Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
24 maja 2019, 12:25
Od około dwóch lat zaczynają się coraz częściej pojawiać wypowiedzi osób, że gra na forexie nie ma sensu, bo nigdy na tym nie da się regularnie zarabiać.
Większość osób nie zraża się tymi wypowiedziami, wierząc, że oni są silni zdeterminowani i pomysłowi i osiągną cel. Jak wykażę na końcu, taka postawa wcale nie jest rozsądna.

Może rację mają Ci, o których wspominałem na początku. Granie na Fx nie ma sensu.
Może kolega Maro się w koncu zdecyduje. Czy warto czy nie. Bo juz sam tytuł wątku pełen udręki i wątpliwości ;)
Czasami odnosze wrażenie, że niektórzy piszą byle by coś napisać. Żeby zaistnieć. A to, że wątki sa pełne sprzeczności ... nie ważne. Co do samego "ogarnięcia się" to jestem przekonany, że wielu ma to juz dawno za sobą i nie trzeba ich przekonywać, że na rynkach mozna zarabiać. Sztuka spekulacji jest znana ludzkości od tysięcy lat ;)
Od czasów gdy o forex a tym bardziej internecie nawet nikt nie marzył. A środkiem transportu były głównie konie i wielbłady :)
Co do tych 20%/rok to wielu dałoby sie pokroić by taki wynik osiągnąć. Jesli kolega Mario nie wierzy to niech na ulicy spyta o to pierwszą napotkaną osobę.
Temat średnich: otóż poruszyłem problem ich fałszywych sygnałów bez wzlędu na to czy jakaś śiweczka jest w budowie czy nie. Zawsze jakas jest w budowie pomijając weeekndy i świeta gdy rynek jest zamkniety. I nie świeczki sa problemem a średnie. Jesli ktoś nie jest o tym do końca przekonany to proponuje przełączyc wykres na liniowy ;)
Po prostu średnie które jeszcze jakis czas temu przecinały się po pewnym czasie nie mają ze soba żadnego kontaktu. Każdy kto pare lat na rynku spędził dobrze o tym wie. Żadna nowośc a tym bardziej rewelacja :)
Jesli pierwszy wątek miał spełnaić role edukacyjna to targają mnie po nim wątpliwości czy tak faktycznie jest :)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

xxxxxxx
Ostatnio zmieniony 27 maja 2019, 20:45 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Tolmon_Nika pisze:
27 maja 2019, 20:11
MarioDM pisze: ↑
Przy mniejszym kapitale rzędu 10 000 lub 20 000 PLN to miesięczne zyski nie robią niestety wrażenia.
to ile Ciebie zadowoli (kwota lub %)miesięcznie, w roku :?: :?:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
27 maja 2019, 20:06

Po prostu średnie które jeszcze jakis czas temu przecinały się po pewnym czasie nie mają ze soba żadnego kontaktu.
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Chcesz mnie przekonać, że średnie przecinają się w jedną stronę, a później w drugą ? Przecież to jest właśnie istota tego systemu. Na tym samym instrumencie w przeciągu tygodnia gramy i longa i szorta.
Pamiętać tylko należy, że średnie przecinając się, dają sporo fałszywych sygnałów i zadaniem tradera jest je odcedzić. I tu właśnie wchodzi oscylator jak Stoch czy RSI.
Tolmon_Nika pisze:
27 maja 2019, 20:43

to ile Ciebie zadowoli (kwota lub %)miesięcznie, w roku :?: :?:
Nie ma górnej granicy. Jak największy zysk mile widziany. :)
Chciałbym aby system zgarniał chociaż 15-20% tygodniowo. Dlatego właśnie testuję na demo większy lewar, bo na moim standardowym lewarze więcej niż 5% tygodniowo się nie zarobi. Chcę sprawdzić jak wysoko można podnieść lewar, aby nie zagrażało to rachunkowi. Wszystkie zabezpieczenia są ustawione. Ryzyko i zysk jasno określone, więc pozostaje poeksperymentować z lewarem. Wiadomo, że im wyższy lewar, tym niższy musi być kapitał u brokera. Przeżyłem niejedno MC i wiem, że najważniejsze to mieć z czym wrócić na rynek.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

A mnie zadowoliło by regularne 5% tygodniowo, z depo 5000 po roku było by około 42,5 tysięcy a z depo 10000 przeszło 63 tysiące a z takim depozytem można już grać swobodnie i od czasu do czasu nawet z rachunku pobierać część gotówki.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

MarioDM pisze:
28 maja 2019, 10:22
Nie ma górnej granicy. Jak największy zysk mile widziany. :)
Chciałbym aby system zgarniał chociaż 15-20% tygodniowo. Dlatego właśnie testuję na demo większy lewar, bo na moim standardowym lewarze więcej niż 5% tygodniowo się nie zarobi. Chcę sprawdzić jak wysoko można podnieść lewar, aby nie zagrażało to rachunkowi. Wszystkie zabezpieczenia są ustawione. Ryzyko i zysk jasno określone, więc pozostaje poeksperymentować z lewarem. Wiadomo, że im wyższy lewar, tym niższy musi być kapitał u brokera. Przeżyłem niejedno MC i wiem, że najważniejsze to mieć z czym wrócić na rynek.
Fiu..fiu niezła zachcianka :lol: siedząc przy komp. pewnie 24/7 :?:
miesięczne średnie tygodniowe to już moża oceniać, wynik jednego tygodnia to ruletka , :?:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Tolmon_Nika pisze:
28 maja 2019, 11:03
Fiu..fiu niezła zachcianka :lol: siedząc przy komp. pewnie 24/7 :?:
Haha. Żadne 24/7. Skończyłem z tym. Wcześniej owszem i wiem, że to nie miało sensu. Obecnie gram od 9 do 17. 8 godzin pracy. Oczywiście muszę nieco wcześniej zwlec się z wyra aby odpalić kompa i platformę, ale transakcje najwcześniej otwierane są od godziny 9.
Tolmon_Nika pisze:
28 maja 2019, 11:03
miesięczne średnie tygodniowe to już moża oceniać, wynik jednego tygodnia to ruletka , :?:
Po raz kolejny podkreślam, że zaprezentowałem statement z daytradingu i na tym się tu skupiam. Nie ma potrzeby analizować świeczek miesięcznych i tygodniowych. Najwyższy interwał na jaki zerkam w związku z DT to D1 i H4. W ten sposób określam czy dany instrument gra w obie strony czy tylko w jedną.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

MarioDM pisze:
28 maja 2019, 11:48
Po raz kolejny podkreślam, że zaprezentowałem statement z daytradingu i na tym się tu skupiam. Nie ma potrzeby analizować świeczek miesięcznych i tygodniowych. Najwyższy interwał na jaki zerkam w związku z DT to D1 i H4. W ten sposób określam czy dany instrument gra w obie strony czy tylko w jedną.
nie pisałem o świeczkacho a o statmencie właśnie..... proszę czytaj :!:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Tolmon_Nika pisze:
28 maja 2019, 12:33
nie pisałem o świeczkacho a o statmencie właśnie..... proszę czytaj :!:
Rozumiem. Będziesz miał okazję zobaczyć jeszcze 2 statementy tygodniowe.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
28 maja 2019, 10:22
Cblondyn pisze:
27 maja 2019, 20:06

Po prostu średnie które jeszcze jakis czas temu przecinały się po pewnym czasie nie mają ze soba żadnego kontaktu.
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Chcesz mnie przekonać, że średnie przecinają się w jedną stronę, a później w drugą ? Przecież to jest właśnie istota tego systemu. Na tym samym instrumencie w przeciągu tygodnia gramy i longa i szorta.
Pamiętać tylko należy, że średnie przecinając się, dają sporo fałszywych sygnałów i zadaniem tradera jest je odcedzić. I tu właśnie wchodzi oscylator jak Stoch czy RSI.
Tolmon_Nika pisze:
27 maja 2019, 20:43

to ile Ciebie zadowoli (kwota lub %)miesięcznie, w roku :?: :?:
Nie ma górnej granicy. Jak największy zysk mile widziany. :)
Chciałbym aby system zgarniał chociaż 15-20% tygodniowo. Dlatego właśnie testuję na demo większy lewar, bo na moim standardowym lewarze więcej niż 5% tygodniowo się nie zarobi. Chcę sprawdzić jak wysoko można podnieść lewar, aby nie zagrażało to rachunkowi. Wszystkie zabezpieczenia są ustawione. Ryzyko i zysk jasno określone, więc pozostaje poeksperymentować z lewarem. Wiadomo, że im wyższy lewar, tym niższy musi być kapitał u brokera. Przeżyłem niejedno MC i wiem, że najważniejsze to mieć z czym wrócić na rynek.
Fiu fiu :)
Szkoda, że "tylko" 20% na tydzień :)
Czemu nie 200%? A co :)
Co do średnich to chodzi mi o sytuacje gdy zaczynaja się przecinac by potem po jakims czasie gdy rynek odwraca nie tylko nie ma wcześniejszego przecięcia sie ale sa oddalone od siebie. Czyli patrząc z perspektywy czasu gdy np. na M15 o godz. 10,12 srednie sie przecieły a o godz. 15,23 przeciecięcia wspomnianego nie ma. Ale pozycja otwarta jest bo przeciez przecięcie wystąpiło.
Co do oczekiwań to ja mam pytanie do kolegi Mario czy zna kogokolwiek kto takie wyniki osiąga. Oczywiście regularnie i w dłuższym okresie czasu ;)

ODPOWIEDZ