Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

MarioDM pisze:
28 maja 2019, 13:15
Rozumiem. Będziesz miał okazję zobaczyć jeszcze 2 statementy tygodniowe.
bardzo chętnie :D
dlatego że gdy poprosisz "zarobionych" o tygodniowy lub miesięczny statment to..........ups :!: :!: :D
a tak na mrginesie , interesuje mnie jaka masz metodę licenia % :?:
- 5 dla 1 to 500 % czy
- 1 w stosunku do 5 to 400 %
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
28 maja 2019, 13:23

Co do średnich to chodzi mi o sytuacje gdy zaczynaja się przecinac by potem po jakims czasie gdy rynek odwraca nie tylko nie ma wcześniejszego przecięcia sie ale sa oddalone od siebie. Czyli patrząc z perspektywy czasu gdy np. na M15 o godz. 10,12 srednie sie przecieły a o godz. 15,23 przeciecięcia wspomnianego nie ma. Ale pozycja otwarta jest bo przeciez przecięcie wystąpiło.
Co do oczekiwań to ja mam pytanie do kolegi Mario czy zna kogokolwiek kto takie wyniki osiąga. Oczywiście regularnie i w dłuższym okresie czasu ;)
Zupełnie nie wiem o co chodzi z tymi średnimi ? Wrzuć jakiś screen z przykładem, bo się nie dogadamy. Ja nie zauważam takich przypadków. Świeczka przecina średnią to wchodzę i albo pozycja zamknie się na TP, albo zamknie się, gdy świeczki przetną średnią w drugą stronę. W ostateczności na SL.
200 % tygodniowo ? Sam wiesz, że to mało realne. Może gdyby w pełni wykorzystać lewar 1:3000 to kto wie. Ale to by było szaleńczo ryzykowne.
I nie. Ne znam nikogo takiego osobiście kto by zarabiał na Fx. Ale poznałem kilka osób z tego forum, które potrafiły uzyskać bardzo dobre wyniki. Jeden z nich wygrał chociażby kiedyś konkurs bodajże w XTB osiągając w miesiąc stopę zwrotu ponad 1000% na rachunku demo. Nie podam jego nicka, ale sporo osób wie o kogo chodzi.
A jeśli jesteśmy już przy konkursach, to był fajny konkurs w HFT kilka lat temu. Trzeba było wpłacić na rachunek real 10 000 PLN, oni dopisywali do rachunku wirtualne 5 000 PLN i trzeba było chyba w miesiąc osiągnąć zysk 5 000 PLN czyli wg. nich 50%, a realnie 35% i ten co tego dokonał, dostawał te 5 000 PLN od HFT. I ja je dostałem. Łatwo nie było, ale dałem radę.
Tolmon_Nika pisze:
28 maja 2019, 13:40
a tak na mrginesie , interesuje mnie jaka masz metodę licenia % :?:
- 5 dla 1 to 500 % czy
- 1 w stosunku do 5 to 400 %
Jeśli rachunek ma wartość 2 000 PLN to jeśli zysk/strata wyniesie 100 PLN to wynik wynosi 5% . Liczę zawsze od wartości rachunku.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

ostatnie pytanie masz coś takiego:
Kwiecien-Maj.png
jaki jest twoim zdaniem zysk % :?:
420.11% (Deposit)
czy 320.11% (Profit/Loss)
sorki i bez urazy że jestem "czepliwy"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5085
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

Cblondyn pisze:
28 maja 2019, 13:23
Co do średnich to chodzi mi o sytuacje gdy zaczynaja się przecinac by potem po jakims czasie gdy rynek odwraca nie tylko nie ma wcześniejszego przecięcia sie ale sa oddalone od siebie. Czyli patrząc z perspektywy czasu gdy np. na M15 o godz. 10,12 srednie sie przecieły a o godz. 15,23 przeciecięcia wspomnianego nie ma. Ale pozycja otwarta jest bo przeciez przecięcie wystąpiło.
Co do oczekiwań to ja mam pytanie do kolegi Mario czy zna kogokolwiek kto takie wyniki osiąga. Oczywiście regularnie i w dłuższym okresie czasu ;)
grasz DT, więc bardzo prosty patent/strategia na pipsy :wink:
zamiast średnich masz indyk, będzie łatwiej, żeby się nie zagłębiać w paramerty i jakie średnie maja być na wykresie... w prostocie siła :idea:


zawierasz transakcje na M5, ale sprawdzasz układ(góra/dół) na wszystkich TF od H1 do M5
jeżeli masz na każdym TF od H1 do M5 ten sam kierunek podążania ceny to wiesz jaki jest trend :idea:
transakcje zawierasz tylko na M5 i tylko i wyłącznie na następnej świeczce jak masz sygnał przecięcia, musi się przeciąć nigdy wcześniej, żeby zmyłki nie było :!:
sztywne zasady SL 5 a TP 10, czyli RR 1:2
nie czekasz kiedy nastąpi przecięcie w drugą stronę :!:
wchodzi TP więc zapominasz o trejdzie

dla bardziej cierpliwych można się pobawić na M15, ale SL 10 a TP 20
oczywiście można to zmodyfikować o TS i po kilku pipsach/punktach ruchu ceny, zabezpieczać na BE+, ale pierwsza wersja moim zdaniem najlepsza :idea:

opatrzony jesteś z wykresem, więc poradzisz sobie szybciej niż Ci się wydaje, zamiast walut proponuję indeksy, np. USTEC (Nasdaq) :D

pozdro all :564: :516:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Tolmon_Nika pisze:
28 maja 2019, 18:41
ostatnie pytanie masz coś takiego:
Kwiecien-Maj.png
jaki jest twoim zdaniem zysk % :?:
420.11% (Deposit)
czy 320.11% (Profit/Loss)
sorki i bez urazy że jestem "czepliwy"
Zle zadałem pytanie :oops:
winno być ...który wynik jest prawidłowy Twoim (waszym) zdaniem :?:

ps.używam średnich z rodziny : SDL
powodzenia :564:
BB
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Cblondyn pisze:
28 maja 2019, 13:23
niemiaszek pisze:
28 maja 2019, 21:05


grasz DT, więc bardzo prosty patent/strategia na pipsy :wink:


pozdro all :564: :516:
Używam prosty sytem jak najbardziej ;)
Tyle, że nie w oparciu o jakiekolwiek pochodne wykresu ale bezpośrednio wykres ;)
Wsparcia, opory, LT, formacje świecowe jak i cenowe :)
Bo do okreslenia trendu nie zawsze trzeba średniej wystarczy "rzut oka" na sekwencje dołków/szcztów

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Cblondyn pisze:
29 maja 2019, 08:51
Używam prosty sytem jak najbardziej ;)
Tyle, że nie w oparciu o jakiekolwiek pochodne wykresu ale bezpośrednio wykres ;)
Wsparcia, opory, LT, formacje świecowe jak i cenowe :)
Bo do okreslenia trendu nie zawsze trzeba średniej wystarczy "rzut oka" na sekwencje dołków/szcztów
dla mnie średnia jest potwierdzeniem "rzutu oka" na wykres :lol:
nie warto wysilać wzroku :d
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tolmon_Nika pisze:
29 maja 2019, 09:21
Cblondyn pisze:
29 maja 2019, 08:51
Używam prosty sytem jak najbardziej ;)
Tyle, że nie w oparciu o jakiekolwiek pochodne wykresu ale bezpośrednio wykres ;)
Wsparcia, opory, LT, formacje świecowe jak i cenowe :)
Bo do okreslenia trendu nie zawsze trzeba średniej wystarczy "rzut oka" na sekwencje dołków/szcztów
dla mnie średnia jest potwierdzeniem "rzutu oka" na wykres :lol:
nie warto wysilać wzroku :d
Co komu pasuje. Poza tym średnich mozna miec setki. I czasami sa sprzeczne nawet w stosunku do samych siebie. A wsparcie zawsze było, jest i będzie tam gdzie jest. I nic tego nie zmieni :)
I co dla mnie najważniejsze. Jest jednoznaczne
Juz pomijam fakt, że średnia jakos w niczym specjalnie lepsza od zwykłej LT ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Cblondyn pisze:
29 maja 2019, 09:29
Co komu pasuje. Poza tym średnich mozna miec setki. I czasami sa sprzeczne nawet w stosunku do samych siebie. A wsparcie zawsze było, jest i będzie tam gdzie jest. I nic tego nie zmieni :)
I co dla mnie najważniejsze. Jest jednoznaczne
Juz pomijam fakt, że średnia jakos w niczym specjalnie lepsza od zwykłej LT ;)
@Cblondyn wyluzuj..... napisałem śrdnia :idea: :!: nie średnich :!:
co do dalszej części wywodu ,do mojego "rzutu oka", podchodzę do tego podobnie jak Ty do swojego :d
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tolmon_Nika pisze:
29 maja 2019, 09:48
Cblondyn pisze:
29 maja 2019, 09:29
Co komu pasuje. Poza tym średnich mozna miec setki. I czasami sa sprzeczne nawet w stosunku do samych siebie. A wsparcie zawsze było, jest i będzie tam gdzie jest. I nic tego nie zmieni :)
I co dla mnie najważniejsze. Jest jednoznaczne
Juz pomijam fakt, że średnia jakos w niczym specjalnie lepsza od zwykłej LT ;)
@Cblondyn wyluzuj..... napisałem śrdnia :idea: :!: nie średnich :!:
co do dalszej części wywodu ,do mojego "rzutu oka", podchodzę do tego podobnie jak Ty do swojego :d
Spoko. Pełny luz ;)
Podkreslam tylko, że nie używam pochodnych wykresu do analizy tylko bezposrednio sam wykres
Pochodne do niczego nie sa mi w takiej sytuacji potrzebne. AT daje wystarczającą liczbe narzędzi do tego
I do średnich nic nie mam. Tylko, że z nich nie korzystam ;)

ODPOWIEDZ