Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Kodak pisze:
17 cze 2019, 08:34
Dodaj strategie na tradingdot.com
Platformie socialtradingowej, tam jest wieksze zainteresowanie tradingiem strategiami i zagraniami, niz na "wyciszonych" ostatnio forach.
Nie myślałem o sprzedaży strategii w sensie "dawania sygnałów". Chyba raczej jestem na "nie".
SEROL666 pisze:
17 cze 2019, 08:42
Hej.
Dziwi Cię brak zainteresowania ? to forum powoli traci zainteresowanie, niewiele się dzieje. Ludzie albo zakończyli "przygodę" z FX albo porozpraszali się po innych forach... a niektórzy stwierdzili że nie ma sensu tu pisać pewnie już do tego doszedłeś ;-). Jedynie coś się dzieje na DT.
Może masz rację. Choć w sumie zawsze pojawiają się nowi, więc starych i zmęczonych musi ktoś zastąpić. Może po prostu to forum traci na popularności. W dziale DT nie chce mi się udzielać, bo za dużo tam słownych przepychanek.
SEROL666 pisze:
17 cze 2019, 09:55
Jak chcesz dawać płatne sygnały to takich serwisów jest sporo tylko przejdź na real bo to demo...
Nie jestem pewien czy chcę . :)
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

MarioDM pisze:
16 cze 2019, 20:33

Dziwi mnie brak zainteresowania tematem. Podałem Wam na tacy system, który w sprawnych rękach może zarabiać i potwierdzam to wynikami "na żywo".
Nie wiem jakiego zainteresowania się spodziewałeś? To co "podałeś na tacy", to bardzo ogólne informacje, że system jest oparty o średnie kroczące i oscylatory(nawet nie wiadomo czy to Stoch, czy RSI). Czy z tego, że też używam średnich kroczących i Stochastica wynika, że używam Twojego systemu?

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

MarioDM pisze:
16 cze 2019, 20:33
Dziwi mnie brak zainteresowania tematem. Podałem Wam na tacy system, który w sprawnych rękach może zarabiać i potwierdzam to wynikami "na żywo".
Widać "są rzeczy, które się fizjologom nie śniły".
Nie dziw się :!: , na starym laptopie znalazłem, a w ubiegłym roku pokazywałem w godzinach porannych system pozycjonowania dla DT, mając więcej czasu (dupogodzin) można było sporo "wycisnąć" z rynku .
przed wyczyszczeniem dysku zrobiłem sobie ostatnią "fotkę kresek" z dnia dzisiejszego :cry: :zly:
GER30M30.png
BB
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

grzegrzyw pisze:
17 cze 2019, 16:15
[q
Nie wiem jakiego zainteresowania się spodziewałeś? To co "podałeś na tacy", to bardzo ogólne informacje, że system jest oparty o średnie kroczące i oscylatory(nawet nie wiadomo czy to Stoch, czy RSI). Czy z tego, że też używam średnich kroczących i Stochastica wynika, że używam Twojego systemu?
To w zasadzie nie mój system, bo nie ja przecież wynalazłem średnie i Stochastica, bo on jest drugą częścią strategii. Choć można zamiennie używać RSI, co kto woli.
Napisałem jak podchodzić do otwierania i zamykania transakcji, podałem jak wyliczać wielkość pozycji, przybliżony TP dla poszczególnych interwałów. To wg. Ciebie są ogólne informacje ?
Zresztą nieważne.
Tolmon_Nika pisze:
17 cze 2019, 17:20
na starym laptopie znalazłem system pozycjonowania dla DT,
Skoro nie masz czasu na siedzenie przed kompem i notowaniami, to zapisz jak działa ten system i zamów EA (lub stwórz ją sam). Niech EA sama siedzi przed kompem :P
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

MarioDM pisze:
18 cze 2019, 17:43
Skoro nie masz czasu na siedzenie przed kompem i notowaniami, to zapisz jak działa ten system i zamów EA (lub stwórz ją sam). Niech EA sama siedzi przed kompem :P
dzięki za bezcenną uwagę :!: , propozycję :?: nie omieszkam :P :mrgreen:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
quapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 30 sty 2005, 21:46

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: quapi »

Tolmon_Nika pisze:
17 cze 2019, 17:20
MarioDM pisze:
16 cze 2019, 20:33
Dziwi mnie brak zainteresowania tematem. Podałem Wam na tacy system, który w sprawnych rękach może zarabiać i potwierdzam to wynikami "na żywo".
Widać "są rzeczy, które się fizjologom nie śniły".
Nie dziw się :!: , na starym laptopie znalazłem, a w ubiegłym roku pokazywałem w godzinach porannych system pozycjonowania dla DT, mając więcej czasu (dupogodzin) można było sporo "wycisnąć" z rynku .
przed wyczyszczeniem dysku zrobiłem sobie ostatnią "fotkę kresek" z dnia dzisiejszego :cry: :zly:
GER30M30.png
BB
.

Wybicie z zakresu sesji azjatyckiej? działa i będzie działać, choć miewa serie gorsze, jak każdy sys.
Tradycyjne podejście z SL po drugiej stronie boxa należy moim zdaniem zmodyfikować, bo zwykle taki SL jest za szeroki
Pytanie tylko dlaczego to w ogóle działa? :) Przecież kasowy i futy w nocy nie chodzą, wolumen wówczas jest żaden - dlaczego więc rynek ma respektować jakieś mało istotne HL z zakresu czasowego? Mam na to swoją teorię, choć właściwie nie ja - MightyOne albo TheRumpledOne z forum kreslika napisał kiedyś "draw a horizontal line and trade it". Esencja udanego tradingu. Mógłbyś tego boxa ustawić jakkolwiek i też by działało.
pozdrawiam autora wątku - nie dziw się, że ludzie marudzą - najlepiej jakbyś podał wszystkie parametry średnich, stochów i co tam jeszcze masz a i tak na koniec ktoś by poprosił o templatkę pod mt4 :D

Pisz dalej, proszę - na pewno będą ludzie do których dotrze Twa myśl i zapłodni im mózgi
The irresistible force met the immovable object

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

quapi pisze:
21 cze 2019, 22:23
[
pozdrawiam autora wątku - nie dziw się, że ludzie marudzą - najlepiej jakbyś podał wszystkie parametry średnich, stochów i co tam jeszcze masz a i tak na koniec ktoś by poprosił o templatkę pod mt4 :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Masz rację. Najlepiej jakbym wrzucił zarabiające EA wraz z presetami, a i tak część by miała pretensje, że EA za mało zarabia. :p
quapi pisze:
21 cze 2019, 22:23
Pisz dalej, proszę - na pewno będą ludzie do których dotrze Twa myśl i zapłodni im mózgi
Zakończyłem temat i nic tego nie zmieni. Forum faktycznie traci popularność i mało jest aktywnych osób na nim. Poza tym napisałem wszystko co mogłem napisać i więcej już nic nie mogę dodać. Chodziło mi o zainspirowanie ludzi, aby nie grali "na pałkę" tylko podeszli do tematu metodycznie i opracowali strategie do najdrobniejszego szczegółu, bo tylko tak ma się jakieś szanse na sukces.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
22 cze 2019, 09:33
quapi pisze:
21 cze 2019, 22:23
[
pozdrawiam autora wątku - nie dziw się, że ludzie marudzą - najlepiej jakbyś podał wszystkie parametry średnich, stochów i co tam jeszcze masz a i tak na koniec ktoś by poprosił o templatkę pod mt4 :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Masz rację. Najlepiej jakbym wrzucił zarabiające EA wraz z presetami, a i tak część by miała pretensje, że EA za mało zarabia. :p
quapi pisze:
21 cze 2019, 22:23
Pisz dalej, proszę - na pewno będą ludzie do których dotrze Twa myśl i zapłodni im mózgi
Zakończyłem temat i nic tego nie zmieni. Forum faktycznie traci popularność i mało jest aktywnych osób na nim. Poza tym napisałem wszystko co mogłem napisać i więcej już nic nie mogę dodać. Chodziło mi o zainspirowanie ludzi, aby nie grali "na pałkę" tylko podeszli do tematu metodycznie i opracowali strategie do najdrobniejszego szczegółu, bo tylko tak ma się jakieś szanse na sukces.
Bez przesady. Wielu traderów nie używa żadnych EA i używać nie będzie. Co do samego dziennika. Chwała ci za podzielenie się strategią i wynikami. Ale jesli spodziewałes się samych "ACHÓW" I OCHÓW" to chyba oczekiwania troche na wyrost ;)
Nikt nie neguje, że mozna stworzyć system oparty o średnie ale wielu ma wyrobine już zdanie na ich temat. I nie mam watpliwości, że system oparty o inne narzędzia AT nie musi byc wcale gorszy. Bo i tak o wszystkim decyduje trader który tych narzędzi uzywa. I pisząc o szczegółach masz racje ale nie jest to dla większości żadną tajemnicą a tym bardziej genialnym pomysłem :)
To powinno byc normą przy tworzeniu strategii.
Co do konta demo to mam mieszane uczucia. Owszem przyznaje, że sztuka zarabiania sztuką jest bez wzlędu na rodzaj konta ale jest to w koncu demo. Inne podejście jest do konta real a tym bardziej z imponującą (przynajmnniej dla mnie) wielkością depozytu. Przykładem chociazby Maccyw.
z-kapitanem-jack-iem-na-zmanipulowanych ... -1910.html

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Cblondyn pisze:
23 cze 2019, 11:31
Bez przesady. Wielu traderów nie używa żadnych EA i używać nie będzie. Co do samego dziennika. Chwała ci za podzielenie się strategią i wynikami. Ale jesli spodziewałes się samych "ACHÓW" I OCHÓW" to chyba oczekiwania troche na wyrost ;)
Nikt nie neguje, że mozna stworzyć system oparty o średnie ale wielu ma wyrobine już zdanie na ich temat. I nie mam watpliwości, że system oparty o inne narzędzia AT nie musi byc wcale gorszy. Bo i tak o wszystkim decyduje trader który tych narzędzi uzywa. I pisząc o szczegółach masz racje ale nie jest to dla większości żadną tajemnicą a tym bardziej genialnym pomysłem :)
To powinno byc normą przy tworzeniu strategii.
Co do konta demo to mam mieszane uczucia. Owszem przyznaje, że sztuka zarabiania sztuką jest bez wzlędu na rodzaj konta ale jest to w koncu demo. Inne podejście jest do konta real a tym bardziej z imponującą (przynajmnniej dla mnie) wielkością depozytu. Przykładem chociazby Maccyw.
z-kapitanem-jack-iem-na-zmanipulowanych ... -1910.html
Moim zdaniem system oraz strategia oparta o narzędzia AT lub AF , jest wtedy dobra, kiedy trader uważa że jest odpowiednia dla niego.
i z zasady zawsze powinno się ją przeterstować na demo ( traktując demo tak jak by to było w realu), następnie znaleść niedoskonałości strategii (metody) zoptymalizować , wielkość pozycji , Tf, itd. itp.
Wyniki w czasie 1 do 3 miesięcy powinny dać odpowiedz czy można przesiadać się do realu z tą metodą (strategią) :idea: :!: .
Nie powinno się zaczynać (na demo czy w realu), depozytem 100k lecz z kwotą z którą chcesz zacząc rendez-vous z rynkiem, max .10k optymalna kwota.
w wypadku gdy strategia ,metoda daje wynik pozytywny , zaczynamy inwestować , moczymy (nie sprawdza się) wracamy do początku,
nie wolno zapominać że podstawowym narzędziem AT,AF,innych analiz w tym rynku jest CZAS :idea: :!:
Dlatego w swoim dzienniku post946892.html#p946892
pokazuję że względnie małymi pozycjami można osiągnąć niezłe wyniki.
Na tym demo testuję strategię , dzienno-tygodniową :p :mrgreen: taką sobie wymyśliłem nazwę :idea: :!:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 738
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

MarioDM pisze:
22 cze 2019, 09:33
Zakończyłem temat i nic tego nie zmieni. Forum faktycznie traci popularność i mało jest aktywnych osób na nim. Poza tym napisałem wszystko co mogłem napisać i więcej już nic nie mogę dodać. Chodziło mi o zainspirowanie ludzi, aby nie grali "na pałkę" tylko podeszli do tematu metodycznie i opracowali strategie do najdrobniejszego szczegółu, bo tylko tak ma się jakieś szanse na sukces.
Dziwisz się ? ja nie :!:
chyba że przez aktywność rozumiesz ,ilościową dzienną produkcję postów :mrgreen:
a znana prawda mówi że, ilość nie zawsze idzie w parze z jakością :!: :!:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

ODPOWIEDZ