałami oscylatora, ściągnąłem ze strony http://mqlsoft.com/download/indicators wskaźnik Adaptive CG Ehlersa. Skompilował się bez błędów, ale każda próba uruchomienia kończy się zawieszenie platformy. Butterworth Filter nie udałomi się znaleźć.
A czytałeś, że "Adaptive indicators require Cycle Period" ???

TwoPoleButterworthFilter.mq4

ThreePoleButterworthFilter.mq4
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
wojtasek
Gaduła
Gaduła
Posty: 203
Rejestracja: 13 mar 2007, 21:25

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: wojtasek »

Ehlers pisze swoje kody bodajże w Easy Language (cokolwiek to jest),
i często używa kątów i faz, np. w funkcjach trygonometrycznych.
W tym jego języku są one liczone w stopniach, a w MQL - w radianach.
Czyli kąt / faza 180 u Ehlersa oznacza Pi (= 3.14159...) w MQL, itd.

Niestety, kody na linkowanej stronie tego nie uwzględniają, więc i nie
oddają rzeczywistych wskaźników Ehlersa. Co ciekawe, ten błąd wcale
nie musi dyskwalifikować wskaźników - ważne jest w sumie tylko to,
czy pomogą w tradingu... :)

Piszę to, bo wskaźnikami Ehlersa byłem zafascynowany lata temu;
nawet z nim korespondowałem. Ostatecznie jednak nie używam
żadnego z jego produktów (tym niemniej, jego pomysły są interesujące).
Bork, bork, bork! Swedish Chef

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

kCHF600X pisze:
07 cze 2019, 22:56
Nie wstawiałem całości bo tego dużo jest - ale nie ma problemu żadnego.
Analizowałem Twój statement i mam kilka pytań. To są pytania powodowane ciekawością, a nie złośliwością i tak je potraktuj.

1 Z czego wynika taka rozpiętość pozycji na Dax od 0,18 do 0,7 (w maju) ?
2 Zdarza Ci się zawierać w tym samym czasie (co do sekundy) dwie różne wielkością pozycje na Dax w tym samym kierunku i jedna kończy się strata, a druga zyskiem. Zdaje się, że to w sumie ta sama pozycja zamykana na dwa razy. Czemu tak ?
3 Jeśli to EA to czemu część pozycji zamyka się z zyskiem, a brak jest ustawionego TP ? Ogólnie mało jest poustawianych TP i SL. To robiła EA czy część pozycji prowadzisz samodzielnie ?
4 Dodatkowo korelujesz pozycje. To też robi EA ? I właściwie po co ? Korelowanie w DT nie ma sensu wg. mnie.
5 W maju grałeś ze sporym lewarem. Odnosząc się do mojego standardu, to Ty stosowałeś lewar razy 2. W czerwcu zmniejszyłeś lewar do 1/3 . Rozumiem, że ciągle testujesz i próbujesz ustalić odpowiednią wielkość pozycji ? Możesz skorzystać z mojego patentu wyliczania wielkości pozycji. Obecnie w przypadku Dax w Tickmill możesz ustawić w EA 123 na 0,01.
6 Nie rozumiem Twojej koncepcji grania. Skoro to DT to czemu część pozycji jest na rachunku przez kilka dni ?

Otwierasz sporo pozycji każdego dnia. Poszedłeś tą drogą. Ja wybrałem inną taktykę. Mało pozycji, ale za to takie, które wchodzą „na pewniaka”. Mógłbym zwiększyć ilość otwieranych pozycji, ale wtedy pewna ich część będzie stratna. Po głowie właśnie chodzi mi pomysł, który powinien zwiększyć zyskowność systemu, zwiększyć ilość otwieranych pozycji, a jednocześnie poprawić bezpieczeństwo. Jak to wyjdzie to się okaże i czy w ogóle ten pomysł jest wykonalny.
Skoro tak świetnie idzie Ci na Daxie, to spróbuj tej samej strategii na innych instrumentach. W Tickmill jest dostępny spory lewar na Pro, więc możesz pograć na wielu instrumentach i zarabiać znacząco więcej.
Tak w ogóle to strategia jest oparta na średnich czy na czymś innym ? Jeśli nie chcesz tego zdradzać, to nie musisz.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ